Aukso ir 48 tūkstančių eurų savivaldybės premijos šauliui linkėta po Paryžiaus olimpiados (9)

Aldona KUDZIENĖ, aldona@ana.lt
Karolis Girulis
Iš Tokijo olimpiados sugrįžusį Karolį Girulį rotušėje priėmė meras Nerijus Cesiulis ir vicemerė Jurgita Šukevičienė.
Iš Tokijo žaidynių sugrįžęs pirmą kartą olimpiadoje startavęs Dzūkijos sostinės šaulys Karolis Girulis, į susitikimą su miesto vadovais – meru Nerijumi Cesiuliu, vicemere Jurgita Šukevičiene ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoju Adomu Andrušaičiu – atėjo su savo pirmuoju treneriu Česlovu Paviloniu. Alytaus miesto meras N.Cesiulis olimpine paradine uniforma vilkintį olimpietį rotušėje pasitiko džiaugsmingu „Džiaugiamės ir... džiaugiamės“.

Parodyti visai planetai savo šalies vėliavą – tai irgi yra pasididžiavimas

Miesto meras olimpiečiui įteikė Alytaus miesto savivaldybės reprezentacinę dovaną ir apgailestavo, kad 48 tūkstančių eurų piniginės premijos, skiriamos olimpiečiams už aukso medalį, dar trejus metus teks palaukti, iki kitų olimpinių startų, kurie jau bus Prancūzijoje.
Nė vienam olimpiečiui 48 tūkstančių eurų savivaldybė nėra skyrusi, nors olimpinėse žaidynėse jau startavę trijų Alytaus trenerių auklėtiniai – Kastyčio Pavilonio, a. a. Antano Naruševičiaus ir dabar Č.Pavilonio.

Piniginės premijos Alytaus miesto sportininkams skiriamos vadovaujantis Alytaus miesto savivaldybės tarybos patvirtintu Alytaus miesto savivaldybės sportininkų premijų skyrimo tvarkos aprašu – jame numatyta, kad premijos skiriamos sportininkams už aukštus laimėjimus Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatuose, olimpinėse žaidynėse. 

Bet šiandieniniais Karolio pasiekimais meras ir kiti susitikime dalyvavę miesto vadovai pasidžiaugė. Juk turbūt niekas nepaneigs, kad parodyti visai planetai savo šalies vėliavą – tai irgi yra pasididžiavimas. Šaulio ir jo trenerio Č.Pavilonio atsidavimas šaudymo sportui ir pasiekti rezultatai prieš kelerius metus buvo įvertinti, jie buvo pripažinti Geriausiu miesto sportininku ir treneriu.

Jau atsigavęs po atsakingų šūvių į taikinius jaudulio ir šiek tiek pailsėjęs, Karolis pasakojo apie savo startus. Pasirodymą Tokijo olimpiadoje jis pradėjo ypatingu startu – po pirmos šešių iš dešimties šūvių serijų buvo tapęs rungties oriniu šautuvu šaudant iš 10 metrų lyderiu, tačiau vėliau padarė klaidų.
Rugpjūčio 2-ąją jis jėgas išmėgino savo antroje rungtyje Tokijo olimpinėse žaidynėse – kulkinio šaudymo šautuvu iš 50 m atstumo.

„Pirmoje rungtyje – šaudyme iš 10 m atstumo oriniu šautuvu – lietuvis užėmė 28-ąją vietą tarp 47 sportininkų, antroje rungtyje iš 39 startavusiųjų sportininkų – 25 vietą.

„Karšta, daug išskirtinių, niekur kitur nepatiriamų emocijų, kai širdis plaka 150 kartų per minutę. Susigyveni, prisijaukini save, aišku, turi save stipriai kontroliuoti. Džiaugiuosi viską atidavęs, kas buvo įmanoma. Esu patenkintas, mano rezultatai geri. Buvo klaidų, apie kurias reikėtų pagalvoti, įvertinti. Bet jų ne tiek daug padariau. Dirbome iki paskutinio šūvio. Dabar žinome kaip viskas vyksta“, – apibendrino savo pasirodymų patyrimus K.Girulis.
Vicemerei J.Šukevičienei pasidomėjus, kiek trunka olimpiadoje šaulio pasirodymas, sportininkas paaiškino, kad šauliai nėra sprinteriai, šaudoma iki trijų valandų.

Olimpiečiui pasitarnavo ir savivaldybės nupirktas ginklas

Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas A.Andrušaitis priminė kelerių metų senumo istoriją, kai savivaldybė šauliui 2018 metais nupirko specialų ginklą treniruotėms ir jį įteikdamas tuometis meras Vytautas Grigaravičius linkėjo, kad šis ginklas atneštų kelialapį į olimpiadą.  Linkėjimai išsipildė.

Susitikime K.Girulis pasidžiaugė turimu šautuvu, vokiečių kompanijos brendu pažymėtu ginklu, su priedais, gamintojų individualiai pritaikytais alytiškio fiziniams duomenims.

Ir nelieka abejonių, kad tuoj alytiškis šaulys atsakingai ims ruoštis Paryžiaus žaidynėms.

Tad miesto vadovų jam palinkėta pailsėti ir siekti gerų rezultatų ateityje, garsinti Alytaus vardą.

Karolis Alytaus merui N.Cesiuliui taip pat įteikė simbolinę dovaną – iš popieriaus išlankstytą popierinę gervę. Japonų kultūroje gervė yra vilties, laimės, jaunystės ir tikėjimo simbolis. Kaip teigė olimpietis, savanoriai kiekvienam dalyviui jų įteikė po tris.

Meras čia pat paatviravo, kad šią gervelę jis perduos saugoti Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijos muziejui, kad kuo daugiau žmonių ją pamatytų.

Olimpinė viltis – ir Jūratė Česynaitė

Sporto treneriams turbūt didžiausia svajonė yra užauginti olimpietį. To džiaugsmo neslepia ir Karolio treneris nuo vaikystės Č.Pavilonis. Deja, į Tokiją geriausią Dzūkijos šaulį lydėjo specialistas iš Serbijos Nemanja Mirosavljevas, su kuriuo Karolis susibičiuliavo ir draugiškai bendradarbiauja jau penkerius metus, o prieš Europos čempionatą jis tapo oficialiu lietuvio treneriu. Daugiausia bendrauta ir treniruotasi per nuotolį.

N.Mirosavljevas – patyręs šaulys serbas, kuris pats penkiskart yra startavęs olimpinėse žaidynėse. Karolis anksčiau yra kalbėjęs, kad šis treneris turi neeilinę patirtį. Jis rado su juo sinergiją, tapo gerais draugais, jis jam sugebėjo parodyti ir atskleisti galbūt tai, ko šis nematė, ko kiti treneriai nematė.

Susitikime kalbai pakrypus apie dar vienos modernios šaudyklos įrengimą Alytuje, trenerio Č.Pavilonio klausėme, koks šiandieninis jaunimo susidomėjimas šaudymo sportu ir ar tarp dabartinių savo auklėtinių jis turi aukšto meistriškumo šaulių, ar mato olimpinių vilčių.

„Treniruotes praeitais metais lankė 27 jaunuoliai, aukštu meistriškumu pasižymi 7 sportininkai“, – sakė treneris. Ir paatviravo, kad kaip olimpinę viltį mato šaulę Jūratę Česynaitę, būsimą gamtos mokslų daktarę.

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.