Kaip pasigaminti skystą muilą namuose? (1)

nuotr.
Jei norite pasigaminti naminio skysto muilo visada galite tiesiog sutarkuoti šiek tiek muilo ir užpilti karštu vandeniu. Dėl to po kelių dienų susidarys gelis ir turėsite skystą muilą. Bet ar nenorėtumėte išmokti pasigaminti skysto muilo, kuris puikiai tinka kaip šampūnas, kūno prausiklis ar indų ploviklis?

Toliau rasite receptą, kaip pasigaminti skysto muilo namie. Jis turės puikų drėgmės lygį, tekstūrą ir ilgą galiojimo laiką.

Jeigu neturite laiko ir noro gaminti skysto muilo namuose, visada galite įsigyti puikios kokybės skysto muilo internetinėje parduotuvėje eurovaistinė.lt. Čia parduodamas tik geriausias skystas muilas!

Bet jei vis dėlto nusprendėte, jog norite naminio skysto muilo, tuomet skaitykite toliau ir sužinosite ko Jums prireiks jam pagaminti.

 

Apie skystą muilą

Tiek karšto, tiek ir šalto proceso muile yra šarminis komponentas bei aliejinis.

Skysto muilo šarminis komponentas yra šiek tiek kitoks. Natrio hidroksidas naudojamas kietam muilui gaminti, o kalio hidroksidas naudojamas skystam muilui pagaminti. Kalio hidroksidas yra sunkiau randamas ir yra dribsnių, o ne granulių pavidalu. Su dribsniais dirbti lengviau, tačiau jie vis tiek yra šarminiai, todėl būtina mūvėti pirštines ir dėvėti apsauginius akinius.

Pagrindiniai ingredientai

Kitos sudedamosios dalys yra kokosų aliejus, alyvuogių aliejus, ryžių sėlenų aliejus, kitoks neįprastas aliejus, pvz., sojų pupelės, dygminų arba vynuogių kauliukų aliejus, saulėgrąžų aliejus, distiliuotas vanduo, skystas augalinis glicerinas ir bet koks kvapas arba spalva, kurią norite pridėti. Visas šias sudedamąsias dalis galite gauti ekologiškai, išskyrus kalio hidroksidą.

Pastaba: Mokydamiesi gaminti skystą muilą, daugelis žmonių nerimauja dėl šarmo. Galite būti ramūs žinodami, kad visas kalio hidroksidas pašalinamas muilo gamybos procese per reakciją, vadinamą muilinimu. 

 

Įranga

Kai gaminate skystą muilą, jums reikia daug įrangos ir ingredientų! Kaip ir gaminant karštą muilą, jums reikės viryklės, lazdelės maišytuvo, indelio, tarkos ir silikoninių maišymo šaukštų. Taip pat svarbu paminėti, kad Jums reikės virtuvinių svarstyklių.

 

Skysto muilo gaminimo procesas

Pirmiausia gerai išvėdinkite darbo vietą, kurioje gaminsite muilą. Tuomet uždenkite darbo vietą laikraščiu, užsimaukite pirštines ir akinius. Pradėdami gaminti muilą įsitikinkite, kad augintiniai ir vaikai nebėgioja aplink Jūsų darbo vietą.

Pradėkite pasverdami reikiamą kiekį aliejaus ir įdėkite juos į puodą. Atminkite: pagal šiuos nurodymus mes matuojame visus ingredientus pagal svorį, o ne pagal jų tūrį, todėl turite turėti maistines (virtuvines) svarstykles.

Įjunkite silpnos kaitros viryklę ir ištirpinkite visus ingredientus. 

Į stiklinį arba nerūdijančio plieno dubenį įpilkite šiek tiek distiliuoto vandens. Pasverkite reikiamą kiekį šarmo ir maišydami lėtai supilkite į vandenį (niekada atvirkščiai). Galite pastebėti, kad tirpstant jis skleidžia keistą garsą, tačiau tai normalu. Atminkite, Jūs negalite pagaminti šio skysto muilo be šarmo.

Sumaišius, į aliejų įpilkite vandens ir šarmo mišinio. Maišykite lazdele, tada pradėkite naudoti maišytuvą. Mišinys iš pradžių bus kiek tirštas, bet nesijaudinkite. Maišykite apie 5 minutes.

Išmaišius būtinai uždenkite indą ir pirmąsias 30–60 minučių palaikykite aukštesnėje temperatūroje, tada ją sumažinkite.

Kartkartėmis grįžkite pamaišyti mišinio. Maždaug po 2 valandų jis atrodys tarsi permatomas kaip vazelinas. Šioje stadijoje su juo dirbti sunkiau – jis tampa sunkiu ir lipniu.

Jei seksite nuosekliai visus nurodymus skystas muilas išeis tiesiog puikus!

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.