Įdomūs faktai apie kosmetiką, kuriais šiandien sunku patikėti (1)

kosmetika
Ne paslaptis, kad grožio industrija nuolatos kinta ir atneša vis naujų išbandymų kiekvienai grandžiai – tiek patiems populiariausiems gamintojams, tiek pasigražinti mėgstančioms moterims. Keletas įdomių kosmetikos faktų leis suprasti, kokios buvo grožio industrijos ištakos bei kokį kelią teko rinktis gamintojams, kad pasiektų šiandieninę poziciją.

Kosmetikos ištakos – natūralios ir gamtiškos

Turbūt daugelis žino, kad kosmetikos pradžia – visiškai natūrali ir gamtiško kilmės. Norėdamos pasigražinti moterys smulkindavo ir trindavo ryškių pigmentų turinčius vabalus, augalus, daržoves ar kitus gamtinius produktus. Tad nieko keisto, kad pirmasis nagų lakas buvo gaminamas iš bičių vaško, gumos, kiaušinių baltymų ir spalvotų miltelių. Beje, jis buvo išrastas Kinijoje dar 3 000 metų prieš Kristų.

Lūpų dažų istorija – ne mažiau įdomi. Štai šiandien lūpdažiuose yra keletas gana keistų ingredientų, pavyzdžiui, aitriosios paprikos. Tačiau, kalbant bendrai, lūpų dažai yra sintetinis produktas. Beje, actekų laikais lūpdažiai irgi naudoti, o tam kad išgautų raudoną spalvą, moterys sutrindavo košenilį – skydamarių pobūrio vabalą. Jame yra ryškiai raudono pigmento karmino, kuris ir nudažo lūpas sodria ir patrauklia spalva. Įdomu tai, kad iš vabaliukų pagamintas dažiklis šiandien vis dar naudojamas lūpdažių pramonėje!

Turbūt kiekvienas yra matęs japoniškų paveikslėlių, kuriuose vaizduojamos baltaveidės geišos. Šis įvaizdis, tapęs tradiciniu japonų makiažu, susiformavo moterims naudojant trintų ryžių miltelių ir vandens mišinį.

O štai senovės Romoje moterys specialiuose dėkliukuose laikė vyno mieles, kurios atstodavo joms skaistalus bei pupelių arba kvietinius miltus, kurie veikdavo kaip pudra. Antakius ir blakstienas romėnės ryškindavo suodžiais.

Populiariausių gamintojų startas

Augant kosmetikos poreikiui, ėmė rastis vis daugiau kosmetikos gamintojų, kurie pasirūpino moterų patogumu dažantis. Vis dėl to, kai kurie jų taip pat kelią pradėjo nuo gana natūralių įkvėpimo šaltinių. Štai kosmetikos gigantės „Maybelline“ įkūrėjas 19-metis Tomas Lyle‘as Williamsas savo prekės ženklą pavadino sesers Mabel vardu. Ji blakstienas storindavo ir tamsindavo vazelino bei sutrintos anglies mišiniu. Mabel dėka T. L. Williamsui kilo mintis pradėti gaminti blakstienų tušą. Savo ruožtu prekės ženklas „Revlon“ išpopuliarėjo visame pasaulyje, kai papildė asortimentą raudonu nagų laku, kuris buvo pirmas toks visoje kosmetikos rinkoje. Juk dabar beveik neįsivaizduotume šventinių bei vakarinių įvaizdžių be raudono nagų lako!

Kosmetiniai įrankiai – jau nuo egiptiečių laikų

Natūralu, kad augant kasdienei kosmetikos paklausai, išaugo ir įrankių, kuriais ji būtų tepama, poreikis. Vieni pirmųjų kosmetikos pasaulyje pasirodė kosmetikos šepetėliai ir pincetai. Pirmųjų makiažo šepetėlių amžius siekia net 164 000 metų prieš Kristų. Archeologai rado rožinės ir raudonos spalvos teptukų bei maltos uolienos Pietų Afrikoje ir šie laikomo šiuolaikinio gyvenimo pradžios ženklu. Tiesa, laikui bėgant šepetėliai sparčiai kito, mat kito ir jų naudojimas. Visų pirma, makiažo šepetėlis simbolizavo aukštą statusą visuomenėje bei turtą, nes makiažą įtakingoms damoms darydavo jų tarnaitės. Vėliau, kuomet atsirado veidrodis, moterys makiažo ėmė darytis pačios, o šepetėliai tapo kasdieniu ir visiškai įprastu kosmetikos įrankiu. Turbūt reta š-iuolaikinė moteris savo kosmetinėje nerastų šepetėlio pudrai, skaistalams ar maskavimui, o paspaudę čia galite įsigyti ir vienkartinių šepetėlių tušui. Savo ruožtu pincetas jau buvo naudojamas 3000 m. prieš Kristų Mesopotamijoje ir Indijoje, o pirmieji piešiniai, rodantys pinceto egzistavimą, siekia net priešdinastinius Egipto laikus.


 


 


 


 


 

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.