Kelionė po Lietuvą dviems (197)

nuotrauka
Lietuviai nemėgsta keliauti po vieną, daugiausia keliauja poromis. Pagal Lietuvos vietinio turizmo tyrimą, po šalį su partneriu ar sutuoktiniu keliauja 70 proc. vietinių turistų (kai su draugais – 37 proc., su vaikais – 34 proc., su giminėmis – kas ketvirtas, su ekskursijų grupe keliauja 7 proc., o po vieną – tik 3 lietuviai iš 100). Valentino dienos proga – specialus „Keliauk Lietuvoje“ MARŠRUTAS DVIEMS po šalies regionus.
 • Meilės sala prie Ilzenbergo dvaro (Rokiškio r.)

Tikima, kad prie ąžuolo, augančio Meilės saloje, ištarti meilės žodžiai išlieka amžiams. Nuo Ilzenbergo dvaro parko į Meilės salą Ilgio ežere veda Meilės tiltas. Pasakojama, kad pats dvaras pavadintas jo savininko  vokiečių kilmės carinės Rusijos geležinkelių inžinieriaus N.N.Fuchso žmonos Ilzės garbei. Dvaro meilės istorijas saugo palei dvaro parko taką išdykaujantys trys bronziniai skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio kupidonai – tššš, neišbaidykite jų!

Meilės salos legenda čia: http://www.ilzenbergas.lt/istorija/dvaro-legendos/meiles-salos-legenda

 • Meilės sala prie Pakruojo dvaro (Pakruojis)

Pasak legendos, visos baronų Ropų kartos piršosi savo išrinktosioms būtent šioje saloje, esančioje dvaro parko tvenkinyje. Kaip meilės simbolį į Kruojos upę sužadėtinis įmesdavo užkalbėtą auksinę monetą santarvei ir turtams privilioti, o sužadėtinė paleisdavo auksinę žuvelę, kad ji saugotų ir globotų būsimą šeimą.

https://pakruojo-dvaras.lt/map

Daugiau Meilės salų Lietuvoje: Nemune ties Druskininkais; Širvėnos ežere Biržuose; Žvelgaičių ežere Žagarės regioniniame parke; tvenkinyje prie Gardų ozo pažintinio tako Žemaitijos nacionaliniame parke.

 • „Lietuviškas tadžmahalas“ (Plungė)

Taip būtų galima pavadinti Oginskių dvaro laikrodinę, XIX a. pastatytą iš meilės. Plungės dvaro valdytojas, grafas Nikolajus Zubovas, šią laikrodinę pastatė savo žmonai Aleksandrai atminti, kai moteris mirė gimdydama. Ši vasaros pilaitė yra miniatiūrinė grafų itin mėgtų ir dažnai lankytų Palazzo Vecchio Florencijoje kopija. Šiuo metu laikrodinėje veikia Plungės viešoji biblioteka, greta keroja bambukų slėnis (!), o dvaro parko įžymybė – Penkiakamienis uosis. Pasak pasakojimų, penkiakamienį uosį sodino penkių sūnų tėvas. Šis uosis turi ypatingų galių: jis padeda jaunoms poroms susilaukti vaikelio, tereikia apibėgti apie storą, penkiašakį jo kamieną penkis kartus.

Po Plungės dvaro parkas yra išmanus, virtualūs teminiai turai čia: https://plungesparkas.lt/lt

 • Meilės labirintas (Plungės r.)

Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parke įsimylėjėliai, poros ir jaunavedžiai turi galimybę eiti ,,Meilės-draugystės” labirintu. Į jį reikia įeiti atskirais įėjimais, o išeiti – drauge. 54 m ilgio labirintas simbolizuoja harmoniją, tarpusavio susitarimą, gražius santykius, tinka įžadams atnaujinti.

Pastaba: praeiti labirintu galima nuo kovo 15 d. iki spalio 31 d.

http://energlabirintai.lt/parko-figuros/meiles-ir-draugystes-labirintas/

 • Pas Meilės angelą (Trakų r.)

Ar esate girdėję, kad ant kalvos prie pat Trakų nutūpė beveik pusšimtis angelų? Tarp medinių kelių metrų aukščio angelų Angelų kalvoje yra ir Meilės angelas, taip pat Globojantis Santuoką, Šeimą ir kiti angelai. Egzistuoja tradicija atsinešti angelo simbolį ir, sugalvojus troškimą, jį pakabinti greta Maldos rato, supilto iš Kuršių Nerijos akmenukų, arba palikti šalia vieno iš angelų - sakoma, tuomet noras išsipildys.

Daugiau apie Meilės angelą: http://trakai-visit.lt/angelu-kalvos-chronologija/

 • Meilės balandis (Ukmergė)

„Balandžių daug Ukmergėj“ ir visi jie pildo skirtingus norus. O štai jei tie norai sukasi apie meilę, laimę ir džiaugsmą, tereikia surasti balandžių porelės skulptūrėlę ir, palinkus virš jos, pasitrinti su mylimuoju nosimis. Norint šeimoje pasiekti darną ir laimę, reikia ieškoti mieste pasislėpusios balandžių šeimynėlės ir ją apkabinti. Pažintis su kitokia Ukmerge - garantuota!

Apie balandžių supergalias: https://www.ukmergeinfo.lt/pramogos-ka-veikti/ukmerges-balandziai-kviecia-svesti-laisve-su-daina/

 • Žygis Meilės keliu (Tauragės r.)

Pagramančio regioniniame parke – teminis pėsčiųjų maršrutas „Meilės keliu“ su legendomis, burtais, meilės užkalbėjimais, jausmus šildančia arbata ir stebuklingu Meilės akmeniu. Į 2 km žygį galima leistis savarankiškai arba su Pagramančio regioninio parko gidu.

http://www.taurageinfo.lt/pesciuju-marsrutai/

 • Vaisingumo akmuo (Tverai, Rietavo sav.)

Lopaičiai - senoves žemaičių sostinė, menama jų religinių apeigų vieta. Tad nenuostabu, kad istorija čia persipina su mistika. Lankytojus traukia prie Lopaičių piliakalnio esantis stebuklingu laikomas ‚jaunystės šaltinis“ ir ... vaisingumo akmuo. Negalinčiai kūdikio susilaukti moteriai patariama pasėdėti ant šio akmens, pasimelsti, palikti auką.

http://tverai.lt/main/pages/page/turizmo-centras-ir-muziejus

 • Įsimylėjėlių sūpynės (Trakai)

Ar žinote, ką trakiečiai arba miesto svečiai veikia sutemus? Eina suptis į „Romantikų parkelį“. Čia, Bernardinų (Lukos) ežero pakrantėje, parkelyje ties Nepamuko koplytstulpiu  (Karaimų g. 2) yra įrengtos 6 šviečiančios ant medžių pakabintos ir 3 dvivietės sūpynės. Sako, čia meilė tvyro ore, virš ežero bangų.

“Romantikų parkelis” yra įtrauktas į specialiai Trakai2020 sukurtą kultūrinio turizmo interaktyvų maršrutą “Sveikai per Trakai2020”: https://walk15.lt/

 • Romantiški atradimai Vilniuje

Sostinė – romantiškiausias Lietuvos miestas. Čia – ir iš meilės kaliošą valgančio berniuko skulptūra (J.Basanavičiaus ir Mindaugo gatvių sankryžoje), ir grindinio plytelė „Obuoliukas“, užlipus ant kurios privalu pasibučiuoti (S.Moniuškos skveras prie šv.Kotrynos bažnyčios), ir romantiškasis Stiklo kvartalas, ir, žinoma, žymiausios meilės istorijos – Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės – atgarsiai. Dalyvaujant ekskursijoje po Vilniaus katedros požemius galima net pacituoti savo antrajai pusei Barboros bei Žygimanto meilės laiškus.

https://neakivaizdinisvilnius.lt/straipsniai/nauji-marsrutai-romantisko-vilniaus-pazinimui/

 • Sužieduojami ne tik paukščiai (Šilutės r.)

Ne paslaptis, kad Ventės rago ornitologinė stotis, kurioje kasmet sužieduojama apie 60-80 tūkst. paukščių, tampa ir romantiška bei simboline įsimylėjėlių sužadėtuvių vieta. Be to, greta švyturio galima „užrakinti savo meilę“ - čia pastatyta originali akmeninė širdies formos skulptūra, skirta meilės spynoms kabinti.

http://siluteinfo.lt/silutes-krastas/lankomi-objektai/kintai/ventes-ragas/

Daugiau vietų įsimylėjėlių spynoms: Meilės spynų medis (Jonava, prie tilto per Nerį); Meilės medis (Klaipėda, prie Biržos tilto).

*****

Kitos rekomendacijos keliaujantiems dviems:

SPA MALONUMAI DVIEMS

 • SPA dviems (Kaišiadorių r.)

Tai – išskirtinė poilsio idėja, siūlanti ramų poilsį su visiškai privačiomis, tik dviem asmenims skirtomis SPA procedūromis. Vienkiemio sodyboje įrengti 3 apgyvendinimo namukai, kurie pastatyti atokiai vienas nuo kito, siekiant sukurti visiškai privatų bei ramų poilsį. Kiekvienas namelis savo terasoje turi karštas ofuro vonias, kuriomis galima mėgautis visais metų laikais.

https://www.atokampis.lt/

 • Pirtis dviems (Molėtų r.)

Labanoro girioje prie Želvų ežero – pirtis dviems. Sakoma, aplinkinių žmonių čia gerokai mažiau nei miško žvėrių, nes kitos sodybos – už puskilometrio, asfaltuotas kelias – už 2 km. Pirtis kūrenama malkomis, o krosnelė apdėta akmenimis. Svečiams siūloma odos šveitimo procedūra pirštinėmis, kūno palepinimas natūralaus medaus kauke, po pirties - speciali vaistažolių arbata. Greta pirties įrengtas ir garuojančio vandens kubilas po atviru dangumi, o kitoje ežero pusėje – Molėtų observatorija.

 https://pirteledviem.lt/

 • DESERTAS DVIEMS

Slaptos kavinės meniu – tik kava ir vyšnių pyragas

https://www.facebook.com/pg/BlackLodgeCafe/posts/

Prie kavos puodelio - stebėti, kaip gaminamas žiedas arba šlifuojamas deimantas

https://www.facebook.com/augustasirbarbora/

 • YPATINGA NAKVYNĖ

Žemaitijoje – specialūs apartamentai intymumo išsiilgusiai porai (Telšių r.)

https://lavenderinn.lt/fling-apartment/

Prabangi stovyklavietė (glamping) dviems ant ežero kranto (Molėtų r.)

https://glampinglithuania.lt/namelis-dviems/

Vienos nakties pabėgimas į paslapčių dvarą (tik suaugusiems)

http://events.pakruojo-dvaras.lt/vienos-nakties-romanas

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Kiti straipsniai