Į Alytų sugrįžusi barista: savo mieste sulaukiu daugybės gerai nusiteikusių klientų (1)

„Caffeine“
„Gera sugrįžti vaišinti alytiškius kava“, – sako Vilniuje studijuojanti Amanda Marčinskaitė, sugrįžusi į gimtąjį miestą padirbėti barista. Mergina kavą gaminti išmoko ir pradėjo dirbti kavinių tinkle dar Vilniuje, tad nudžiugo gavusi kvietimą padirbėti Alytuje.

Juoda kava su pienu – tokiu gėrimu kiekvieną rytą pradeda barista A. Maračinskaitė. Ji su šypsena pasakoja, kad kava jai ne tik gėrimas, bet ir jausmas. „Kava man suteikia ne tik energijos, bet ir laimės. Tai lyg artimo žmogaus apkabinimas, tikrai labai myliu kavą“, – sako ji.

Anot merginos, žmonės vis labiau atranda kavą, domisi jos skoniais, savybėmis, išbando įvairius kavos ruošimo būdus. Tiesa, yra ir tų, kuriems kava lyg desertas, jie mieliau ją gardina įvairiais sirupais. Populiariausias sirupo skonis, kiek pastebi mergina, – karamelės. „Visi klientai labai skirtingi. Vieni jau atradę mėgstamą kavą ir ateina žinodami, ko nori. Kiti – prašo rekomendacijų. Vieniems patinka, kai daugiau pieno, kiti – nori, kad būtų daugiau jų mėgstamos kavos“, – pasakoja mergina ir patikina, kad visada stengiasi išgirsti klientų poreikius ir norus.

Sostinėje barista dirbusi mergina sako, kad alytiškiai tokie kaip ir vilniečiai – jie taip pat drąsiai išbando naujoves. Tiesa, yra šiek tiek skirtumų. „Alytuje sulaukiu daugiau šypsenų, žmonės malonūs, draugiški, jie mažiau skuba, žvelgia paprasčiau, moka džiaugtis ir įvertina mažus dalykus“, – komplimentus miestiečiams žeria mergina.

Daugiau nei kavos

Kavą mylinčią merginą džiugina ir tai, kad ja pasivaišinti užsuka ne tik jaunimas, bet ir vyresnio amžiaus žmonės, senjorai, kurie mėgaujasi ne tik kava, bet desertais ar artimųjų kompanija. Anot jos, šalia Rotušės aikštės duris atvėrus naujai kavos kavinių tinklo kavinei „Caffeine“, čia ateina ir aplinkinių įstaigų darbuotojai, ir netoliese esančios gimnazijos mokiniai.

Nors rodos, kad šiltasis sezonas dar tik įsibėgėja, A.Maračinskaitė juokiasi: „Vasara jau prasidėjo. Ji ateina tą dieną, kai gauname pirmosios šaltosios kavos užsakymą. Šį pavasarį jau buvo tokių dienų, kai ledukai vos spėjo šalti, kai vienas po kito ėjo klientai norintys pasimėgauti frappe ar kitomis šaltomis kavomis.“

Atėję atsigerti kavos klientai įvertina ne tik jos skonį, bet ir jaukų naujosios kavinės interjerą bei kokybišką aptarnavimą. Barista pasakoja, kad visada stengiasi pasitikti kiekvieną klientą, užmegzti su juo kontaktą, parodyti, kad jis laukiamas. „Klientus pasitinku su šypsena ir neleidžiu jos išmušti, net jeigu ir kliento prasta nuotaika, stengiuosi abejojantiems padėti išsirinkti kavą, išgirsti jų poreikius. Klientai prisimena, kaip su jais bendrauji, tai sukelia geras emocijas ir nori dar kartą sugrįžti, o atėję kitą kartą sako, kad vėl nori mano patarimo“, – dalinasi mergina.

Alytuje gimusi ir augusi mergina, šiuo metu gyvena Vilniuje, kur išvyko studijuoti, tačiau sužinojusi, kad jos gimtajame mieste duris atvers „Caffeine“ tinklo kavinė, kur ji jau dirbo sostinėje, nudžiugo ir sugrįžo čia padirbėti. „Alytus man kelia geras emocijas, jis asocijuojasi su vaikyste, visais brangiais prisiminimais, man čia gera. Po studijų planuoju grįžti gyventi į Alytų, o kaip bus ateityje – pamatysime“, – nusišypso mergina.

    Komentaras

    Thank you so much for sharing such great information with us. Your website is great. We are very impressed by the details that you have on your website. We have bookmarked this site. keep it up and thanks again.
    dordle

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.