Demokratijos žinių konkurso finale tarp alytiškių geriausiai sekėsi Tajai (4)

AN informacija
Parašykite autoriui
dem
Taja Tamkevičiūtė (viduryje)
Seime vyko Demokratijos žinių konkurso finalas. Jame dalyvavo ir alytiškiai.

Alytaus miestui atstovavo Adolfo Ramanausko-Vanago mokiniai Gerardas Davainis ir Taja Tamkevičiūtė (istorijos mokytoja Asta Šulcienė) bei Putinų gimnazijos abiturientas Darius Žilėnas (istorijos mokytoja Onutė Marčiulaitienė).  

T.Tamkevičiūtė pateko į geriausiai pasirodžiusių moksleivių dešimtuką ir laimėjo kelionę į NATO būstinę Briuselyje (Belgija).  

D. Žilėnas užėmė 31 vietą.  Konkurso finale rungėsi 68 moksleiviai, sėkmingiausiai pasirodę pirmame etape, kuriame iš viso dalyvavo 8 tūkst. 500 gimnazistų iš visos Lietuvos.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  Per paskutinius dešimtmečius stojant už miesto interesus tik pajudint strateginę reikšmę miesto vystymui turinčias temas dęl pramonės parko aktyvinimo ir aerodromo didelių žemės plotų įveiklinimo miesto labui, ar atliekų mokesčio nuo ploto koregavimo žmonių labui, aktyvūs slopinimai atskirų oligarchų per teisėsaugą falšifikuojant tyrimus ir bylas, kad ir kiti bijotų šias temas net viešint. Ko konkrečius metodus dryso tirt spr. Nr.KPPn-16 komisija bet išsigando susidūrę su teisėsaugos institucijų ciniškumu. Todėl ir šios kadencijos meras su taryba bijo šiom temom prabilt, kur sprendus miestas gerai vystytūs. Benyktų ir nereikėtų tik nuo ubagų skriaust. Apie tai bijo ir žiniasklaida prabilt.

  Komentaras

  Nesugeba Alytuj užtikrint Konstitucojos. Kur pagal Konst. 46 str. turėtų vyraut viešas interesas per savivaldą labui apie 50 tūkstančių alytiškių. Vyrauja saujelės įteisintų turčių interesai kaip miesto interesų saskaita jiems išsilaikyt ant vergų. Kam tarnauja jų pastangų rinktos miesto valdžios ir dvarinė teisėsauga. Kartais bet nužmogėjusiais metodais slopint neįtibkančius įpratę. Kaip net anos kadencijos sav. Etikos komisija tyrė spr. Nr.KPPn-16. Kur kviestas į komisiją aiškint tuo met neatvyko oligarchas būdamas tarybos nariu ir Vilniaus pramonės amatų rūmų prezidentu. Reiškia atstovaujantis ir verslus ir parodęs verslo nesiskaitymą net su žmonių rinktos tarybos sukurta Etikos komisija. Ciniškai neaiškino ir teisėsaugos institucijos iki dabar nei komisijai nei visuomenei. Nors pagal įstatymus turi aiškint. O neaiškindami parodė kad jų siaurų interesų intrigos yra aukščiau miesto interesų. Ir štai tikra situacija visi žino, kad Alytuj vyrauja nesiskaitymo su žmogum modelis ponas-vergas ir bijo prieštaraut. Nes susiduria su organizuotu slopinimu net per teisėsaugą. Ko pasekmė netekta nuo Neprijlausomybės virš pusės buvusių gerų įmonių ir gyvebtojų. Nors Konst. 3 str.- Tauta ir kiekvienas pilietis gali priešintis tam, kas prieštarauja konstitucinei pertvarkai. Todėl Alytuj mobinginė situacija per visas sritis žemo intelekto saujelės naudai kaip jiems išlikt miesto interesų saskaita. Ir po jų nors ir tvanas. Todėl toleruojami dvigubi standartai.

  Komentaras

  Alytuje mėgsta kalbėt apie demokratiją. Kurią turi užtikrint priesaikas davę laikytis įstatymų politikai ir teisėsauga. Vienok per jų neatsakingumus iki tikros demokratijos trūksta. Todėl Alytuje vyrauja pono vergo modelis. Apie kurį vengia rašyt žiniasklaida.

  Komentaras

  Realiai tai Alytaus teismą ir advokatus davusius priesaiką laikytis įstatymus, reikėtų peregzaminuot dėl Konstitucijos. Kur 22 str.- teismas ir įstatymas saugo asmens ir šeimos garbę. 33 str.- galima kritikuot viešus. Draudžiama persekiot už viešų kritiką. 109 str.- teisėjas klauso tik įstatymo. 7 str.- galioja tik skelbti įstatymai. Nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.