Jurginai peršoko trijų metrų aukščio ribą

Aldona KUDZIENĖ, aldona@ana.lt
Komentarai (0)
2018 Rugpjūtis 23
Robertas Boza. Zenono Šilinsko nuotr.
Robertas Boza. Zenono Šilinsko nuotr.

„Norint gėrėtis puošniais jurginų žiedais, vien atsižvelgti į šių gėlių poreikius parenkant augimo vietą neužtenka, reikia mylėti augalą“, – įsitikinęs sodų bendrijoje „Pušelė“ daug metų jurginus auginantis Robertas Boza.

Savus gėlynus per sausrą jis liedavo keturis kartus per dieną. Jo jurginai išsiskiria itin dideliu aukščiu, jie perkopę 3 metrus. Be atramų jurginams būtų sunku – svirtų, lūžtų stiebai. Ypač aukštyn stiebiasi raudonus žiedus kraunantieji. Pasak Roberto, jie dar augs aukštyn.

Šiemet visa augalija ankstina žydėjimo laiką ir brandą, sodininkui neramu, kaip reikės išlaikyti jurginų gumbus, jei augalas sumanys paankstinti vegetacijos baigtį.

Nors nelengva, bet malonu prižiūrėti aukštaūges gėles. Peržydėjusiems žiedams nukarpyti tenka atsinešti ir kopėčias. Robertas su meile puoselėja ne tik jurginus, bet ir visą savo sklypo žalumą.

 

    Komentuoti

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.