Kaip tinkamai prižiūrėti savo šuns dantis (0)
Dantų priežiūros patarimai
Šuns dantų priežiūra nelabai skiriasi nuo mūsų rutinos, kai siekiame išlaikyti burnos higieną ir sveikus dantis. Netinkama higiena gali sukelti ligas ir net skausmą jūsų augintiniui.
Pirmiausia, reikėtų išsirinkti tinkamą dantų šepetėlį ir dantų pastą. Yra produktų, kurie yra pagardinti jūsų šuns mėgstamiausiais skoniais, pavyzdžiui, vištienos ar jautienos. Tad, jei jūsų šuo nenoriai leidžia valyti dantis, mėgstamas skonis gali palengvinti šį procesą.
Kiekvieną dieną valyti šuns dantis gali būti sudėtinga, ypač jei šuo šį procesą laiko ne itin maloniu. Optimalu tai daryti kelis kartus per savaitę, palaipsniui pratintant augintinį prie šios rutinos. Jei pasirinksite pastą su mėgstamu skoniu, tai padaryti gali būti kur kas lengviau.
Štai kodėl svarbu pradėti šuniuką pratinti prie dantų valymo nuo mažens. Galite valyti dantis netrukus po to, kai jis pavalgo ar grįžta iš pasivaikščiojimo. Tada šuo bus išsikrovęs ir atsipalaidavęs. Prieš valymą duokite augintiniui paragauti pastos, kad priprastų prie jos skonio.
Prieš valydami visus dantis, užtepkite pastos ant dantenų, o kitą dieną pabandykite išvalyti kelis dantis su šepetėliu. Palaipsniui didinkite dantų skaičių, kuriuos valote. Taip pat galite apdovanoti šuniuką skanėstais, kad ši veikla jam asocijuotųsi su malonumu.
Ką daryti, jei šuo itin nemėgsta dantų valymo
Jei šuo atsisako valytis dantis ar net rodo agresiją, būtina ieškoti alternatyvų. Galite rinktis įvairius kramtukus, kurie padeda valyti šuns dantis. Tai šiek tiek sumažins apnašų kaupimąsi, tačiau tai nėra vienintelė išeitis.
Taip pat galite pasirinkti aromatizuotus dantų miltelius, kuriuos galima pabarstyti ant šuns maisto, arba tirpalus, kuriuos įlašinama į vandenį. Tačiau visada svarbu įvertinti šuns dantų ir dantenų būklę vizito pas veterinarą metu. Prireikus, gali tekti atlikti profesionalų dantų valymą arba dantų apnašų šalinimą ultragarsu.
Kokybiškas šunų maistas taip pat padeda palaikyti dantų būklę, nes aktyviai kramtant mechaniniu būdu valomi dantys, o maistas mažiau prilimpa prie dantų. Veterinaras gali patarti, kaip geriausiai padėti šuniui priprasti prie dantų valymo.
Ženklai, rodantys prastą dantų būklę
Kai kurie ženklai rodo, kad jūsų augintinio dantų būklė nėra gera:
• Blogas burnos kvapas.
• Pageltę ar kitaip spalvą pakeitę dantys.
• Burnos patinimas.
• Padidėjęs seilėjimasis.
• Matomos dantų apnašos.
Pavyzdžiui, pakitęs burnos kvapas gali signalizuoti ne tik apie dantų problemas, bet ir apie kitas ligas. Virškinimo, kepenų ar kvėpavimo sistemos sutrikimai taip pat gali paveikti šuns burnos kvapą.
Ką daryti pastebėjus šiuos simptomus?
Sprendimai tinkami jūsų situacijoje itin priklauso nuo šuns būklės. Jei problemas sukelia apnašos ir dantų akmenys, būtina atlikti dantų valymą. Net jei tai darote pas specialistus, svarbu laikytis patarimų, kaip palaikyti šuns burnos higieną.
Be to, dantų būklės pablogėjimas gali būti susijęs su netinkamu maistu, todėl gali prireikti pakeisti šuns mitybą. Visada pravartu pasitarti su veterinaru ir ištirti augintinį dėl įvairių galimų ligų ar sutrikimų. Jei tinkamai užsiimsite šuns burnos higiena, galite laiku pastebėti ir rimtas problemas, kurias bus lengviau išspręsti diagnozavus anksčiau.
Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.
Komentarai
Palikite savo komentarą