Į ką reikia atkreipti dėmesį prieš imant paskolą? (0)

nuotr.
Gyvename etape, kuomet daugelis susiduria su paskolomis ir tai tapo įprasta. Šiais laikais paskolos paraišką galite pateikti daug lengviau nei bet kada anksčiau. Atrodo, nereikia net sakyti, kad imant paskolą reikia ir ją grąžinti. Paskolą turite sumokėti mokėdami mėnesines įmokas. Taigi tai tampa jūsų finansiniu įsipareigojimu.

Taigi, yra pakankamai priežasčių įvertinti ne tik savo finansinę padėtį, bet ir daugybę dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį prieš imant paskolą.

 

Paskolos rūšis

Vyrauja daugybė paskolų tipų, taigi, nuspręsti, kokia paskolos rūšis jums yra tinkamiausia, turėtumėte pagal jos panaudojimą. Paprasčiau tariant, kodėl ir kam jums reikia paskolos. Įvertinę tai, galėsite pasirinkti, ar jums tinkama būsto paskola, studijų paskola, asmeninė ar verslo paskola. Juk neimsite būsto paskolos perkant automobilį, arba atvirksčiai.

 

Jeigu jums sunku nuspręsti, koks tipas jums yra tinkamiausias, visuomet galite pasikonsultuoti su finansų konsultantu ar bankininku, kuris turi patirties ir galės atsakyti į visus jūsų klausimus.

 

Palūkanų normos

Kaip bebūtų gaila, tačiau, paskolos nėra nemokamos ir už jas reikia mokėti palūkanas. Mūsų patarimas - visuomet pasidomėkite apie visas palūkanų normas ir procentus, taip galėsite išsirinkti jums tinkamiausią paskolą.

 

Turėkite omenyje ir tai, jog bendra pinigų suma, kurią jums reikės gražinti taip pat priklauso ir nuo palūkanų. Mažesni palūkanų procentai, žinoma, išlaikys jūsų bendrą gražinimo sumą mažesnę.

 

Taip pat, pasidomėkite, ar nėra jokių užslėptų mokesčių, pavyzdžiui, administravimo, apdorojimo ar paslaugų mokesčiai.

 

Kredito istorija

Jūsų kredito istorija yra itin svarbi bet kurios paskolos paraiškai ir tai net gali būti lemiamas žingsnis, kuris nurodys, ar aplamai paskolą galite gauti. Įsitikinkite, jog jūsų kredito istorija yra gera, ar neturite jokių įsiskolinimų ar nesumokėtų mokesčių. Dažniausiai, daugelis paskolų tiekėjų įvertins jūsų kredito istoriją prieš suteikiant bet kokią paskolą.

 

Jeigu turite bet kokių skolų, būtinai jas visas padenkite, jog išvengtumėte nemalonumų. Taip pat, pasistenkite pasidenkti visas kredito kortelių išlaidas, tai pagerins jūsų situaciją.

 

Tačiau, jeigu vistiek jums nesuteikiama paskola, galite kreiptis į finansų konsultantą, kuris padės jums išspręsti šią bėdą. Taip pat, yra keletas įmonių, kurie paskolas teikia net ir blogos kredito istorijos savininkams.

 

Grąžinimo terminas ir jūsų finansinė būklė

Vienas iš esminių dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš kreipiantis dėl paskolos, yra jūsų finansinė padėtis. Turėkite omenyje, kad paskolos suma turėtų būti tokia, kokią galėtumėte grąžinti atsižvelgiant į jūsų pajamas. Jei nereikia, venkite didelės paskolos, nes tai pritrauks daugiau mokesčių. Gaukite paskolą, kurią galėsite patogiai grąžinti.

 

Taip pat, išsirinkite geriausią paskolos grąžinimo terminą. Nepamirškite, kad nuo grąžinimo termino priklauso mėnesinės įmokos. Paskoloms su ilgesniu grąžinimo terminu mėnesinės įmokos yra mažesnės.

 

Vienas populiariausių metodų šiais laikais – palyginti paskolas internetu vos kelių mygtuku paspaudimu.

 

Tai padės jums preliminariai susidaryti bendrą vaizdą apie galimas sąlygas.

 

Apibendrinant

Atminkite, kad viskas, kas susiję su jūsų paskola, priklauso nuo jūsų sprendimo, žinių ir pasiruošimo. Atkreipkite dėmesį į paskolos rūšį, tuomet rasite geriausias palūkanų normas, taip pat ir mėnesines įmokas.

 

Būtinai atsižvelkite į savo pajamas ir kredito istoriją, kadangi šie du dalykai turi labai didelį indėlį jūsų paskolos paraiškai. Tik gerai atrinkus informaciją, galėsite pasirinkti jums tinkamiausią variantą, o, esant poreikiui, bankininkai bei finansų konsultantai jums visada gali atsakyti į visus rūpimus klausimus ir suteikti reikiamas žinias.

 

 

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.