Ilsėkis ramybėje, Alytų aukštinęs žmogau

Romualdas
PRO MEMORIA Romualdas Vytautas Maksimavičius 1939 06 02–2019 01 01

Pirmoji šių metų diena Alytui pažymėta netektimi, mus paliko tauri asmenybė – Romualdas Vytautas Maksima­vičius, daugelio alytiškių vadinamas tiesiog pavarde.

Daug šio žmogaus duota mūsų miestui. R.V.Maksi­mavičius 1963–2001 metais dirbo Sovietų Sąjungos pramonės ir statybos banko įgaliotiniu Alytaus zonai. Ne vienas garbaus amžiaus alytiškis tvirtina, kad Romualdo, jis šį vardą labiau mėgo ir juo prisistatinėjo, gyslomis teka suvalkiečių kraujas, tačiau teigiamos asmeninės savybės ir einamos pareigos gėrį seikėjo Alytui.

Jis, nusipelnęs pramonės ir statybos banko darbuotojas, prisidėjo prie sporto rūmų, daugiabučių kvartalų, miesto stadiono išplėtimo darbų, ledo ritulio aikštelės įrengimo, net prie auksinės „Dainavos“ komandos stiprinimo, kultūros mieste puoselėjimo. Tos pozicijos laikėsi ir būdamas Alytaus miesto tarybos nariu.

Romualdo visur buvo pilna. Jis nepraleido nė vienų sporto varžybų, spektaklio ar kito renginio. Būta, kad organizatoriai, neišvydę jo įprastinėje vietoje pirmoje eilėje, paklausdavo, ar Maksimavičius jau atėjęs, o pamatę tik šiam būdingą pakeltą ranką, pranešdavo: „Yra, galima pradėti.“

Poną Romualdą Alytaus futbolo bendruomenė vadino futbolo relikvija, menančia 60 metų miesto futbolo istoriją, nuo tankistų komandos laikų. Jis net ir sunkiai vaikščiodamas buvo nelinkęs praleisti renginių mieste. Pasitaikydavo dienų, kai spėdavo dalyvauti skirtingose vietose vykstančiose trejose varžybose, o į dažnas ryškiai oranžiniu savo mašiniuku atveždavo ir tris keturis, kaip pats sakydavo, baleiščikus. Jo niekada vieno neteko matyti ir išvykstant po renginio, visada rasdavo ką pavėžėti namo.

„Iš paskutiniųjų einu. Ne vienas treneris juokais žadėjęs už nuolatinį dėmesį man medalį užkabinti, bet vis neužkabina“, – juokaudavo jis sutikęs pažįstamą veidą. O jų šis komunikabilus alytiškis savo aplinkoje turėjo ypač daug ir visus sugebėdavo pasisveikinti pirmas, kiekvienam surasdamas tinkamiausią pagyrimą, pasidomėdavo, kaip sekasi vaikams, anūkams.

Retai jį pamatydavai vieną, nebent vasaros rytais Miesto sode ar kurioje nors centro kavinėje su pluošteliu tos dienos laikraščių, nes visus įvykius norėjo žinoti, viską spaudoje sekė, buvo be galo puikus pašnekovas. Jo niekada nepavedė ir  puiki atmintis.

Daug metų Romualdas skyrė humoro grupei „Sprigtas“, dainų ir šokių ansambliui „Dainava“. Ūgis, atletiškas stotas, spalvingas balsas prireikus jį darė tikrų tikriausiu Kalėdų Seniu, Užgavėnių švenčių vedliu, vienu iš Trijų karalių, ir teikė džiaugsmo visiems, kurių aplinkoje pasirodydavo.

Kodėl jo taip stengtasi dėl Alytaus? Į šį klausimą prieš dvejus metus Romualdas atsakė taip: „Tokia mano mada, kurią iš tėvų paveldėjau. Jie buvo atjautūs ir tai perdavė man. Aš jei pats negalėdavau, per kitus prieidavau, kad saviems pagelbėčiau. Bet reklamuotis tai tikrai nemėgau.“

Šiandien labai neįprasta ir net sunku apie R.V.Maksi­mavičių rašyti būtuoju laiku. Rodos, šyptels saulė ir miesto centre pamatysim šią, iš minios savo vyrišku stotu išsiskiriančią, asmenybę, lėtai išlipančią iš ryškiai oranžinio mašiniuko su „Alytaus naujienomis“ vienoje rankoje, kita tik jam būdingai pakelta pasisveikinimui.

Ilsėkis ramybėje, Alytų aukštinęs žmogau. Tesaugo tavo rimtį angelai.

 

Romualdas Vytautas Maksimavičius pašarvotas laidojimo namuose „Skausmo užuovėja“, 1 salėje.

Šv. Mišios sausio 3 dieną, ketvirtadienį, 18 val. Šv. Angelų Sargų bažnyčioje. Laidotuvės

sausio 4 dieną, penktadienį, 11 val.

Velionis bus laidojamas Daugų gatvės kapinėse.

Draugai ir artimieji

    Komentuoti

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.