Jubiliejinėje Marcinkonių kaimo šventėje – sportinės pramogos ir nuotaikingas koncertas

Rūta Averkienė
Komentarai (0)
2020 Rugpjūtis 28
Marcinkonys
Marcinkoniškiai kiekvienąkart moka maloniai nustebinti. Savaitgalį jie vėl sukvietė į nuotaikingą tradicinę, jau dvidešimt penktąją kaimo šventę. Joje paminėta, kas gražaus per metus Marcinkonyse įvyko ar padaryta, tautine juosta apdovanotas vienas iš kaimui nusipelniusių žmonių, pagerbtas jauniausias kaimo gyventojas bei vienaip ar kitaip pasižymėję bendruomenės nariai. Prie Kastinio ežero vykusios šventės dalyviai buvo linksminami nuotaikingu koncertu, vaišinami skania ant laužo virta sriuba ir kitais dzūkiškais skanėstais.

Šventė, kaip ir kasmet, prasidėjo tradiciniu bėgimo maratonu, kurį sporto aistruoliai bėgo nuo bažnyčios kalno papėdės iki Kastinio ežero. Vėliau čia vyko įvairiausios sportinės varžybos: tinklinio, baudų metimo, įvairios šeimų ir slalomo rungtys.

Vakarop į lauko švenčių vietą šalia ežero į smagų koncertą rinkosi marcinkoniškiai ir kaimo svečiai. Gražiais romansais šventės dalyvius pasveikino Marcinkonių folkloro ansamblio dainininkai.

 

Marcinkonių seniūnijos seniūnas Vilius Petraška pasidžiaugė, jog marcinkoniškiai gražiai puoselėja bendruomenės šventės tradicijas, nuotaikingas šventes rengia bei jose linksminasi kiekvienais metais. Aktyvi, kūrybiškumo ir energijos nestokojanti Marcinkonių kaimo bendruomenės pirmininkė Rimutė Avižinienė sakė, jog nė viena šventė neįvyktų be darbščių bendruomenės narių, kurie noriai prisideda prie įvairių renginių organizavimo.

Pirmiausia buvo apdovanoti dieną vykusių varžybų nugalėtojai.

 

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta šventės dalyvius pasveikino dzūkiškai. „Labų dzienų visiems susrinkusiem. Labai gerai, kad yra žmonių, katriej cia viskų organizuoja, ir yra žmonių, katriej suaina pažiūrėc. Marcinkonys – šilų krašto soscinė. Ilgiausio ir placiausio Lietuvos kaimo žmonys išsaugojį savo tarmį ir savo tradicijas. Šiandien dar kartų insitikinom, kad Marcinkonyse dainuoja, šoka, sportuoja ir maži, ir jauni, ir pagyvenį. Marcinkoniškiai yra svecyngi ir ir darbštūs šaiminykai, gražai tvarko savo sodybas. Noru palinkėc, kad tų tradicijų išsaugotūt. Gražaus jums vakaro“. Įteikdamas bendram vaišių stalui šimtalapį, meras šventės organizatoriams ir dalyviams dėkojo už smagų vakarą, o šaimininkams – už gardžias vaišes.

Marcinkoniškius ir svečius su gražia kaimo švente sveikinę Seimo nariai Juozas Baublys ir Laurynas Kasčiūnas, buvęs Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas ir Alytaus vicemerė Jurgita Šukevičienė sakė, jog marcinkonškiai visais laikais buvo susitelkę ir dideli lietuvybės puoselėtojai, darbštūs ir saugantys savo tradicijas. Linkėjo jiems tradicijų nepamiršti ir toliau prasmingais darbais puošti savo gimtą kaimą.

 

Koncertą vedė ir žiūrovus linksmino šmaikščioji Apolionija Zizirskienė, tad nuobodžiaut tikrai niekam neteko.

Bendruomenės šventėje puoselėjama graži tradicija pagerbti labiausiai kaimui nusipelniusius žmones. Šiemet simbolinė gerumo nominacija atiteko iš Marcinkonių kilusiam, noriai bendruomenei padedančiam ir šimtą trispalvių kaimo žmonėms per keletą metų dovanojusiam Vytautui Paulaičiui. Jis apdovanotas tautine juosta. Seniūnas Vilius Petraška pirmajai seniūnei ir kaimo šventės sumanytojai Fainai Šibailienei įteikė suvenyrą. Buvusi seniūnė prisiminė, kad idėja organizuoti kaimo šventes kilo todėl, nes norėjosi pagerbt kaimą puoselėjančius žmones. Ji pasidžiaugė, kad tradicija iki šiol tęsiama ir šventės džiugina kasmet.

 

Tradiciškai buvo pasveikintas jauniausias bendruomenės narys, neseniai gimęs Gustas Stučka. Už pagalbą kaimo bendruomenei padėkota marcinkoniškiams Gintautui Jezukevičiui, renginius padedančiam organizuoti Virginijui Liuoliai.

 

Kiekvienais metais būna pasveikinami savo sodybas puoselėjantys marcinkoniškiai. Šiemet atminimo dovanėlės buvo įteiktos Ramunei ir Linui Korsakams bei Marytei ir Vytautui Tamulevičiams. Pasak seniūno, nors apdovanoti tik dviejų sodybų šeimininkai, tačiau marcinkoniškių, darančių gražius darbus ir puoselėjančių kaimą, yra daug daugiau.

 

Šventės dalyvius gražiomis dainomis linksmino Marcinkonių folkloro ansamblis, kaimo teatro artistės, jaunimo klubas „Spiečius“, Marcinkonių bendruomenės vaikų dienos centro mergaičių ansambliukas. Nuotaikingą pasirodymą padovanojo Alytaus „Bočių“ tradicinė kapela „Smiltelė“.

Šventėje tradiciškai veikė dzūkiškas turgelis, kuriame buvo galima įsigyti Marcinkonių seniūnijos žmonių rankomis sukurtų rankdarbių, papuošalų, keramikos, pintų gaminių, skanėstų.

Po šventės visi buvo pakviesti į smagią vakaronę – pasivaišinti skania dzūkiška sriuba ir kitais dzūkų kulinarinio paveldo skanėstais, padainuoti, pašokti ir pabendrauti. Jaunimas linksminosi jiems skirtoje diskotekoje.

 

 

    Komentuoti

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.