D. Matukienė: griežtai reikalaujame Finansų ministerijos kreiptis į EK didinti PVM mokėtojo ribą (0)

D. Matukienė
Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė sako, kad Finansų ministerija kaip žadėjusi nesikreipė į Europos Komisiją (EK) dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojo ribos didinimo iki 55 tūkst. eurų. Ji pabrėžia, kad iš ministerijos bus griežtai reikalaujama nedelsiant kreiptis į EK, šįkart PVM ribą prašant pakelti iki 85 tūkst. eurų.

„Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo taryba, kurią sudaro 47 verslo asociacijos, kreipėsi dar į praėjusią Vyriausybę 2018 m. ir pateikė pasiūlymą didinti PVM ribą. Kadangi Europos Komisija (EK), atsižvelgdama į smulkaus ir vidutinio verslo visoje Europoje padėtį, pasiūlė valstybėms narėms nusistatyti ne minimalią, o žymiai didesnę, leidžiamą iki 85 tūkst. eurų PVM ribą, rašėme raštus tiek Vyriausybei, tiek Finansų ministerijai.

 

Visgi buvo sakoma, kad iki tokio lygio ribos pakelti negalima – Finansų ministerija pasiūlė 55 tūkst. eurų ribą ir sakė, kad prašymą įteiks EK, tačiau paaiškėjo, kad šita riba ir kreipimasis į EK nebuvo padarytas“, – sakė ji po pirmadienį įvykusio Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos valdybos posėdžio.

 

Anot D. Matukienės, iš Finansų ministerijos reikalaujama nedelsiant kreiptis į EK.

 

„Mūsų taryba šiandien priėmė sprendimą labai griežtai pareikalauti, kad per artimiausią laikotarpį, ne vėlesnį nei dvi savaitės, būtų kreipiamasi į EK, kuri leido netgi pavėlavus papildomai kreiptis dėl šios ribos didinimo, ir atsižvelgiant į pandemijos, karantino sąlygas bei į smulkaus verslo be galo ilgą uždarymo laikotarpį šitą ribą didinti iki 85 tūkst. eurų leidžiamos ribos“, – sakė ji.

 

ELTA primena, kad Finansų ministerija 2020 m. birželį ketino prašyti Briuselio nuo šių metų sausio 1 d. leisti padidinti PVM mokėtojo ribą nuo 45 iki 55 tūkst. eurų.

 

Monika Grigutytė (ELTA)

 

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.