Ką daryti, kad buitinė namų technika tarnautų ilgiau? (2)

nuotr.
Sunku net suskaičiuoti, kiek mūsų namuose yra skirtingų buitinės technikos prietaisų – vienokią ar kitokią įrangą pasitelkiame kiekviename žingsnyje. Norėtųsi, kad kiekvienas mūsų pirkinys tarnautų kuo ilgesnį laikotarpį – nors gali pasirodyti, kad tai priklauso tik nuo buitinės technikos kokybės, iš tiesų šiuo atveju ne mažiau svarbus yra ir mūsų indėlis. Išskyrėme pagrindinius patarimus, kurie užtikrins, kad namuose esantys prietaisai tarnaus kaip įmanoma ilgiau.

Atidžiai skaitykite naudojimosi instrukcijas

Tikėtina, kad daugeliui ši informacija gali pasirodyti pakankamai nuobodi – jei panašią įrangą perkame ne pirmą kartą, tikriausiai puikiai žinome, kaip veikia, pavyzdžiui, Samsung skalbimo mašina ar kiti populiariausi prietaisai. Visgi, kiekvienas įrenginys gali turėti savų priežiūros ar naudojimosi niuansų, kuriuos turėtumėte žinoti dar prieš pirmą kartą jį įjungdami. Instrukcijos sukurtos tam, kad apsaugotų Jus ir tuo pačiu užtikrintų garantuotų įrangos ilgaamžiškumą, tad niekuomet nesuklysite jų analizei paskyrę šiek tiek brangaus savo laiko – tai netruks atsipirkti.

Palaikykite švarą

Turėtumėte įsitikinti, kad ant prietaisų yra kuo mažiau dulkių – tai ypač pasakytina apie tuos įrenginius, kurie turi ventiliatorius ar ventiliacijos elementus. Jie turi turėti galimybę kvėpuoti – užsikimšę nuo dulkių ir kitų nešvarumų, prietaisai gali perkaisti ir taip sugadinti laidus ar vidinius komponentus. Tačiau ir kitos namų technikos priežiūra yra ne mažiau svarbi: pavyzdžiui, reguliariai reikėtų išvalyti indaplovės filtrus, atlikti orkaitės valymą ar pakeisti dulkių siurblio filtrus bei maišelius. Tikslesnę informaciją apie kiekvieno įrenginio poreikius ir vėlgi atrasite gamintojų pateikiamose instrukcijose.

Atsargiai elkitės su maksimaliais parametrais                      

Nors atrodytų, kad maksimalūs įrangos parametrai yra sukurti tam, kad juos pritaikytume, nuolat naudojant techniką maksimaliu režimu, galima sugadinti jos variklį. Vargu, ar visuomet reikia aukščiausio lygio slėgio ir galingumo, tad pasirinkdami juos, turėtumėte įvertinti savo poreikius. Tai pasakytina net ir apie kaitlenčių naudojimą: mažesnės temperatūros naudojimas padeda ne tik sutaupyti energijos sąnaudų, bet ir neleidžia indams per daug įkaisti ir sugadinti maisto. Jei visgi aukšta temperatūra atitinkamam patiekalui yra būtina, nelaikykite jos per ilgai, nes taip galite sugadinti patį prietaisą ar tam tikras jo dalis.

Neperkraukite technikos

Tai galioja daugeliui buitinės technikos prietaisų – pavyzdžiui, šaldytuvams, indaplovėms ar skalbimo mašinoms. Neatsižvelgus į gamintojų rekomendacijas, įrenginiai tinkamai nebegalės atlikti pagrindinės savo funkcijos, o taip pat padidės rizika, kad suges tam tikros jų detalės – tikriausiai norėtųsi išvengti abiejų šių scenarijų. Dabar galima rinktis iš daugybę skirtingų talpų siūlančių įrenginių, tad iš anksto pravartu įvertinti savo poreikius. Pavyzdžiui, didele talpa garsėja Liebherr šaldytuvai, tačiau net neabejojame, kad panašių variantų surasite ir daugiau.

Rinkitės kokybišką techniką

Ar naujieji įrenginiai namuose iš tiesų tarnaus ilgą laikotarpį, priklauso ir nuo to, kokius jų modelius pasirinksime. Ne paslaptis, kad skirtingi gamintojai jų gamybai pasitelkia skirtingas technologijas – jei pirmenybę teiksite pripažintoms ir gerai žinomoms kompanijoms, tikimybė susidurti su papildomomis problemomis ženkliai sumažės. Tuo labiau, kad iš anksto galima pasidomėti jų reputacija. Tai ypač pravartu padaryti renkantis šiuolaikiškus, dar ne taip sparčiai išplitusius įrenginius, tokius kaip langų valytuvai. Platų jų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/buitine-technika-ir-elektronika/namu-technika/langu-valytuvai.

Atkreipę dėmesį į visus šiuos patarimus, galėsite būti tikri, kad iš savo pusės ėmėtės visų įmanomų veiksmų, kad namų technika veiktų kaip įmanoma ilgiau. Laikykitės gamintojų rekomendacijų, prižiūrėkite prietaisus ir nepiktnaudžiaukite jų suteikiamomis galimybėmis – taip pavyks pasiekti geriausių rezultatų. 

Kiti straipsniai