Kaip sustiprinti imunitetą ir atlaikyti visas šaltojo sezono grėsmes: maisto papildai, kurie gali padėti (0)

imunitetas
Įsibėgėjant rudeniui, vis dažniau kalbama apie imunitetą. Koronavirusas. Gripas. Įvairūs peršalimai. Galima iš visos širdies palinkėti, kad nesusirgtumėte, tačiau vien palinkėjimo kažin ar pakaks. Stiprus imunitetas yra labai svarbus norint, kad šaltasis metų periodas praeitų kuo sveikiau ir sklandžiau. Todėl apžvelgsime keletą priemonių imuninei sistemai stiprinti.

Skrupulingai susiplanuoti laiką ir skirti jo poilsiui, atidžiai rinktis maistą, sportuoti, daugiau vaikščioti – tokius patarimus veikiausiai išgirstumėte gydytojo kabinete. Deja, realybė dažnai pasirodo kitokia. Lietus atgraso nuo bėgiojimo. Pasišildyti pusgaminį po darbo – greičiau ir paprasčiau, nei virti ar kepti patiekalą nuo nulio. Ir tai tik pora pavyzdžių, kai norisi geriau, o išeina kaip visada. O jei dar medus ar česnakai pasibaigė...

Juokas juokais, tačiau klausimas, kaip sustiprinti imunitetą, buvo, yra ir bus aktualus, o labiausiai ši tema eskaluojama atėjus rudeniui. Peržvelgus vaistinių ir parduotuvių asortimentą, randama įvairiausių papildų, kurie turėtų padėti įgauti daugiau atsparumo ligoms.

 

Ašvaganda (ashwagandha)

Ašvaganda – tai nuo seno žinomas augalas. Jei esate susipažinę su ajurveda, vadinasi, esate girdėję ir apie ašvagandą. Rytuose žmonės iš šio augalo šaknų ruošdavo gėrimą. Kodėl iš šaknų? Todėl, kad jose yra daug naudingų medžiagų. Tiesa, ašvagandos kvapas nėra malonus. Tad dabar šio produkto galima įsigyti miltelių pavidalu ir įsitikinti privalumais išvengiant nemalonaus kvapo.

Ašvaganda padeda kovoti su tikra šio pasaulio rykšte – stresu. Ji gali slopinti skausmą, uždegimą. Prisideda prie geros fizinės būklės ir netgi yra susijusi su geresniu širdies darbu, gali būti taikoma gydant hipertenziją ir kitas ligas.

Taip pat teigiama, kad ašvaganda stiprina organizmą, turi antioksidacinių savybių. Taigi, pasitarus su gydytoju ar vaistininku, tai gali būti geras šaltojo sezono papildas.

 

Reishi grybas

Sakoma, kad ruduo – grybų metas. Tačiau ne vien mums įprastų lepšių ar baravykų. Grybai įdomiu pavadinimu – reishi (arba tikrinis blizgutis) – yra prieinami kapsulių pavidalu ir gali būti naudingi organizmui.

Dėmesio! Patys reishi grybai (tikriniai blizgučiai) yra nevalgomi. Tačiau jie naudojami medicinoje. Labiausiai siejami su Azija, bet auga ir Lietuvoje. Teigiama, kad reishi papildai kapsulėmis turi teigiamos įtakos kraujotakos sistemai.

Sietini šie papildai ir su aptariama tema – imunitetu. Specializuotose parduotuvėje jų galite rasti būtent tame skyriuje, kur siūlomi papildai imunitetui. O ir stresą mažina. Ilgalaikis stresas, kaip žinote, gali silpninti imunitetą, tad reishi papildai – ir tiesioginė, ir netiesioginė priemonė imunitetui stiprinti.

 

Selenas

Galima lažintis, jog apie seleną tikrai esate girdėję. Paprastas pavadinimas slepia didelę naudą. Selenas žinomas ne tik todėl, kad susijęs su skydliaukės veikla ar padeda palaikyti gerą plaukų bei nagų būklę. Ir ne vien todėl, kad turi teigiamos įtakos spermatogenezei. Selenas taip pat padeda palaikyti tinkamą imuninės sistemos veiklą. Anot tyrimų, seleno kiekis kraujyje koreliuoja būtent su stipresniu imuniniu atsaku.

Selenas paprastai parduodamas kapsulėmis.

 

Trys svarbūs dalykai prieš vartojant papildus

Atrodo, kad minėtieji papildai yra kuo puikiausiai pritaikyti skubančiam šių laikų žmogui. Juk kartais, rodos, nėra laiko nei citrinai nusilupti. Tačiau anot Rawpowders.lt aktualu paminėti tris dalykus. Nepriklausomai nuo to, kokį medikamentą, papildą, produktą vartotumėte, tarsi malda visur kartojama: pasitarkite su gydytoju ar vaistininku. Kiekvieno mūsų organizmas skirtingas, galbūt sergama kokia liga, vartojami kokie nors vaistai, su kuriais tenka atsargiai derinti kitus vaistus ar papildus. Siekiant išvengti nepageidaujamo poveikio, specialisto konsultacija yra tikrai pravarti.

Antras dalykas – kur maisto papildai parduodami. Galima įsigyti net internetu, tačiau reikia atidžiai patikrinti, kas tai per parduotuvė. Nepirkite, jei kyla įtarimas. O jei perkate ne internetu, nesusigundykite papildais „iš už prekystalio“. Rinkitės tai, kas parduodama legaliai, saugiai ir sąžiningai.

Trečias minėtinas aspektas – balansas. Bloga dienotvarkė, streso perteklius, prasta mityba, žalingi įpročiai?.. Viena kasdienė piliulė neminusuos to, ką žmogus sąmoningai ar nesąmoningai daro savo dienotvarkėje ir su savo organizmu. Todėl reklamose dažnai girdime, jog svarbu subalansuota mityba ir tinkamas gyvenimo būdas. Įvairūs papildai, priemonės imunitetui stiprinti gali duoti naudos, tačiau tai nėra pamatas, ant kurio būtų tikslinga statyti sveikatos rūmą. Tai veikiau panašu į stogo remontą, kad prasidėjęs rudeninis lietus nepatektų į kambarį.

Tad papildai gali būti naudingi, tačiau jų nauda atsiskleidžia tik vartojant tinkamai ir saikingai. Ir jie tikrai neatstoja nei subalansuoto gyvenimo ritmo, nei visaverčio maisto. Tai yra pagalba, priedas prie sveikos mitybos ir sveiko kasdienio režimo.

 

 

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.