Gelgaudiškio dvaras iškeliavo į alytiškių rankas

Gelgaudiškio dvaras
Gelgaudiškio dvaras
Aštuonis kartus mėginusi išnuomoti restauruotą Gelgaudiškio dvarą, Šakių rajono savivaldybė, devintąjį kartą rado dvarui naujus šeimininkus. Šiandien Gelgaudiškio dvare pasirašyta sutartis, kuria dvaras išnuomojamas verslininkams iš Alytaus, viešbučio ir restorano „Dzūkijos dvaras“ bei pramogų parko „Tarzanija“ savininkams Giedrei ir Mindaugui Aldoniams.

Šakių rajono savivaldybei nuomos sutartis leis lengviau atsipūsti – radusi nuomininkus dvarui, ji išvengs didelių finansinių nuostolių. Savivaldybė būtų turėjusi grąžinti daugiau nei 2 milijonus eurų Europos sąjungos paramos, išleistos rūmų restauracijai.

Gelgaudiškio dvaro sodybos ansamblyje - rūmai, virtuvė, svirnas, oficina, tvartas, oranžerija, kumetynas, bokštas, rūsiai ir parkas. Europos sąjungos programos ir Šakių rajono savivaldybė finansavo rūmų, oficinos, kumetyno, oranžerijos, vandens bokšto restauraciją. Naujo gyvenimo tebelaukia raudonų plytų svirno pastatas ir dvaro rūsiai.

Pagal sutartį Gelgaudiškio dvaras naujiesiems šeimininkams išnuomotas 50 metų. Sutarta, kad per trejus metus į dvarą bus investuota 300 tūkstančių eurų. Per pirmuosius metus – 180 tūkstančių eurų.

„Šis dvaras tarsi tęsia mūsų veiklą, - sako istorinį dvarą išsinuomojęs Alytaus verslininkas Mindaugas Aldonis. – Turime naują dvarą Alytuje ir kuriame visiškai naują jo istoriją. Gelgaudiškio dvare istoriją turėsime saugoti ir ją tęsti. Tai rimtas ir svarbus iššūkis“.

Dzūkijoje ir Lietuvoje itin mėgstamo „Tarzanijos“ pramogų parko savininkas teigia - tapti Gelgaudiškio dvaro operatoriumi jis apsisprendė tik gavęs šeimos patikinimą ir patvirtinimą, kad sulauksiąs pagalbos. „Parodžiau vaikams dvarą ir išgavau jų pažadą, kad baigę mokslus Vilniuje, sūnus ir dukra grįš dirbti mūsų šeimos versle“, - sako M.Aldonis.

Pirmųjų metų planas – sutvarkyti pirmąjį rūmų aukštą ir įrengti dvaro laikmetį atitinkančią ekspoziciją. Taip pat šiais metais dvare atsiras kavinė, o per du metus – restoranas ir penkiasdešimties vietų viešbutis.

„Tikrai žinome, kad turistus vilioja maisto kultūra, jie nori ne tik pamatyti istorinius pastatus, gražiai sutvarkytą aplinką, sužinoti apie dvarų kultūrą, bet ir skaniai pavalgyti, paragauti gėrybių, kuriomis anuomet garsėjo dvaras“, - įsitikinęs naujasis dvaro šeimininkas.  

Gelgaudiškio dvaras iškilo apie  1842-1846 metus. Jį pastatė Prūsijos baronas Gustavas Henrikas Koidelis. Anuomet dvaras turėjo nuosavą vandentiekį, ledainę, sūrinę. Rūmus supo didžiulis, sudėtingos struktūros parkas, išlikęs iki šių dienų. 1922 metais dvaras išparduotas, jame įsteigta vaikų prieglauda. Prie Gelgaudiškio dvaro 1972 metais buvo filmuojamos kai kurios legendinio televizijos serialo „Tadas Blinda“ serijos. Centriniai dvaro rūmai restauruoti 2012 metais. Viename didžiausių Lietuvoje, 118 hektarų dvaro parke atkurtas 2,5 km ilgio pažintinis takas. Užs. Nr. 0042

  Komentaras

  Niekaip nesuprantu, kaip apsižioplino suvalkiečių verslininkai. Skaičiuokim: investavus reikalaujamus 300 000 eurų, kasmėnesinė nuoma per visus 50 metų sudarys viso labo 500 euriukų per mėnesį. Ir tai už atrestauruotus dvaro rūmus, už 117 ha teritoriją, nevertinant būsimos infliacijos per pusę amžiaus..
  Aišku, darbų laukia daugybė, rizika visuomet yra, bet startinės pozicijos - tikrai daug žadančios. Bet kuriuo atveju sveikinu Alytaus verslininkus ir kuo nuoširdžiausiai linkiu jiems sėkmės. Tas šampano negeria, kuris nerizikuoja!

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.