Ką vertėtų žinoti apie hibridinius automobilius? (0)

hibridiniai automobiliai
Šiuolaikinis pasaulis modernėja ne tik išmaniųjų įrenginių, bet ir automobilių industrijoje. Tiesa, su visu šiuo tobulėjimu, ugdomas naujos savybės ir įpročiai, kaip: gamtos ir aplinkos tausojimas, taršos mažinimas. Kadangi, automobiliai yra tokia transporto priemonė, kuri išskiria gana daug taršiųjų medžiagų, jai surasta viena iš alternatyvų - hibridiniai automobiliai. Kodėl verta persėsti prie šio automobilio vairo?

Pagrindinė hibridinio automobilio ypatybė - du varikliai

Hibridiniai automobiliai yra ne tik puiki alternatyva norint apsaugoti aplinką nuo taršos, bet ir pasižymi dviejų variklių veikimu - benzininiu ir elektriniu varikliu. Ši hibridinio automobilio savybė, leidžia itin efektyviai išnaudoti tiek vidaus degimo variklio generuojamą energiją, tiek elektros. Norint mieste keliauti nedidelius atstumus, su hibridiniu automobiliu, tai galite padaryti nenaudojant visai degalų, o tik veikiant elektros varikliui! Jis ypatingai pasitarnauja tada, kai benzininio variklio sąnaudos būna gana didelės: pajudant iš vietos, judant atbuline eiga, parkuojantis ir pan. Tiesa, važiuojant ilgesnius atstumus, automatiškai įsijungia įprastinis benzininis variklis.
Nesijaudinkite, jūsų automobilis niekada nesustos, net, jeigu būsite pamiršę jį pakrauti. Ypatingai tada, jeigu automobilis geba pats save įsikrauti. 

Važiuojate pigiau, teršiate mažiau

Hibridiniai automobiliai yra patrauklūs ir dėl savo ekonomiškumo savybės, o tai reiškia, kad šis automobilio pasirinkimas nesuplonins jūsų piniginės. Nors ir hibridinių automobilių modelių galima rasti labai skirtingų, tačiau vidutiniškai, šio tipo automobilis 100 km sunaudoja vos 3,8 - 4 l degalų.
Neįkraunamiems hibridinių automobilių savininkams išvis nereikia rūpintis elektros energijos papildymu - pasitaiko tokių hibridinių automobilių modelių, kurie automatiškai pasikrauna pats. Žinoma, akumuliatoriui palaikyti gyvybę reikia, tačiau jis kraunasi pats, naudodamas tik perteklinę kinetinę energiją, o keliaujant ilgai distancijai, viską daryti įprasta vaga - nuvažiuoti į degalinę ir įsipilti degalų. 

Piniginės lengvatos ir nėra taršos mokesčių

Hibridiniai automobiliai yra laikomi taupiais ne tik degalų sąskaita - šie automobiliai, netuština jų vairuotojų piniginių dėl taršos mokesčio. Šis taršos mokestis yra taikomas tiems automobiliams, kurie į aplinką išskiria CO2, o jų kiekis viršija - 130 g/km. Tai net gali būti naujutėlis automobilis, kuris yra varomas benzinu. Būtent hibridiniai automobiliai šios ribos visiškai neperžengia.
Įsigyjant hibridinį automobilį, galima pasinaudoti ir valstybės teikiama parama. Aplinkos ministerija, būsimam hibridinio automobilio vairuotojui gali skirti 1000 eurų kompensaciją, jeigu savo senąjį automobilį atiduodate utilizavimui bei perkate hibridinį. Ši kompensacija galioja tiek naudotam, tiek naujam hibridiniam automobiliui.  

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.