Kas yra buto energetinis sertifikavimas? Pasakoja specialistas (1)

energetika
Planuojantiems buto pardavimą reikia nepamiršti susitvarkyti visų dokumentų, kurie užtikrina, jog pardavimas bus greitas ir sklandus. Juolab, jie suteikia galimybę pirkėjui būti ramiu, kad jis tiksliai žino visą svarbiausią informaciją apie NT. Vienas reikalingiausių dokumentų, kuris labai daug pasako apie – būsto energetinis sertifikavimas. Apie jį plačiau galima skaityti čia. Svarbiausia susipažinti su esminiais rodikliais, kurie paskatins rasti pačius geriausius vertintojus.

Kada reikalingas sertifikatas?

Jeigu Jums aktualus būsto pirkimas arba pardavimas – tokiu atveju sertifikatas yra būtinas. Ne jo šiuo metu negalima atlikti jokio panašaus sandėrio. „Kai kurie užsisako paslaugas ir tada, kai planuoja butą nuomoti. Tai reikalinga kaip įrodymas būsimiems nuomininkams, kad butas, pavyzdžiui, yra pigiai išlaikomas“,- pasakoja specialistas. 

Apskritai kiekvienas buto savininkas turėtų sau atlikti tokią analizę, kadangi ji padeda geriau planuoti būsto korekcijas, jeigu norisi gyventi išsaugant kuo daugiau energijos.

Vertinimo aspektai

Svarbiausia yra rasti gerą įmonę, kur atlieka darbus. Tokiu atveju užsakovui netenka net galvoti apie vertinimo aspektus, kadangi svarbiausia tiksliai analizuoti gautus rezultatus, kurie leis pakoreguoti buto energetinį efektyvumą. „Vertinama duris, langus, žinoma įvairias smulkmenas, kurios gali būti energijos pralaidumo priežastis. Svarbiausia šiame darbe yra detalumas“,- pasakoja specialistas.

Energetinių verčių klasifikavimas

Priklausomai nuo to, koks yra Jūsų buto sandarumas, jo vertė gali būti C, B, A, A+ ar A++. Nuo 2021-ųjų metų naujai statomu būstų vertė turi atitikti A++klasę. Tačiau gyvenantys senuose butuose taip pat turėtų kartu su kitais daugiabučių gyventojais stengtis kurti ne tik tvaresnę, tačiau taip at ir jiems pigiau kainuojančią aplinką. Po vertinimo koreguoti tam tikras daugiabučio vietas, kurios leis ateityje sumažinti išlaidas.

Vertės nustatymui

Galiausiai, šis vertinimas padeda kur kas paprasčiau nustatyti buto vertę. Tai aktualu tiems, kurie juos planuoja parduoti. Svarbiausia – padeda sutaupyti daug laiko, tačiau vertė nustatoma labai tiksliai.

Kuo greičiau šis niuansas bus sutvarkomas – tuo pardavėjai galės greičiau talpinti skelbimą, kuriame bus detalus būsto aprašas įskaitant ir energetinės vertės rodiklius.

Daugiau informacijos rasite čia: https://namudiagnostika.lt/ 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.