Nuo ketverių muzikuojantis Giedrius vaikystėje labai norėjo skraidyti (3)
Pradžia – dabartinė kapelija „Pivašiūnai“
Kitaip ir negali būti, pokalbis su Giedriumi prasidėjo nuo muzikos. Prieš daugiau nei keturis dešimtmečius jo tėtis Juozas Leškevičius, daugeliui žinomas kaip buvęs Pivašiūnų mokyklos direktorius, grojantis armonika, kartu su Pranu Zajankausku, taip pat armonikieriumi, buvo mokytojų kapelos pradininkai.
Netrukus į Pivašiūnus atsikraustė muzikos mokytojas Algirdas Glovickis, kuris tapo šios kapelos, vėliau pasivadinusios kapelija „Pivašiūnai“ vadovu.
Į štai tokį suaugusiųjų kolektyvą tuomet tėvo atsivestą pritarti barškučiais ketverių Giedrių irgi galima priskirti prie „Pivašiūnų“ pradininkų.
Barškučius keitė būgnas, būgną – kontrabosas. Su juo G.Leškevičius kapelijoje groja iki šiol. Ir dainuoja. „Pivašiūnuose“ dainuoja beveik visi.
Kadangi kapelijoje karta keičia kartą, yra ir jaunų, aktyvių muzikantų, Giedrius tiki, kad „Pivašiūnai“ gyvuos dar ilgai. Nors jis pats ir labai užimtas, stengiasi niekad neatsisakyti dalyvauti kapelijos koncertuose.
„O koncertuoti mes dažnai esame kviečiami į miestų, miestelių ar net asmenines šventes. Groti ir dainuoti su „Pivašiūnais“ – tai jau mano kraujyje, tai suprantu ir kaip tam tikrą pareigą. Ir ne vien todėl, kad čia buvo mano muzikavimo kelio pradžia. Yra kažkas žymiai daugiau – savas, gimtas kraštas, kurį myli, į kurį visada norisi sugrįžti, susitikti su vietiniais žmonėmis, pasikalbėti. Juk aš nuo pat diedukų iš tėčio pusės – grynaveislis pivašiūniškis. Ir mama – iš to paties Alytaus rajono, tik nuo Nemunaičio, priklausančio Miroslavo parapijai“, – sako G.Leškevičius.
Jis neslepia: kai tik esantis Pivašiūnuose, apsilankantis ir stebuklingu laikomu Dievo Motinos paveikslu garsėjančioje bažnyčioje, čia patarnaujantis ir pagiedantis. Ir viskas – vėlgi iš meilės, pagarbos savo gimtinei.
„Taip šovė galvon ir nesigailiu“
Kaip muzika, taip ir žurnalistika Giedriaus gyvenime atsirado lyg ir planuotai, bet kartu lyg ir atsitiktinai. Pasiteiravus, kodėl pasirinkęs žurnalistikos studijas Vilniaus universitete, jis tiesiai šviesiai pareiškė: „Jau dešimtoje klasėje žinojau, kad būsiu žurnalistas. Taip šovė galvon ir nesigailiu.“ O kodėl ton galvon taip šovė, G.Leškevičius net negali pasakyti, juk nei šeimoje, nei giminėje žurnalistų nebuvo. Bet žurnalisto profesija, pasak pašnekovo, jam tiko ir patiko.
Ir pirmosios žurnalistinės praktikos buvo ne kažkur toli nuo gimtojo krašto, o čia pat – „Alytaus naujienose“ ir Dzūkijos sostinės radijo stotyje „FM99“.
Dar trečiakursį Giedrių pakvietė dirbti televizijoje, kur įvairias publicistines, tiriamosios žurnalistikos laidas kūrė septyniolika metų.
„Aš ir šiandien nesakau, kad į žurnalistiką negrįšiu. Tiesą sakant, jau turėjau ne vieną kvietimą ir ne iš vienos televizijos, taip pat iš dviejų radijo stočių. Bet kol kas esu ten, kur esu“, – tvirtina G.Leškevičius, pastaruoju metu palinkęs į renginius ir … oro balionų pilotavimą.
„Anksčiau atsiradau renginiuose nei televizijoje“
„Sutinku, kad mane daug kas žino iš televizijos laidų. Bet kai pasakau, jog anksčiau atsiradau renginiuose nei televizijoje, manimi netiki. O iš tiesų taip ir buvo. Dar mokyklos laikais vedžiau diskotekas, rajonines šventes. Atsikraustęs į Vilnių dalyvavau karaokė Lietuvos, Baltijos šalių čempionatuose, ėmiau vesti įvairiausius renginius ir juose dainuoti“, – pasakoja Giedrius.
Didžiausia aistra šioje srityje jis laiko savo suburtą gyvo garso gupę, kuri sėkmingai gyvuoja trečius metus. O grupėje – profesionalūs muzikantai ir geri draugai. „Gal pasakyčiau, pirmiausiai – geri draugai, o tada – dar ir puikūs muzikantai. Dalis jų koncertuoja arenose ir didelėse scenose. Labai džiaugiuosi, kad nespjauna ir į mane. Ir dar pasakysiu: specialiai grupės nebūrėme, viskas įvyko lyg savaime, iš draugiško noro prisidėti prie mano kūrybos. Dabar matome, kad tikrai neblogai sekasi“, – atvirauja Giedrius.
O jo asmeninius pasiekimus muzikoje liudija išleisti du autoriniai albumai.
Kuo buvo lemtingas tėčio parvežtas plastikinis lėktuvo modelis?
G.Leškevičius, paklaustas apie užimtumą, neslepia: „Su renginiais užimtas kiekvienas savaitgalis, o jei dar pridėtume oreivystę – beveik ir kiekviena diena.“
Giedrius dėl polinkio skraidyti dar kartą mintimis sugrįžo į savo vaikystę: „Kai buvau vaikas, gal kokių penkerių, tėtis iš komandiruotės parvežė plastikinį lėktuvo modelį. Jis man labai patiko ir žaisdamas vis galvodavau, kaip gerai būtų išmokti skraidyti. Pradėjau gaminti aitvarus ir juos skraidinti. Tas padangių aukštis man visuomet buvo paslaptingas ir labai viliojantis. Bet kiek metų turėjo praeiti, kad susitikčiau su vienu bičiuliu Vilniuje ir jis mane pakviestų į Oreivystės centrą. Taip nuo 2007-ųjų susiėjau su oreivyste.“
Kaip nė vienas iš oreivių, taip ir G.Leškevičius negali pamiršti savo pirmojo skrydžio oro balionu.
Daugiau sužinokite skaitydami laikraščio „Alytaus naujienos“ 14016-ąjį numerį.
© Laikraščio „Alytaus naujienos“ publikacijų autorystė yra saugoma
℗ Teksto perpublikavimas žiniasklaidos priemonėse draudžiamas*
* Išskyrus atvejus, kai sudaroma raštiška sutartis. Kreiptis el. p. redakcija@alytausnaujienos.lt
Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.
Komentarai
Palikite savo komentarą
Kad daugiau tokių gimtines…
Komentaras
Kad daugiau tokių gimtines patriotų būtų,jis vede,grojo,dainavo sūnaus vestuvesr prieš aštuonis metus nuostabus vedantysis linkiu jam kuo didžiausios sekmes .
Šaunuolis Giedrius !
Komentaras
Šaunuolis Giedrius !
pradejo rasyt kazka…
Komentaras
pradejo rasyt kazka idomesnio jau 4 straipsnis is eiles galima kazka paskaityt