Ką verta žinoti prieš įsigyjant minkštus baldus: patarimai jums

Kokie gi namai be minkštų baldų? Jokia svetainė neįsivaizduojama be sofos, fotelių ar minkšto kampo. Mažesniuose butuose jie turi būti pritaikyti ir sėdėjimui, ir miegojimui, tad patvarumas ir ilgaamžiškumas bus labai svarbus. Didesniuose būstuose svarbu pasirinkti ne tik patogų, bet ir gražiai prie aplinkos derantį baldų komplektą. Na ir miegamajame bei vaikų kambaryje galima įrengti minkštą krėslą ar jiems nupirkti sėdmaišį. Yra daugybė galimybių ir variantų, tačiau ką reikėtų įvertinti prieš perkant minkštus baldus?

Ar turite vaikų bei augintinių?

Jeigu turite mažų vaikų arba augintinį – apie tam tikrus baldus verčiau pamiršti. Jeigu augintinis jaunas, o vaikas dar mažas – tikrai realus scenarijus, kad brangios odos ar prašmatnaus apmušalo sofa/fotelis gali būti sugadinti. Geriau rinkitės tuos baldus, kurių apmušalai nesurenka plaukų ir šiek tiek labiau ekonominės klasės variantus. Be abejo, baldo patogumas nuo to nukentėti neturėtų, tačiau į premium segmentą nosies kišti paprasčiausiai neverta.

Baldo patvarumas

Vėlgi, šis aspektas pasidaro dar svarbesnis, jeigu šeimoje yra mažų vaikų. Jie mėgsta dūkti, o tai tikriausiai darys ir ant sofos. Spyruokliniai baldai, jeigu ne po savaitės, tai po metų ar dviejų gali imti dėvėtis, atsiras įdubos, iškilumai. Jeigu nuspręsite rinktis gražų, bet ne itin patvarų baldą, pasiruoškite intensyvesnei jo priežiūrai.

Tačiau, jei esate pasiruošę išsirinkti patvarų baldą, štai keletas įžvalgų, kaip galite nuspręsti ar baldas patvarus:

·       Jis nėra pagamintas iš eglės, pušies ar minkšto medžio, taip pat ir ne medžio drožlių plokštės

·       Tvirti atlošai

·       Sofa ar fotelis yra sunkus, sveria tikrai daug

·       Atsisėdus į sofos vidurį įlinkimų arba išlinkimų nesimato nė truputėlio (taip, nė truputėlio)

·       Galite pasidomėti ar baldo konstrukcijoje naudoti elastingi diržai ar spyruoklės. Aukštesnės klasės gamintojai jau vis dažniau šalinasi spyruoklių ir renkasi diržus.

Jeigu norite įsigyti geriausius baldus už patrauklią kainą, apsilankykite internetinėje parduotuvėje b-a.eu. Ten visada geros kainos, akcijos bei išpardavimai.

Gamintojai

Aišku, vokiški ir itališki baldai visada yra kokybės bei prabangos sinonimas, tačiau visai neblogą produkciją siūlo ir skandinavai, ir – mūsų kaimynai Lenkai. Pastarųjų gamybos produkcijos daug galima rasti ir Lietuvos baldų prekyvietėse. Privalumas toks, kad lenkiškus baldus galite įsigyti iškart, nereiks laukti jų pagaminimo, o skandinaviškus iš parduotuvės neretai susirinksite ir patys, be didesnio vargo.

Vis dėlto, jei pirksite lenkiškus baldus – atkreipkite dėmesį į gaminio kokybę. Lenkija didelė – gamintojų ten irgi yra įvairių. Vieni gamina labai kokybiškai, kiti – mažiau, nebūkite naivūs ir viską tikrinkite patys!

Bet kokiu atveju spyruoklės netarnaus amžinai

Deja, bet amžinų baldų nėra ir nebus. Net ir karaliams pagal užsakymą gamintos lovos kada nors praras formą bei patogumą. Susitaikykite su faktu, kad jūsų baldus gali reikėti keisti. Kuo didesnė apkrova jiems teks, tuo greičiau naujų investicijų prireiks. Spyruoklės ypač dažnai sugenda/sulūžta ir dėl to ant sofos pasidaro nebepatogu gulėti bei sėdėti. Dažnai lūžta ir prastai sukonstruoti skersiniai kuoliukai palaikantys baldo stabilumą. Pasiruoškite netikėtiems lūžiams.

Ar yra galimybė baldus vėliau „remontuoti“?

Prie to pačio įsigilinkite ar baldą, reikalui esant bus galima sutvarkyti. Kai kurias sofas, kada apmušalai nusidėvi – galima apvilkti naujais „rūbais“, kitas gi – nesunku papildyti sustiprinančiomis konstrukcijomis. Nesirinkite labai komplikuotai sukonstruoto baldo, nes po to tai gali pasirodyti kaip didelis keblumas prižiūrint baldus.

 

    Komentuoti

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.