Kada vertėtų nedelsti ir apsilankyti odontologijos klinikoje? (1)

Odontologijos klinika
Odontologijos klinikoje rekomenduojama apsilankyti kartą ar du kartus per metus, tačiau tam tikrose situacijose delsti tikrai nereikėtų. Jei pastebėtumėte bent vieną iš žemiau išvardintų simptomų, vertėtų kuo greičiau paskambinti odontologui ir užsiregistruoti vizitui.

Blogas burnos kvapas

Nors prastas burnos kvapas kartais nėra vertinamas kaip pakankamai rimtas simptomas, tačiau tikrai be reikalo. Dažnais atvejais prastas burnos kvapas išduoda apie tam tikras dantų ar dantenų ligas, todėl svarbu į tai laiku sureaguoti. Jei gydymas yra pradedamas pakankamai ankstyvose ligų stadijose, jis visuomet yra gerokai greitesnis ir pigesnis.

Danties skausmas

Kartais danties skausmas užklumpa visiškai netikėtai, ir tokiais atvejais griebiamasi vaistų ar liaudiškų gydymo priemonių, tačiau nereikėtų pamiršti, kad tai neišsprendžia problemos, bet tik nuslopina juntamus simptomus. Danties skausmo priežastys gali būti labai įvairios, todėl svarbu laiku jas išsiaiškinti.

Dantenų pakitimai

Dantenų paraudimas, kraujavimas ar pasislinkimas gali išduoti apie gingivitą, kuris negydomas gali išsivystyti į kur kas rimtesnę uždegimo formą – periodontitą. Jei ši liga laiku nėra gydoma, tai gali sukelti labai rimtas pasekmes – dantų netekimą, žandikaulio pažeidimus, ir t.t.

Žaizdelės burnoje

Jei pastebite, kad burnoje atsiranda žaizdelių, paraudimų ar baltų dėmelių, tai taip pat yra pakankamai akivaizdus ženklas, kad vertėtų apsilankyti odontologijos klinikoje. Įprastai burnoje atsirandančios žaizdelės išnyksta savaime, tačiau tuomet, jei jos praėjus savaitei niekur nesitraukia, vertėtų pasikonsultuoti su odontologu.

Padidėjęs dantų jautrumas

Jei valgant ar geriant jaučiamas dantų jautrumas, nereikėtų į tai numoti ranka. Tikėtina, kad dantų jautrumą sukelia besiformuojantis ėduonis, todėl svarbu laiku į tai sureaguoti. Nors kartais dantų jautrumą sukelia naudojamos dantų priežiūros priemonės, tačiau dažnose situacijose tai nėra susiję.

Burnoje juntamas metalo skonis

Tai – vienas dažniausių gingivito simptomų, todėl būtina į tai laiku sureaguoti. Kaip jau minėta anksčiau, negydomas gingivitas gali smarkiai progresuoti, todėl svarbu laiku užkirsti tam kelią.

Dantų spalvos pokyčiai

Tai – ne vien tik estetinė problema. Dantų spalva pakinta dėl susiformavusių apnašų ir akmenų, todėl pastebėję, kad dantys ėmė gelsti, vertėtų užsiregistruoti profesionaliai burnos higienai.

Dažna odontologijos klinika šiandien gali pasiūlyti pakankamai platų teikiamų paslaugų spektrą, tačiau prieš registruojantis vizitui visada naudinga pasidomėti, kokios procedūros yra siūlomos vienoje ar kitoje klinikoje. Susisiekę nurodytu telefono numeriu galėsite pasirinkti jums patogiausią vizito laiką, ir netrukus galėsite pamiršti jus varginančias dantų problemas.


 

 


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.