Tirti Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai koronavirusu neužsikrėtę, jis jau nustatytas daugiau kaip dešimčiai alytiškių (4)
Iš saviizoliacijos galės grįžti į darbą
Alytaus rajono savivaldybei pavaldžios Greitosios medicinos pagalbos stoties slaugytojai, kuri nuo kovo 19-osios turi nedarbingumo pažymėjimą, praėjusios savaitės pabaigoje koronavirusas buvo nustatytas Alytaus mobiliame patikros punkte.
Slaugytoja į punktą dėl tyrimo kreipėsi jos vyrui nustačius koronavirusą.
Paaiškėjus, kad slaugytojai diagnozuotas virusas, tuoj pat izoliavosi trys artimiausius kontaktus su ja turėję stoties darbuotojai, taip pat 14 dienų laikotarpiui izoliuojasi ir stoties slaugytoja, kuriai nustatytas koronavirusas.
Praėjusį penktadienį, kovo 27-ąją, Alytaus mobiliame patikros punkte dirbantys medikai dėl koronaviruso ištyrė 13, tarp jų ir 3 saviizoliavusius Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojus. Tol, kol paaiškės tyrimų rezultatai, izoliavosi ir kiti tirti darbuotojai.
Tyrimai parodė, kad nė vienas jų koronavirusu nėra užsikrėtęs.
Kaip sakė Alytaus rajono mero pavaduotoja, rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovė Dalia Kitavičienė, saviizoliavęsi stoties darbuotojai artimiausiu metu gali grįžti į darbą, taip pat artimiausiu metu dėl koronaviruso bus tikrinami visi stoties darbuotojai: „Bent kol kas tikrai galime pasidžiaugti, kad tirtiems stoties darbuotojams tyrimų rezultatai yra neigiami. Visuomenėje turėtų atslūgti baimė dėl Greitosios medicinos pagalbos stoties teikiamų paslaugų.“
Ar teisėtai pasielgta su stoties darbuotojais, kuriems izoliavimosi laiku pasiūlyta įgyti nedarbingumo pažymėjimus?
„Darbo kodeksas tai numato, nes Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Saviizoliacijai yra išduodami nedarbingumo pažymėjimai“, – tvirtino D.Kitavičienė.
Garbaus amžiaus moteris išvežta į Santaros klinikas
Vakar dienos, kovo 30-osios, vidurdienio duomenimis, koronavirusu jau yra užsikrėtę 14 alytiškių.
13-ai jis nustatytas tyrimus paėmus Alytaus mobiliame patikros punkte, vienas asmuo, grižęs iš Airijos greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo išvežtas į Santaros klinikų Infekcinių ligų centrą ir čia jam kovo 23-iąją buvo diagnozuotas koronavirusas.
Pastarosiomis dienomis daugeliu atvejų šis virusas nustatytas iš užsienio grįžusiems alytiškiams, vienam – apsigyvenusiam Alytaus miesto savivaldybės nustatytoje karantinavimosi vietoje, stadiono viešbutyje.
Praėjusios savaitės pabaigoje paaiškėjo, kad koronavirusas palietė vieną keturių asmenų alytiškių šeimą – garbaus amžiaus moterį ir kartu su ja gyvenusią vaiko šeimą, kurioje yra vyresnio amžiaus mokyklinių anūkų.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Alytaus departamento direktorės Dalytės Nekraševičienės teigimu, dėl koronavirusu užsikrėtusios šeimos užkrato šaltinis nežinomas, šeima viruso labai saugojosi.
Nustatyta, kad vienas šios šeimos narys kovo 25-ąją lankėsi parduotuvėje „Rimi“ Pulko gatvėje, kovo 26-ąją atliko kraujo tyrimus laboratorijoje „Antėja“ S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, kovo 27-ąją pabuvojo „Norfos“ vaistinėje Topolių gatvėje.
Pasak D.Nekraševičienės, asmuo tvirtino, kad jis čia lankėsi dėvėdamas apsauginę kaukę ir gumines pirštines.
Visų alytiškių, kuriems iki šiol nustatytas koronavirusas, Alytaus departamento duomenimis, sveikatos būklė yra nebloga, išskyrus užsikrėtusios šeimos garbaus amžiaus moterį, kurios sveikatos būklė priskirtina prie vidutinių. Jie visi izoliuojasi namuose.
Vakar viena garbaus amžiaus alytiškė, kuriai savaitgalį po tyrimų Alytaus mobiliame patikros punkte nustatytas koronavirusas, greitosios medicinos pagalbos automobiliu dėl pablogėjusios sveikatos išvežta į Santaros klinikų Infekcinių ligų centrą. Įtariama, kad ji koronavirusu galėjo užsikrėsti nuo pas ją viešėjusių artimųjų iš Anglijos.
Užsikrėtę Alytaus rajono gyventojai – vyras ir žmona
Praėjusios savaitės pabaigoje, paaiškėjo, kad koronavirusas nustatytas trims Alytaus rajono gyventojams, kurie išsityrė Alytaus mobiliame patikros punkte.
Rajono mero pavaduotoja, Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovė D.Kitavičienė sakė, kad du asmenys yra pusamžiai vyras ir žmona, gyvenantys Alytaus seniūnijoje, kovo viduryje grįžę iš Jungtinės Karalystės, jie namuose turi sąlygas izoliuotis.
Tai iš Anglijos grįžusio Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesio gelbėtojo šeima, kuri po kelionės izoliavosi. Kaip sakė šios tarnybos viršininkas Rimantas Bokmota, jis su kitais tarnybos darbuotojais sąlyčio neturėjo, tad nėra baimės dėl nuo šio asmens užsikrėtusių tarnybos darbuotojų.
Apie trečią asmenį – Alovės seniūnijos gyventoją, pusamžį vyrą vakar apie pietus savivaldybė daugiau informacijos dar neturėjo.
Alytaus rajono savivaldybės numatytoje karantinavimosi vietoje – „Dzūkijos dvare“, vakar vidurdienio duomenimis, izoliuosis du žmonės.
Alytaus miesto savivaldybės numatytoje karantinavimosi vietoje – stadiono viešbutyje, vakar dienos vidurdienio duomenimis, buvo 12 asmenų, kitoje vietoje, kurios prireikė pastarosiomis dienomis grįžtantiesiems iš užsienio – „Dzūkijos“ viešbutyje, gyveno 7 asmenys.
Nors policijos pareigūnai nuolat perspėja apie apribotas galimybes būriuotis parkuose, kitose viešose erdvėse, izoliaciją prisitaikiusiems asmenims laikytis karantino sąlygų, tačiau kai kurie gyventojai to nepaiso.
Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas nuo karantino šalyje paskelbimo, kovo 16-oios, iki šiol gavo per 240 pranešimų apie karantino ir izoliavimosi tvarkos nesilaikančius asmenis, kol kas apsiribojama tik žodiniais perspėjimais.
Alytaus mobiliame patikros punkte tiriami blogai pasijutę, sukarščiavę, pradėję kosėti ar dusti ir telefonu 1808 užsiregistravę Alytaus miesto, Alytaus, Lazdijų, Varėnos rajonų, Druskininkų savivaldybės gyventojai. Nuo praėjusios savaitės pabaigos punkto paslaugomis naudojasi ir Alytaus poliklinikos, Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės medikai. Kol kas nė vienam jų koronavirusas nenustatytas.
Nuo kovo 24-osios, Alytaus mobilaus patikros punkto veiklos pradžios, iki vakar kovo, 30-osios, jame ištirti 326 asmenys. Dauguma jų – alytiškiai. Kovo 30-ajai gautos 66 terpės tyrimams, tiek buvo galima ištirti ir asmenų.
Komentarai
Palikite savo komentarą
KAIP IŠSISKOLIAU IŠ ŠIOS…
Komentaras
KAIP IŠSISKOLIAU IŠ ŠIOS DIDŽIOSIOS BENDROVĖS
Sveiki, mano brangūs žmonės, aš esu Linda McDonald, šiuo metu gyvenanti Austine Teksase, JAV. Šiuo metu esu našlė su trimis vaikais ir 2018 m. Balandžio mėn. Buvau pakliuvusi į finansinę padėtį ir man reikėjo refinansuoti ir sumokėti sąskaitas. Bandžiau ieškoti paskolų iš įvairių privačių ir verslo paskolų firmų, bet niekada nesėkmingai. Dauguma bankų atmetė mano kreditą, nesiskundė tomis paskolų įmonėmis, kurios jas vadina savų pinigų skolintoju, nes jos visos yra apgaulės, visos jos nori pinigų, ir jūs iš jų dar negirdite, jie du kartus man tai padarė prieš susitikdami su ponu Davidu Wilsonu. Pats įdomiausias dalykas yra tas, kad mano paskola man buvo pervesta per 74 valandas, todėl patarsiu kreiptis į p. Davidą, jei jus domina paskolos gavimas ir esate tikri, kad galėsite jį laiku grąžinti, galite susisiekti su juo el. paštu ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Nėra kredito patikrinimo, nėra jokio kredito davėjo, turintį tik 2% palūkanų normą ir geresnius grąžinimo planus bei grafiką, jei turite susisiekti su bet kuria įmone dėl paskolos užtikrinimo be užstato, tada susisiekite su p. Davidu Wilsonu dėl paskolos
Jie siūlo visų rūšių paskolas
Trumpalaikė paskola (5_10 metų)
Ilgalaikė paskola (20_40)
Žiniasklaidos terminuota paskola (10_20)
Jie siūlo paskolą kaip
Būsto paskola ............., Verslo paskola ........ Skolos paskola .......
Studentų paskola .........., verslo pradinė paskola
Verslo paskola ......., įmonės paskola .............. ir kt
El. Paštas .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com)
Kalbant apie finansinę krizę ir paskolą, tuomet reikia kreiptis į Davido Wilsono paskolą, tiesiog pasakykite jam, kad ponia Linda McDonald nurodo jums sėkmės ................... ....
kaip nelakstys su…
Komentaras
kaip nelakstys su kanistriukais kai rinkimai ant nosies
Seimas šiandie parodė…
Komentaras
Seimas šiandie parodė pavyzdį. Užsidėjai vienkartinę kaukę ir ,,dėjai'' ant karantino reikalavimų. Rajono ir miesto valdžia irgi tiesiogiai ,,dirba''. Tai kai tokius pavyzdžius turime - matysim karantino pabaigą kaip savo ausis. Teisingai Skirma pasakė, kad kol neišmirs durniai, tol nesibaigs epidemija.
Tai kaip neplis epidemija,…
Komentaras
Tai kaip neplis epidemija, kai valdžios vyrai ir moterys dirba išsijuosę, laksto į susitikimus, nepaiso karantino reikalavimų.