Kaip maksimaliai sumažinti riziką skolinantis? (3)

nuotr.
Kiekviena paskola, nepriklausomai nuo jos formos, yra finansinis įsipareigojimas, kurį pagal sutartyje numatytą laikotarpį reikės padengti. Todėl nepriklausomai nuo visų kitų aplinkybių, paskolos sutartis visada su savimi nešasi tam tikras rizikas. Didžiausią iš jų, be abejo yra nemokumas ir visos iš to kylančios pasekmės (delspinigiai, antstoliai, sugadinta kredito istorija ir t.t.).

Neabejotinai didžiausią riziką kelia greitieji kreditai. Dėl šios priežasties, kartu su vartojimo paskolomis bendrai, jie buvo net kelis kartus ribojami kredito įstatymų. Nepaisant jų, greitasis kreditas vis tiek išlieka rizikingiausiu finansiniu instrumentu bet kuriam privačiam asmeniui.

Tačiau nebūtina laukti įstatymų pakeitimų: skolinantis rizikas sumažinti galima ir privaloma priimant tam tikrus asmeninius sprendimus. Apie tai jau esamę rašę, bet pabandysime pateikti ir dar keletą tokių patarimų, kuriuos pristatysime šiame straipsnyje.

1. Kreditų palyginimas – pirmas žingsnis rizikos sumažinimo link

Vidutinio lietuvio skolinimosi praktika tikriausiai yra tokia, kad skolinamasi iš pirmo pasitaikiusio kreditoriaus. Galbūt todėl yra tiek daug greitųjų kreditų reklamos: paprasčiausiai ji yra tokia paveiki ir įmonėms teikianti didelę grąžą.

Jei tai būtų 2010-ieji, tuomet tokią skolinimosi praktiką būtų galima suprasti ir pateisinti. Tačiau šiandien to pateisinti nebegalima, nes dabar yra apstu įvairiausių paskolų palyginimo puslapių. Juose dažniausiai randama bent kelių, o paieškojus ir geriau – keliolikos kreditorių pasiūlymai. Pastarieji vėlgi gali būti palyginami pagal vieną, kelis ar daugiau kriterijų, kurie yra daugiau arba mažiau svarbūs kiekvienam paskolos ieškančiam asmeniui.

Geriausia yra tai, kad tokių puslapių siūlomos palyginimo paslaugos yra visiškai nemokamos. Tačiau yra kitas niuansas: tokie puslapiai uždirba bendradarbiaudami su paskolas siūlančiomis įmonėmis. Todėl kai kurie puslapiai gali primigtynai siūloti labiau pelningus pasiūlymus. Norint išvengti būti „apgauti“ reikėtų pasirinkti tokį (-ius) paskolų palyginimo puslapį (-ius), kuris (-ie) pateikia lankytojui ne tik pačius pasiūlymus, bet ir daugiau informacijos apie kiekvieną iš jų.

Tik tokiu būdu galėsite neapsigauti ir susirasti pigiausią kreditą remiantis objektyviausia informacija, kuri leis maksimaliai sumažinti su skolinimusi susijusias rizikas.

2. Palūkanų norma – tik dalis istorijos

Daugelis lygindami kreditorius apsistoja ties vienu ir be abejo pagrindiniu kriterijumi: metine palūkanų norma. Suprantama, nes žmonės tikisi, kad pagal tai galės nuspręsti kuris greitasis kreditas yra pigiausias. Deja, palūkanų norma ne visada geriausiai atspindi realią paslaugos kainą.

Tam tikslui daug naudingiau yra kreditus lygintus pagal bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą. Tai yra skaičius, išreikštas tokia pat procentine išraiška kaip ir palūkanų norma, kuris tiksliau parodo kiek bendrai reikės sumokėti už paskolą.

Susikoncentravus tik į palūkanų normą galima labai lengvai pamiršti, kad už kreditą mokame daugiau nei tik palūkanas. Visų pirmiausia yra sutarties sudarymo ar registracijos mokesčiai, tuomet yra mokestis už sutarties administravimą. Juos taiko didžioji dauguma kredito davėjų, o jų dydžiai – skiriasi. Dažnai jie gali skirtis net labiau nei pati palūkanų normą ir todėl jie gali ženkliai įtakoti bendrą sumą, kurią reikės sumokėti už paskolą.

Todėl egzistuoja realus scenarijus, kuomet kredito davėjas siūlantis mažiausią palūkanų normą nesiūlo pigiausio kredito dėl palyginti aukštų kitur pritaikytų mokesčių. Nepasiskolinti iš tokio kredito davėjų yra įmanoma tik jeigu palyginsite ne vien tik palūkanų normą, bet ir kitus bendrą kredito kainą įtakojančius veiksnius.

3. Akcijų medžioklė

Greitieji kreditai iš kitų paskolų rūšių išsiskiria ir tuo, kad jie yra bene vieninteliai, kurie reguliariai yra skolinami su akcijomis. Dėl palyginti didelės pelno maržos ir didelės konkurencijos, kiekvienas kredito davėjas siūlantis greituosius kreditus yra priverstas įvairiais būdais pritraukti sau naujų klientų. Būtent jiems dažniausiai (bet ne visada) yra siūloma pasiskolinti pigiau.

Bet kadangi tik retas iš mūsų yra nuolatinis klientais bent keliose ar tuo labiau visose bendrovėse, naujiems klientams taikomomis sąlygomis gali pasinaudoti kone kiekvienas. Tam tiesiog reikia peržengti per save ir vien tik patogumo vardan nesiskolinti iš bendrovės, kurioje jau buvo skolintasi prieš tai. Tai leis jums maksimaliai išnaudoti visas jums atsiveriančias galimybes, o tuo pačiu ir sumažinti su skolinimusi susijusias rizikas.

Tai – tikrai ne viskas, ką reikia padaryti norint iki minimalaus dydžio sumažinti visas rizikas, kurias su savimi atsineša bet kuris finansinis įsipareigojimas. Tačiau tai – labai dideli žingsniai to link. Daugeliui žmonių užteks pasinaudoti šiais trimis patarimais ir greitasis kreditas nebeatrodys toks brangus.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  Yra kreditų bendrovių palyginimo platformos - portalai, kuriuose pateikiama informacija su daugelio tokių bendrovių teikiamų paslaugų apžvalga (pvz. https://vipkreditai.lt/). Šiomis platformomis naudojantis, daug lengviau yra surasti sau reikiamą kredito ar paskolos pasiūlymą.

  Jose galima iš anksto preliminariai pažiūrėti teikiamų paskolų ir kreditų sumas, palūkanas ir grąžinimo terminus, o po to belieka tiktai užeiti į finansų bendrovės internetinį puslapį ir viską pasiskaičiuoti smulkiau ir tiksliau. Šiose platformose yra nurodomos ne tik sumos ir terminai, bet ir bendrovių teikiamų paskolų rūšys, ko dėka yra daug lengviau atsirinkti tinkamą sau kreditorių.

  Kitas tokių platformų pliusas yra tas, kad nereikia ilgai ir daug naršyti internete, ieškant tinkamo pasiūlymo, viskas yra vienoje vietoje

  Komentaras

  Sveiki ir Sveiki atvykę į „Spotlight Global Financial Services“, mano vardas Claudia Klein, esu skolintoja ir finansinė konsultantė.

  Ar jums labai reikia finansinės paramos? Ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, patarsiu susisiekti su mano įmone per | spotlightglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums „WhatsApp“: +4915758108767 | ir turėkite paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje.

  Mes siūlome visų rūšių paskolų paslaugas (asmeninė paskola, verslo paskola ir daug daugiau), siūlome tiek ilgalaikes, tiek trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairiausių tikslų naudodama įvairiausius paskolų produktus.

  Mes žinome, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, turintiems finansinių problemų ir kuriems reikia jų sprendimo, daugeliui žmonių labai sunku gauti kapitalo paskolą iš savo vietinių bankų ar kitų finansinių institucijų dėl didelio susidomėjimo. norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito balas ar kitos priežastys.

  Nebereikia laukimo laiko ar įtempto banko apsilankymo. Mūsų paslauga yra prieinama visą parą, be išeiginių - galite gauti paskolą ir užbaigti operacijas bet kada ir kur jums to reikia.

  Mes teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Jei turite klausimų / klausimų? - Siųsti el. Laišką | spotlightglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums „WhatsApp“: +4915758108767 | & gauti atsakymą akimirksniu

  Galite lengvai mus patikrinti mūsų svetainėje: https://spotlightglobalfin.wixsite.com/financial ||

  Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų, tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą.

  Jūsų finansinė laisvė yra jūsų rankose!

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.