Nuo ket­ve­rių mu­zi­kuo­jan­tis Gied­rius vai­kys­tė­je la­bai no­rė­jo skrai­dy­ti (3)

Alma MOSTEIKAITĖ, alma@ana.lt
G.Leškevičius. M.Morkevičiaus nuotr.
M.Morkevičiaus nuotr.
Kai pa­skam­bi­nau Gied­riui Leš­ke­vi­čiui (nuotr.) su­si­tar­ti dėl po­kal­bio ir pa­si­tei­ra­vau, ar kal­buo­si su Gied­riu­mi nuo Pi­va­šiū­nų, jis pa­reiš­kė: „Aš di­džiuo­juo­si ir sten­giau­si pa­brėž­ti, kad esu iš Pi­va­šiū­nų, nors jau dau­giau nei pu­sė ma­no gy­ve­ni­mo pra­bė­go Vil­niu­je. Juk kas ger­bia sa­vo šak­nis, to ir ka­mie­nas, ir la­pai stip­rūs.“ Mu­zi­kan­tas, žur­na­lis­tas, orei­vis. Vi­sa tai apie Gied­rių. Ka­žin, ar daug žmo­nių, tu­rin­čių tiek su­ge­bė­ji­mų, spe­cia­ly­bių ir po­mė­gių?

Pra­džia – dabartinė ka­pe­li­ja „Piva­šiū­nai“

Ki­taip ir ne­ga­li bū­ti, po­kal­bis su Gied­riu­mi pra­si­dė­jo nuo mu­zi­kos. Prieš dau­giau nei ke­tu­ris de­šimt­me­čius jo tė­tis Juo­zas Leš­ke­vi­čius, dau­ge­liui ži­no­mas kaip bu­vęs Pi­va­šiū­nų mo­kyk­los di­rek­to­rius, gro­jan­tis ar­mo­ni­ka, kar­tu su Pra­nu Za­jan­kaus­ku, taip pat ar­mo­ni­kie­riu­mi, bu­vo mo­ky­to­jų ka­pe­los pra­di­nin­kai. 

Ne­tru­kus į Pi­va­šiū­nus at­si­kraus­tė mu­zi­kos mo­ky­to­jas Al­gir­das Glo­vic­kis, ku­ris ta­po šios ka­pe­los, vė­liau pa­si­va­di­nu­sios ka­pe­li­ja „Pivašiū­nai“ va­do­vu.

Į štai to­kį su­au­gu­sių­jų ko­lek­ty­vą tuo­met tė­vo at­si­ves­tą pri­tar­ti barš­ku­čiais ket­ve­rių Gied­rių ir­gi ga­li­ma pri­skir­ti prie „Pi­va­šiū­nų“ pra­di­nin­kų.

Barš­ku­čius kei­tė būg­nas, būg­ną – kon­tra­bo­sas. Su juo G.Leš­ke­vi­čius ka­pe­li­jo­je gro­ja iki šiol. Ir dai­nuo­ja. „Pi­va­šiū­nuo­se“ dai­nuo­ja be­veik vi­si.

Ka­dan­gi ka­pe­li­jo­je kar­ta kei­čia kar­tą, yra ir jau­nų, ak­ty­vių mu­zi­kan­tų, Gied­rius ti­ki, kad „Pi­va­šiū­nai“ gy­vuos dar il­gai. Nors jis pats ir la­bai už­im­tas, sten­gia­si nie­kad ne­at­si­sa­ky­ti da­ly­vau­ti ka­pe­li­jos kon­cer­tuo­se.

„O kon­cer­tuo­ti mes daž­nai esa­me kvie­čia­mi į mies­tų, mies­te­lių ar net as­me­ni­nes šven­tes. Gro­ti ir dai­nuo­ti su „Pi­va­šiū­nais“ – tai jau ma­no krau­jy­je, tai su­pran­tu ir kaip tam tik­rą pa­rei­gą. Ir ne vien to­dėl, kad čia bu­vo ma­no mu­zi­ka­vi­mo ke­lio pra­džia. Yra kaž­kas žy­miai dau­giau – sa­vas, gim­tas kraš­tas, ku­rį my­li, į ku­rį vi­sa­da no­ri­si su­grįž­ti, su­si­tik­ti su vie­ti­niais žmo­nė­mis, pa­si­kal­bė­ti. Juk aš nuo pat die­du­kų iš tė­čio pu­sės – gry­na­veis­lis pi­va­šiū­niš­kis. Ir ma­ma – iš to pa­ties Aly­taus ra­jo­no, tik nuo Ne­mu­nai­čio, pri­klau­san­čio Mi­ros­la­vo pa­ra­pi­jai“, – sa­ko G.Leš­ke­vi­čius. 

Jis ne­sle­pia: kai tik esan­tis Pi­va­šiū­nuo­se, ap­si­lan­kan­tis ir ste­buk­lin­gu lai­ko­mu Die­vo Mo­ti­nos pa­veiks­lu gar­sė­jan­čio­je baž­ny­čio­je,  čia pa­tar­nau­jan­tis ir pa­gie­dan­tis. Ir vis­kas – vėl­gi iš mei­lės, pa­gar­bos sa­vo gim­ti­nei.


„Taip šo­vė gal­von ir ne­si­gai­liu“

Kaip mu­zi­ka, taip ir žur­na­lis­ti­ka Gied­riaus gy­ve­ni­me at­si­ra­do lyg ir pla­nuo­tai, bet kar­tu lyg ir at­si­tik­ti­nai. Pa­si­tei­ra­vus, ko­dėl pa­si­rin­kęs žur­na­lis­ti­kos stu­di­jas Vil­niaus uni­ver­si­te­te, jis tie­siai švie­siai pa­reiš­kė: „Jau de­šim­to­je kla­sė­je ži­no­jau, kad bū­siu žur­na­lis­tas. Taip šo­vė gal­von ir ne­si­gai­liu.“ O ko­dėl ton gal­von taip šo­vė, G.Leš­ke­vi­čius net ne­ga­li pa­sa­ky­ti, juk nei šei­mo­je, nei gi­mi­nė­je žur­na­lis­tų ne­bu­vo. Bet žur­na­lis­to pro­fe­si­ja, pa­sak pašnekovo, jam ti­ko ir pa­ti­ko. 

Ir pir­mo­sios žur­na­lis­ti­nės prak­ti­kos bu­vo ne kaž­kur to­li nuo gim­to­jo kraš­to, o čia pat – „Aly­taus nau­jie­no­se“ ir Dzū­ki­jos sos­ti­nės ra­di­jo sto­ty­je „FM99“. 

Dar tre­čia­kur­sį Gied­rių pa­kvie­tė dirb­ti te­le­vi­zi­jo­je, kur įvai­rias pub­li­cis­ti­nes, ti­ria­mo­sios žur­na­lis­ti­kos lai­das kū­rė sep­ty­nio­li­ka me­tų.

„Aš ir šian­dien ne­sa­kau, kad į žur­na­lis­ti­ką ne­grį­šiu. Tie­są sa­kant, jau tu­rė­jau ne vie­ną kvie­ti­mą ir ne iš vie­nos te­le­vi­zi­jos, taip pat iš dvie­jų ra­di­jo sto­čių. Bet kol kas esu ten, kur esu“, – tvir­ti­na G.Leš­ke­vi­čius, pas­ta­ruo­ju me­tu pa­lin­kęs į ren­gi­nius ir … oro ba­lio­nų pi­lo­ta­vi­mą.

 

„Anks­čiau at­si­ra­dau ren­gi­niuo­se nei te­le­vi­zi­jo­je“

„Su­tin­ku, kad ma­ne daug kas ži­no iš te­le­vi­zi­jos lai­dų. Bet kai pa­sa­kau, jog anks­čiau at­si­ra­dau ren­gi­niuo­se nei te­le­vi­zi­jo­je, ma­ni­mi ne­ti­ki. O iš tie­sų taip ir bu­vo. Dar mo­kyk­los lai­kais ve­džiau dis­ko­te­kas, ra­jo­ni­nes šven­tes. At­si­kraus­tęs į Vil­nių da­ly­va­vau ka­ra­o­kė Lie­tu­vos, Bal­ti­jos ša­lių čem­pio­na­tuo­se, ėmiau ves­ti įvai­riau­sius ren­gi­nius ir juo­se dai­nuo­ti“, – pa­sa­ko­ja Gied­rius.

Di­džiau­sia aist­ra šio­je sri­ty­je jis lai­ko sa­vo su­bur­tą gy­vo gar­so gu­pę, ku­ri sėk­min­gai gy­vuo­ja tre­čius me­tus. O gru­pė­je – pro­fe­sio­na­lūs mu­zi­kan­tai ir ge­ri drau­gai. „Gal pa­sa­ky­čiau, pir­miau­siai – ge­ri drau­gai, o ta­da – dar ir pui­kūs mu­zi­kan­tai. Da­lis jų kon­cer­tuo­ja are­no­se ir di­de­lė­se sce­no­se. La­bai džiau­giuo­si, kad ne­spjau­na ir į ma­ne. Ir dar pa­sa­ky­siu: spe­cia­liai gru­pės ne­bū­rė­me, vis­kas įvy­ko lyg sa­vai­me, iš drau­giš­ko no­ro pri­si­dė­ti prie ma­no kū­ry­bos. Da­bar ma­to­me, kad tik­rai ne­blo­gai se­ka­si“, – at­vi­rau­ja Gied­rius.

O jo as­me­ni­nius pa­sie­ki­mus mu­zi­ko­je liu­di­ja iš­leis­ti du au­to­ri­niai al­bu­mai.


Kuo bu­vo lem­tin­gas tė­čio par­vež­tas plas­ti­ki­nis lėk­tu­vo mo­de­lis?

G.Leš­ke­vi­čius, pa­klaus­tas apie už­im­tu­mą, ne­sle­pia: „Su ren­gi­niais už­im­tas kiek­vie­nas sa­vait­ga­lis, o jei dar pri­dė­tu­me orei­vys­tę – be­veik ir kiek­vie­na die­na.“

Gied­rius dėl po­lin­kio skrai­dy­ti dar kartą min­ti­mis su­grį­žo į sa­vo vai­kys­tę: „Kai bu­vau vai­kas, gal ko­kių pen­ke­rių, tė­tis iš ko­man­di­ruo­tės par­ve­žė plas­ti­ki­nį lėk­tu­vo mo­de­lį. Jis man la­bai pa­ti­ko ir žais­da­mas vis gal­vo­da­vau, kaip ge­rai bū­tų iš­mok­ti skrai­dy­ti. Pra­dė­jau ga­min­ti ait­va­rus ir juos skrai­din­ti. Tas pa­dan­gių aukš­tis man vi­suo­met bu­vo pa­slap­tin­gas ir la­bai vi­lio­jan­tis. Bet kiek me­tų tu­rė­jo pra­ei­ti, kad su­si­tik­čiau su vie­nu bi­čiu­liu Vil­niu­je ir jis ma­ne pa­kvies­tų į Orei­vys­tės cen­trą. Taip nuo 2007-ųjų su­si­ė­jau su orei­vys­te.“

Kaip nė vie­nas iš orei­vių, taip ir G.Leš­ke­vi­čius ne­ga­li pa­mirš­ti sa­vo pir­mo­jo skry­džio oro ba­lio­nu. 

 

Daugiau sužinokite skaitydami laikraščio „Alytaus naujienos“ 14016-ąjį numerį.

© Laikraščio „Alytaus naujienos“ publikacijų autorystė yra saugoma

℗ Teksto perpublikavimas žiniasklaidos priemonėse draudžiamas*

* Išskyrus atvejus, kai sudaroma raštiška sutartis. Kreiptis el. p. redakcija@alytausnaujienos.lt

 

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.