Įsirengiantiems namus – 4 mitai apie baldus ir jų išdėstymą (0)

Sofos
Ruošiatės jaudinančiam namų interjero kūrimo etapui, o galbūt nusprendėte atnaujinti būstą? Bene didžiausią vaidmenį patalpoje atlieka baldų pasirinkimas bei jų išdėstymas. Dizaineriai pastebi, kad vis dar gajos tam tikros taisyklės, kurios trukdo pilnai išnaudoti erdvės privalumus, kurti neeilinį stilių. Toliau – paneigiami 4 mitai, kuriuos verta pamiršti.

1. Baldų nereikia derinti

Renkantis baldus, reikėtų atsikratyti iš senų laikų atkeliavusio įpročio viską suderinti – spalvas, stilių, tekstūras. Inovatyviame, drąsiame interjere šiandien unikalias kompozicijas kuria iš pirmo žvilgsnio nederantys daiktai, skirtingos tekstūros, kontrastingos spalvos. Harmonijos ieškoma ne vienoduose apmušaluose, bet akcentuose, išsidėsčiusiuose visoje erdvėje. Tad, jei dairotės patogios, stilingos sofos internetu, prie šios užsisakykite kitos spalvos fotelį ar kušetę.

2. Daiktai neturi būti „nustumiami” prie pat sienos

Dar vienas nežinia iš kur atkeliavęs sumanymas – visus objektus dėstyti pagal kambario sieną. Žinoma, didelei spintai ten bus tobula vieta, tačiau išraiškinga komoda, pastatoma knygų lentyna ir kitos grožybės gali padėti sukurti dinamišką, zonomis suskirstytą patalpą. Interjero dizaineriai skatina drąsiai žaisti, eksperimentuoti, o jei pritrūksta įkvėpimo, pasižvalgyti į bendromis erdvėmis pasižyminčius darbui skirtus biurus, tokio tipo gyvenamųjų būstų pavyzdžius.

3. Aukštį reikia rinktis ne tik pagal madas

Kuriantieji baldus pripažįsta, kad šiandien itin paklausūs žemi baldai, o kartais standartinis aukštis net palaikomas nemadingu. Vis dėlto, specialistai skuba priminti, kad mada nepriklauso nuo aukščio ir šio tikrai nereikia rinktis pagal vyraujančias tendencijas. Vietoje to – išmintinga atsižvelgti į individualią situaciją ir kurti savas. Kokios aklai besivaikomų mados vėjų pasekmės? Destruktyvų vaizdą formuojantys ir fiziškai nepatogūs daiktų deriniai.

4. Funkcijos nelygu neįdomiam dizainui

Išgirdus apibūdinimą „praktiškas”, neretai pasąmonėje sukuriama savotiška priešprieša madai. Nežinia kodėl, tačiau kartais sunku įsivaizduoti, kad praktiškas, funkcijomis praturtintas objektas gali būti ne tik primityvaus, bet net labai ištaigingo, šiuolaikinio dizaino. Interneto platybėse pavyzdžių apstu! Šiuolaikinės technologijos leidžia derinti stilių ir funkcionalumą, tad interjere skatinama ieškoti ne tik gražių, bet ir kuo daugiau paskirčių turinčių detalių.

Sakoma, kad šiandien erdvės kūrimas suvokiamas kitaip, tačiau ką tai reiškia? Galbūt, visų pirma, išankstinių nusistatymų ir keistų taisyklių laužymą, gebėjimą drąsiai kurti funkcionalius, patogius namus, atspindinčius unikalias, charizmatiškas asmenybes bei jų pomėgius.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.