„Ekologistikai“ užšaldytos sąskaitos bankuose

Gaisras
Kaip praneša Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Izabelė Bočkienė, Alytaus padangų perdirbimo bendrovei „Ekologistika“, kurioje kilęs mieste ir rajone ekstremalią situaciją sukėlęs gaisras, yra apribotos nuosavybės teisės į pinigines lėšas banko sąskaitose.

Sąskaitų bankuose užšaldymas – vienas  iš procesinių veiksmų vykdant ikiteisminį tyrimą. Šis, I.Bočkienės teigimu, vykdomas intensyviai.

Ikiteisminis tyrimas dėl „Ekologistikoje“  kilusio gaisro pradėtas praėjusią savaitę siekiant išsiaiškinti gaisro kilmės priežastis, padarytos žalos dydį bei galimus kaltininkus. Jis vykdomas  pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo, arba statinių, kuriuose naudojamos ir saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar atliekami potencialiai pavojingi darbai, priežiūros ir naudojimo taisyklių pažeidimo.

Baudžiamasis kodeksas už tokią nusikalstamą veiką numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.

Ikiteisminį tyrimą  atlieka Alytaus vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos pareigūnai,  jam vadovauja Kauno apygardos  prokuratūra.