Dzūkijos metams skirta Kurorto diena pakvietė į Dzūkų gatvę (2)

Kurorto šventė.
Zitos Stankevičienės nuotr.
Nuvilnijo, nuskambėjo žaismingai, linksmai, nuotaikingai penktoji Kurorto diena, šįkart skirta Dzūkijos (Dainavos) metams. Nešini dzūkiškais valgiais, vasaros subrandintomis gėrybėmis, kėdutėmis ir suoleliais, vieni su kitais kaimyniškai pasitarę kurortiečiai sugužėjo iš visų Kurorto seniūnaitijos gatvelių. Registracijos lapuose jų suskaičiavome per šimtą!

Penketą metų puoselėtos tradicijos nesikeičia: Alytaus Šv. Angelų Sargų bažnyčioje – malda už gyvus ir mirusius kurortiečius, eisena maršo ritmu į šventės vietą.

Šiais metais Kurorto dieną skyrėme Dzūkijos (Dainavos) metams paminėti, todėl ir šventės vietai pasirinkome Dzūkų gatvę. Dar daugiau linksmumo ir geros nuotaikos suteikė kaimo kapela „Punelė“, jos vadovas Gintautas Šmitas ir šventės vedėja Onutė Gudaitytė. Muzikantai negailėjo nei muzikos, nei balsų, o vedančioji priminė ankstesnių kartų Dzūkų gatvės gyventojų istoriją, skaitė Jurgio Kunčino, Antano Jonyno eiles, papasakojo linksmų dzūkiškų nutikimų ir baikų.

Minint Dzūkijos metus, prisisminti dzūkai, kurie savo kūryba, gyvenimu, vertybėmis garsino mūsų Kurortą, Alytaus miestą, Dzūkiją, Lietuvą – tai mūsų mieste gyvenę A.Jonynas, J.Kunčinas, Anzelmas Matutis, Vytautas Nedzinskas, Vytautas Kolesnikovas. Iš tolimesnių Dainavos vietų – Vincas Krėvė-Mickevičius, Sigitas Geda bei šiuo metu kuriantys menininkai Albertas Antanavičius-Šekspyras, Benjaminas Jenčius, Vidmantas Jankauskas. Nedidelę pastelių parodą surengė savęs nelaikanti menininke, tik mėgėja, gėlių paveikslus eksponavusi Nijolė Kolesnikovienė.

Vaišės buvo suneštinės, bet seniūnaitė Justina Urbanavičienė parūpino kulinarinio paveldo – Dzūkijos nacionalinio parko kepėjų iškeptų grikinių babkų ir pončkų su grybais, įdarytos karkos. Gira jau penketą metų šventės dalyvius vaišina Žemaitės gatvės gyventojai, o jau obuolių pyragų ir kitokių gardumynų užteko ne tik šventėje sočiai prisivalgyti, bet ir namiškiams lauktuvių parnešti.

Kurorto vėliava ir himnas kiekvienais metais sutelkia vis daugiau gyventojų. Po šventės kaimynas su kaimynu susitikę džiaugėsi, kad buvo smagu ir linksma, aptarinėjo, ką galima padaryti geriau, įdomiau, prasmingiau. Džiugu, kad žmonės aktyvūs ir draugiškai nusiteikę. Nors seniūnaičių rinkimai netrukus ir kandidatai yra du, niekas niekam savo tiesų neįrodinėjo ir galimybe save pareklamuoti ar prisistatyti nepasinaudojo.

Po šventės pasikalbėjus su keletu kurortiečių paaiškėjo, kad šventė buvo linksma, visus džiugina tai, kad mūsų buvo daug. Tačiau vieni norėtų, kad šventėse būtų daugiau istoriškumo, gilumo, meniškumo, teatrališkumo, kiti gi, ypač jaunesni, – paprastumo, šiuolaikiškumo, jaunatviškumo. Jie siūlė išnaudoti ir kitas Kurorto seniūnaitijos erdves. Džiugu girdėti, kad žmonės neabejingi, tai reiškia, kad Kurorto seniūnaitijos bendruomenė tik stiprės. To siekia ir seniūnaitė J.Urbanavičienė, ir projekto „Bendruomenė kaip šeima“ vadovas Linas Jakštonis. Dėkojame Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, finansavusiai šį projektą, Alytaus miesto savivaldybei už pagalbą jį įgyvendinant, Dzūkų gatvės gyventojams Reginai ir Jonui Gegužiams, Ge­novaitei ir Jonui Petreikiams ir visiems savanoriams už pagalbą organizuojant šventę, dienraščiui „Aly­taus naujienos“ už šios šventės ir kitų Kurorto seniūnaitijos darbų viešinimą, bet didžiausias ačiū – žmonėms, susirinkusiems ir neabejingiems, o ypatingai džiaugėmės pirmą kartą šventėje dalyvavusiais.

 

Genovaitė Žiurinskienė

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.