Skandalingo kvartalo sklypai: kas kursis viename jau aiškėja, kitiems pirkėjų dar neatsiranda (275)
Kaip sklypai atsidūrė Valstybės žemės fondo aukcionuose
Aštuoni valstybinės žemės sklypai Sudvajų, Likiškėlių ir Santaikos gatvių gatvių sankirtos teritorijoje užima maždaug keturių hektarų teritoriją. Jų dydis – nuo maždaug 20-ies iki beveik 60-ies arų. Būtent dėl šių sklypų 2019-ųjų rudenį buvo įsiplieskęs ginčas tarp miesto mero Nerijaus Cesiulio ir buvusio administracijos direktoriaus Rolando Juonio – tos pačios Socialdemokratų partijos atstovų.
Mero ginčas su jau buvusiu administracijos vadovu kilo todėl, kad šis sklypus minėtų gatvių sankirtos teritorijoje, buvusiuose savavališkai miestiečių užimtuose daržuose, perdavė Nacionalinei žemės tarnybai nuosavybės teisėms atkurti.
Juos praėjusios miesto tarybos kadencijos vadovai laikė pardavimui aukcionuose pasibaigus žemės grąžinimo buvusiems savininkams procesui, taip siekiant praturtinti miesto iždą. Mat juos pardavus aukcione pagal galiojančius teisės aktus pusė sumos atitenka valstybės, pusė – savivaldybės, kurios teritorijoje yra sklypai, biudžetui.
Apie administracijos veiksmus sužinojęs meras dėl viešojo intereso gynimo – prarastų pinigų į miesto biudžetą – kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūrą, šiuo klausimu surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė nematantis tolesnio darbo su administracijos direktoriumi. Tačiau netrukus kilęs gaisras padangų perdirbimo bendrovėje „Ekologistika“ merui iškėlė žymiai rimtesnių problemų nei inicijavimas atleisti administracijos direktorių iš pareigų.
Pernykštį rugsėjį miesto tarybai dėl pareikšto nepasitikėjimo atleidžiant R.Juonį iš administracijos vadovo pareigų sklypų skandalas buvo įvardijamas kaip viena nepasitikėjimo priežasčių.
Prokuratūrai pradėjus tyrimą, byla teismo nepasiekė, nes Nacionalinė žemės tarnyba atšaukė savo sprendimą sklypus Sudvajų, Likiškėlių ir Santaikos gatvių sankirtos teritorijoje suteikti buvusiems žemės savininkams.
Taip šie sklypai atsidūrė Valstybės žemės fondo aukcionuose.
Septyni sklypai toliau bus parduodami už tą pačią pradinę kainą
Šią savaitę septyni sklypai minėtų gatvių sankirtos teritorijoje buvo parduodami antrąkart surengtuose aukcionuose. Visų jų pradinė kaina – per 600 tūkst. eurų. Tačiau jiems pirkėjų neatsirado kaip ir pernykštį spalį vykusiame pirmajame aukcione.
Kovo pabaigoje bus rengiamas trečias jų aukcionas nemažinant pradinės kainos, nes pagal galiojančią tvarką nekilnojamojo turto vertintojų šiems sklypams surašyta individualaus vertinimo ataskaita galioja vienus metus. Tokio vertinimo galiojimas septyniems sklypams Sudvajų, Likiškėlių ir Santaikos gatvių sankirtos teritorijoje nepasibaigęs.
Jeigu jų nepavyktų parduoti trečiame aukcione už tą pačią pradinę kainą, tikėtina, kad su ta pačia kaina būtų patekta ir į ketvirtą aukcioną.
„Lidl Lietuva“ planų neatskleidžia, bet jie aiškėja
Pernykštį spalį Valstybės žemės fondo pirmąkart surengtame aštuonių žemės sklypų, esančių Sudvajų, Likiškėlių ir Santaikos gatvių sankirtos teritorijoje, aukcione buvo parduotas vienintelis beveik 57 arų sklypas Serbentų g. 10. Jo pradinė kaina buvo 138 tūkst. eurų, dėl jo varžėsi trys dalyviai, tad pradinė kaina padidėjo daugiau nei 100 tūkst. eurų. Sklypas parduotas už beveik 253 tūkst. eurų, bet pirkėjo Valstybės žemės fondas neatskleidė siekiant išsaugoti konfidencialumą.
Miesto savivaldybė jau gavo 50 proc. – per 120 tūkst. eurų už parduotą sklypą Serbentų g. 10 ir pinigai bus panaudoti teritorijų planavimui.
Bendrovės „Lidl Lietuva“ pasiteiravus, ar ji šiame sklype planuoja statyti naują prekybos centrą, jos atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė atsakė: „Laikomės nuostatos nekomentuoti savo plėtros strategijos, tačiau domimės plėtra įvairiuose Lietuvos miestuose.“
Tačiau iš viešai skelbiamos informacijos matyti, kad šį mėnesį Alytaus miesto savivaldybės administracija ir „Lidl Lietuva“ atstovai sudarė teritorijų planavimo proceso inicijavimo sutartį dėl detaliojo plano koregavimo. Jo tikslas – sujungti žemės sklypus Serbentų g. 10 ir Likiškėlių g. 31, sujungtam sklypui nustatyti komercinės paskirties teritorijų naudojimo būdą, patikslinti privalomus teritorijos naudojimo reglamentus – aukštį, tankį, intensyvumą, užstatymo zoną ir ribas.
Pagal šią sutartį „Lidl Lietuva“ finansuoja detaliojo plano koregavimo rengimą.
Taip pat šį mėnesį savivaldybės Saugaus eismo komisijoje buvo svarstytas projektuotojų prašymas išnagrinėti projektuojamo prekybos paskirties pastato, adresu Likiškėlių g. 31 ir Serbentų g. 10, projekto prisijungimo prie miesto gatvių sprendinius. Statytojas ir užsakovas – „Lidl Lietuva“.
Tad akivaizdu, kad ši bendrovė turi sąsajų su pirmame aukcione brangiai įsigytu sklypu skandalingame kvartale ir kaimynystėje esančiuoju Likiškėlių g. 31, kuris, „Alytaus naujienų“ žiniomis, priklauso fiziniam asmeniui, jo dydis – apie 30 arų. Šie sklypai yra prie pat „Maximos“ prekybos centro.
„Lidl“ yra Vokietijos mažmeninės prekybos tinklas ir priklauso „Schwarz“ įmonių grupei. Alytuje kol kas veikia viena „Lidl“parduotuvė, o 22-uose šalies miestuose – 54-ios.
Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.
Komentarai
Palikite savo komentarą
sildenafil 100mg generique…
Komentaras
sildenafil 100mg generique en pharmacie - sildenafil pour homme acheter 10mg du cialis
sildenafil overnight…
Komentaras
sildenafil overnight delivery - order viagra 100mg without prescription buy tadalafil 20mg for sale
ampicillin without…
Komentaras
ampicillin without prescription - order ampicillin without prescription brand plaquenil
sildalis over the counter -…
Komentaras
sildalis over the counter - sildalis tablet glucophage 500mg ca
order plaquenil 200mg…
Komentaras
order plaquenil 200mg without prescription - hydroxychloroquine online order valtrex 500mg pill
buy vardenafil online no…
Komentaras
buy vardenafil online no prescription - vardenafil nebenwirkungen purchase orlistat online
purchase modafinil without…
Komentaras
purchase modafinil without prescription - order provigil generic stromectol south africa
order synthroid for sale -…
Komentaras
order synthroid for sale - viagra pills order tadalafil 5mg generic
buy levothyroxine - cheap…
Komentaras
buy levothyroxine - cheap levothyroxine sale order neurontin 800mg for sale
clomid for men - cytotec…
Komentaras
clomid for men - cytotec 200mcg generic buy misoprostol
order lyrica 150mg online -…
Komentaras
order lyrica 150mg online - zithromax generic name furosemide 20
buy amoxil usa - buy amoxil…
Komentaras
buy amoxil usa - buy amoxil 500mg canada hollywood casino
buy ed pills best price -…
Komentaras
buy ed pills best price - buy accutane 20mg online buy accutane online australia
stromectol generic name -…
Komentaras
stromectol generic name - stromectol online pharmacy canada drugs
cialis cost uk - discount…
Komentaras
cialis cost uk - discount cialis buy cialis 5mg online canada
stromectol 3mg - stromectol…
Komentaras
stromectol 3mg - stromectol virus ivermectin 18mg
azithromycin 1000mg for sale…
Komentaras
azithromycin 1000mg for sale - order azithromycin 500mg online azithromycin 100mg dose
adderall canadian pharmacy …
Komentaras
adderall canadian pharmacy - order lisinopril 10mg real canadian pharmacy
best canadian pharmacy to…
Komentaras
best canadian pharmacy to buy from - purchase erythromycin generic canadian pharmacy world coupons
help writing a paper -…
Komentaras
help writing a paper - research paper website buy essays for college