Kada ir kaip reikėtų renovuoti nuosavą namą (0)

renovuojamas namas
Nuosavo būsto atnaujinimas yra būtinas etapas, kurį neišvengiamai prieina pastato savininkai jame pragyvenę tam tikrą laiką. Poreikį renovuoti savo būstą lemia įvairios priežastys: įprasta namo priežiūra, energijos taupymas, noras kažką pakeisti ar pagražinti, reikia daugiau patogumų ir kt.. Temperatūros svyravimai dažnai labiausiai paaštrina problemą, nes jie išryškina silpnąsias pastato puses: didėjančias sąskaitas už šildymą, nemalonius pojūčius, skersvėjus ir kt. Šie ženklai rodo, kad atėjo laikas apsvarstyti šildymo sistemos modernizavimą.

 

 

Šąlate savo namuose žiemą? Metas juos apšiltinti

Vieni svarbiausių blogai apšiltinto namo požymių yra didelės šildymo išlaidos žiemą ir nuolatinis šalčio pojūtis kambariuose net tada, kai palaikoma mums priimtina šildymo temperatūra. Galima jausti skersvėjus prie durų ar langų, šalia grindjuosčių, ant laiptų.

Labai tikėtina, kad tokie namai turės didelių šiltinimo trūkumų, todėl šilumos nuostoliai turėtų būti tikrai nemaži. Jie dažni namuose, kurie yra kelių dešimtmečių senumo ir kuriuose neatlikti jokie šiltinimo darbai.

Didelės šildymo išlaidos

Nenormaliai didelių šildymo išlaidų žiemą priežastys gali būti įvairios:

 • kuro kainų padidėjimas
 • sena šildymo sistema
 • netinkamas šildymo įrangos sureguliavimas
 • pasenusi pastato izoliacija ar jos visai nėra
 • didesnis energijos vartojimas (papildoma įranga, daugiau žmonių namuose).

Jei ir ne visas priežastis galime pašalinti, tai sumažinti šildymo išlaidas, sutvarkant namo apšiltinimą, tikrai įmanoma. Jei sekate namo šildymo išlaidas, tai apskaičiavus kokia bus namo renovacijos kaina galima įvertinti ir per kiek laiko šį investicija atsipirks.

 

Kokie darbai turi būti atlikti norint atnaujinti savo namus ir nustoti šalti?

Geriausias dalykas, kurį galite padaryti, kad pagerintumėte šiluminį komfortą, yra permąstyti namo apšiltinimą (izoliavimą).

Trys darbų grupės sudarys jūsų veiksmų planą:

• stogų, sienų ir grindų apšiltinimas

• langų, durų ir kitų stalių gaminių keitimas

• šildymo įrangos keitimas.

Šiuos darbus galima atlikti iš karto arba keliais etapais.

 

Apšiltinkite savo namus

Kaip jau minėjome anksčiau, sienų izoliacija yra prioritetas, kai reikia atlikti šiluminę renovaciją.

Nėra prasmės keisti šildymo sistemą, kuri dar galėtų tarnauti, jei visa pagaminta šiluma išeina iš namo, o vidun skverbiasi šaltas oras.

Be to, tinkamai apšiltindami savo namus, žymiai pagerinsite komforto jausmą.

Tačiau reikia vengti per didelio patalpos sandarumo, nekreipiant dėmesio į ventiliacijos būklę ar įrengimą.

Apšiltinant sienas reikėtų pagalvoti ir apie senų langų ir durų pakeitimą energiją taupančiomis.

 

Įsirenkite efektyvią šildymo sistemą

Antras žingsnis – įdiegti modernią ir efektyvią šildymo sistemą.

Rinkoje yra daugybė įrangos, kurią galima rinktis atsižvelgiant į poreikius ir galimybes:

• Kondensaciniai katilai

• Šilumos siurbliai

• Kieto kuro katilai

• Krosnys, uždari židiniai, įdėklai

• Kitos efektyvios atsinaujinančios energijos sistemos

Tačiau, prieš atliekant renovaciją, pirmiausia rekomenduojama pasidomėti pastato ventiliacijos būkle.

 

Atkreipkite dėmesį į drėgmės lygį

Kartais, apšiltinus pastatą, iškyla viena rimta problema – drėgmė. Ant sienų atsiranda pelėsis ar įvairios dėmės, lupasi tapetai, rasoja langai, kambariuose tvyro blogas kvapas.

Namuose drėgmė kaupiasi dėl įvairių priežasčių: žmogaus veiklos pastatuose (džiūstančių skalbinių, dušo, indų), nesandaraus stogo ar vandens nutekėjimo.

Todėl, prieš pradedant svarstyti šiltinimo planą, būtina išspręsti drėgmės pertekliaus problemą (patikrinti ventiliacijos sistemą, suremontuoti stogą, sutvarkyti kanalizaciją ir pan.).

Tada pastate būtina įrengti kokybišką vėdinimą, kad ore esantys vandens garai išeitų iš patalpos.

Galiausiai reikėtų labai rūpestingai pasirinkti medžiagas, naudojamas namui renovuoti. Kai kurios izoliacijos ir dangos medžiagos yra atsparios drėgmei ir neleis sienoms „kvėpuoti“. Netinkamų medžiagų naudojimas gali tapti didelių (kartais neištaisomų) pastato defektų priežastimi.

 

Veiksmai, kurių reikia imtis atnaujinant namą, norint išvengti drėgmės problemų

Mes visi juos žinome: reikia reguliariai vėdinti namus - taip sumažinama drėgmė patalpoje. Bet to nepakanka. Įrengus mechaninę ventiliaciją galima nuolat atnaujinti patalpos oro kokybę. Gaivaus oro tiekimas iš išorės atnaujina orą namuose ir ištraukia pasenusį orą. Vienintelis vėdinimas, užtikrinantis nuolatinį ir kontroliuojamą oro atnaujinimą, yra mechaninis vėdinimas. Labai dažnai geriausias drėgmės problemos sprendimas yra valdomos mechaninės ventiliacijos įrengimas.

Visgi net ir jaučiant stiprų norą kuo greičiau renovuoti savo namus, nereikėtų skubėti. Namo renovacija reikalauja specifinių žinių, todėl pirmiausia būtina suvokti ir įvertinti savo poreikius ir biudžetą. Tada reikia pasirengti namo renovacijos planą. Jeigu patiems šis iššūkis atrodo ne pagal jėgas, visada galima kreiptis pagalbos į www.apsiltiname.lt namų renovacijos specialistus.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.