Daikin Altherma – Šilumos siurbliai oras-vanduo ir jų apžvalga (1)

Šilumos siurbliai
Vis populiarėjant šilumos siurbliams, vis aktualesni darosi ir šių sprendimų išskirtinumai bei savybės. Daikin Altherma siurbliai – vienas iš augančios rinkos lyderių.

Šiame straipsnyje mes apžvelgsime būtent Daikin Altherma oras-vanduo siurblius ir jų privalumus, naudas vartotojams ir kodėl būtent jie laikomi kone geriausiu sprendimu, ieškantiems efektyvaus ir komfortiško namų mikroklimato valdymo. Pradėkime.

Daikin Altherma 3 H HT – techninė dalis

Jeigu žvelgsime į Daikin Altherma 3 aukštatemperatūrius oras-vanduo siurblius, galime išskirti unikalias technines charakteristikas ir veikimo efektyvumą. Jis šildys, vėsins orą ir vandenį.

Dėka universalios konstrukcijos, šie siurbliai gali būti montuojami beveik bet kurioje namų vietoje. Kadangi turi net trijų sluoksnių izoliaciją, garsas ar triukšmas netampa problema. Šie siurbliai veikia tyliai, dėl to modernumas netrukdo sėkmingai kasdienei eksploatacijai.

Siurblio viduje rasime ir specialų kompresorių, kuris gali savais pajėgumais greitai pašildyti vandenį iki net ~70 laipsnių Celsijaus, jeigu jo reikia itin greitai. Pats pašildytas vanduo yra saugomas specialioje, plieninėje talpoje, kuri labai gerai izoliuota, dėl to šiluma puikiai išsilaiko.

Esant poreikiui Altherma 3 H HT nesunkiai sujungsite su saulės jėgaine, dėl to vandenį pašildysite dar taupiau ir švariau. Kalbant apie švarumą ir ekologiją, reikia paminėti ir patentuotą Daikin Bluevolution technologiją. Specialus R-32 šaltnešis leidžia vėsinti orą ir tuo pačiu mažina CO2 išmetimą į aplinką. Na ir galiausiai būtina išskirti tai, kuo pasižymi ne tik Daikin Altherma, bet ir visi kiti šio gamintojo įrenginiai, pvz., Daikin oro kondicionieriai ar kt. – efektyvumas. Aukštatemperatūrių šilumos siurblių energinis efektyvumas vertinamas A+++ lygiu. Tai įmanoma pasiekti dėl to, kad vos ~35% energijos šildymui imama iš elektros. Likę du trečdaliai – iš atsinaujinančios energijos šaltinio, oro.

Bendri oras-vanduo šilumos siurblių privalumai

Jeigu žvelgtume į pačią oras-vanduo technologiją, taip pat rasime daug naudos kiekvienam jos turėtojui ir vartotojui. Ne tik Daikin Altherma, tačiau ir bendri techniniai privalumai leidžia drąsiai rinktis šilumos siurblius oras-vanduo ir labai greitai gauti naudą. Pastaroji pasireiškia per sumažėjusias išlaidas vandens ir oro šildymui.

Pats šilumos siurblio įrengimas ir sumontavimas atliekamas ganėtinai greitai. Jeigu jūsų namuose jau yra šiluminė sistema, ją tikriausiai bus galima konvertuoti, pakeičiant esamą katilą ar šildymo sprendimą į oras-vanduo siurblį.

Vėliau ir pačią oras-vanduo sistemą jau galite prijungti prie kitokių energijos šaltinių, aišku, jeigu tai leidžia pats siurblys ir turima infrastruktūra. Daikin Altherma 3 H HT siurbliai nesunkiai suderinami su saulės energija, kad elektros sąskaitos pasidarytų dar mažesnės. Tokio tipo šildymo ir mikroklimato valdymo sistemą galima naudoti ištisus metus, nes ji ne tik šildo vandenį ir/ar orą, bet gali ir orą vėsinti. Pats siurblys turėtų išlikti efektyvus ir prie gana žemos minusinės temperatūros. Mūsų minimo Daikin atveju tai yra net žemiau nei -20 laipsnių Celsijaus.

Siurblio nereikia valyti, kaip malkinio katilo ar taip dažnai aptarnauti, kaip dujinės sistemos. Jis nėra triukšmingas, tad nebūtina jį montuoti kuo toliau nuo buitinių patalpų, o ir pagal dabartinius reikalavimus statiniams, jis atitinka pasyviam namui keliamus standartus.

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.