Dzūkė Collette: „Visi esame vieno kraujo, tik Jūs Alytuje, o aš – Niujorke (2)
– Kam ir kokią žinutę nešite nauju projektu, kurį pradėsite kovo mėnesį?
– Laukiu projekto ir nerimauju, nes man tai visiškai naujas amplua. Norisi, kad pavyktų, kad sugebėčiau paliesti širdis. Kartu džiaugiuosi, nes tai proga visiems papasakoti sėkmės istorijas apie žmones, kuriuos be reikalo esame užmiršę. Sieksiu, kad mano susitikimai su pašnekovais ne tik keltų sekėjų motyvaciją, bet ir skatintų pasididžiavimo jausmą – esame maža šalis su labai talentingais ir drąsiais žmonėmis. Lietuva – ne tik teritorija, ir tam, kad ją garsintum nebūtina gyventi, tarkim, Radviliškyje.
– Kokiais savo talentais Jus sudomino lietuviai, gyvenantys už Atlanto? Kokiuose miestuose jų daugiausia?
– Talentais mylėti ir tausoti savo šaknis bei prigimtį. Talentu didžiuotis savo kilme ir priversti kino prodiuserį, filmuojant vieną iš ikoninių Holivudo filmų, mokyti šokti kitus lietuvišką polką (čia iš interviu su vienu iš mano projekto dalyvių). Talentu, nors net neaugus Lietuvoje, jos ilgėtis… Ir kaip netikėti, kad meilė savo šaliai prasideda nuo motinos pieno?
– Ar teisingai supratau, kad žadate nustebinti tuo, kiek daug Jūsų pažįstami įvairių sričių profesionalai, tikrų tikriausios Holivudo ikonos, teatro, muzikos žvaigždės, padariusios pasaulinę karjerą, savyje turi lietuviškumo? Kokioje veikloje tai ryškiausiai pasireiškia?
– Sakoma, kad savame krašte pranašu nebūsi. Platesne prasme bandysiu paneigti mitą ir atverti akis, kad pamatytumėte, kiek daug mes turime asmenybių visose veiklų srityse, nuo Holivudo iki Teksaso rančios, ir visi jie, kurdami, darydami stulbinančias karjeras, širdyje liko lietuviais. Tai ypač stebėtina žinant, kad kai kurių jų lietuviškos šaknys jau seniai turėjo asimiliuotis, nes jie yra trečios ar ketvirtos išeivių kartos. Posakis, kad galima lietuvį išvežti iš Lietuvos, bet iš lietuvio Lietuvos neišmuši, visai tinka šiame kontekste.
– Patinka Jūsų teiginys, kad Lietuva nesibaigia ties pasienio postu. Bet ir tokių minčių kyla – ar lietuviai svetur laukiami, vertinami, ar nereikia jiems dirbti daugiau, našiau, kūrybingiau, kad būtų matomas, įvertinamas jų darbas?
– Mane kartais žeidžia Lietuvoje girdimas teiginys, kad mes išvažiavome ir nėra čia ko mums aiškinti, kaip gyventi likusiems. Tarsi tas išvažiavimas būtų kažkokia išdavystė. Juk tada, kai tu kerti sieną, nenustoji mylėti savo mamos, tėčio. Mes išvykstame, bet liekame lietuviais, su savo tradicijomis, pomėgiais, kultūra. Ir dar aštriau pradedame visų ilgėtis.
Būdami svetur esame gerai vertinami už savo darbštumą, sąžiningumą, santūrumą, toks jau tas mūsų genetinis kodas – esame drąsi tauta iš mažos, bet stulbinančiai gražios šalies. Todėl gal nereikia mums patiems skirstytis į savus ir svetimus. Visi esame vieno kraujo, tik Jūs – Alytuje, o aš – Niujorke.
– Ne pirmą kartą kalbuosi su Jumis ir vis delsiu pasakyti komplimentą: už vandenyno nunešėte labai pozityvų, empatišką lietuvio pavyzdį. Kitu matu vertinama ir Lietuva. Sutinkate su tuo?
– Labai ačiū už tokį vertinimą. Bet nėra nieko ypatingo, aš tiesiog labai myliu savo kraštą. Labai myliu ir labai didžiuojuosi tuo, kad esu lietuvė. Ir dar džiaugiuosi, kad mūsų tokių yra daug. Apie tai ir mano naujas projektas. Aš noriu parodyti ir pasakyti, kad mes, išvykusieji, irgi esame lietuviai.
Mes irgi mylime savo kraštą ir dirbame, garsindami jį ne todėl, kad gautumėme kažkokį medalį ar dėmesį. Tiesiog mes tokie kaip ir Jūs, tik gyvenimas taip suklostė, kad mes išvykome. Bet kirtę pasienio postą mes tikrai netapome kitokie.
– Gražiai esate pasakiusi, kad „aš viena iš tų, kur be grybų iš miško negrįžta“. Kokias savybes reikia puoselėti, kad taptum matomu, geidžiamu, vertinamu? Turbūt be darbo – nė iš vietos?
– Visi nori stebuklingos sėkmės formulės arba tabletės. Bet realybėje viskas daug banaliau. Aš tikrai galiu vadinti save the girl next door (mergina iš kito kiemo). Taip amerikiečiai apibūdina žmones, kurie yra tokie patys, kaip ir jie. Tai va, nesu nei kažkuo geresnė, nei sėkmingesnė. Retkarčiais verkiu į pagalvę ir nepatinku sau veidrodyje. Ir žinau tik vieną kelią sėkmės link – viską, ką darai, daryk iš širdies 100 procentų, o jeigu nepavyks – nusišluostyk ašaras ir eik tolyn.
Ir, žinoma, labai svarbu turėti svajonę. Tas ypatingai gelbėja, kai pradeda svirti rankos.
– Kiek dzūkės dar turite savyje?
– Turbūt nepamečiau nė trupinuko. Manau, kad būti dzūku – tai ne vien tik mokėti ciksėti. Tai daug daugiau, tai gyvenimo būdas, kai tu, keliaudamas ir lankydamas gražiausius pasaulio kraštus, miškuose vis dairaisi, ar neauga ten grybai. Gyveni Majamyje, bet nostalgiškai ilgiesi miške tūnančio ežero gaivos. Ir dar tas mano užsispyręs dzūkiškas charakteris… Ne, tikrai neišbarsčiau savęs. Puikiai žinau, kas esu, iš kur esu ir, vėl pasikartosiu, labai tuo didžiuojuosi.
– Kaip pasikeitė Jūsų gyvenimas per metus? Baigiantis 2023-iesiems lankėtės gimtinėje, Alytuje, kas nustebino, nuliūdino, pradžiugino?
– Pasakyti, kad Alytus nustebino, yra per maža. Alytus mane apstulbino! Miestas taip išgražėjo, atjaunėjo, atsirado išpuoselėto miesto su gražiais žmonėmis sinergija. Iš Alytaus nesinorėjo išvykti. Todėl ir prabuvau dvigubai ilgiau nei buvau planavusi. Tas naujasis pėsčiųjų tiltas – iš viso kažkoks kosmosas. Nuo jo atsiveriantys vaizdai, manau, priblokštų ne vieną pasaulio fotografą. O tie rytai, kada Alytaus centras pakvimpa kava ir bandelėmis... Apie pušynus jau net nekalbu, man jie visada svarbūs sugrįžus. Jų ramybėje aš paskęstu. Ir niekas manęs nenuliūdino, Tik gaila buvo atsisveikinti. Bet turėjau, nes Amerikoje jau laukė darbai ir projektai.
– Ir klausimas, kurio nepaklausiau...
– Tai turbūt būtų mano palinkėjimas Jums visiems ir pačiai sau – išmokti gyventi šiandien, išmokti kvėpuoti pilna krūtine ir nenukelti gyvenimo kitam kartui. Ir, žinoma, kviečiu visus pasinerti į mano „Amerikietiškąją sagą“ „One upon a time in America“. Lauksiu ne tik peržiūrų, bet ir komentarų, juk kuriu ne sau, o mums visiems. Todėl sekite mano instagramą MUAikona, ten aš pranešiu tikslią datą, kada startuosiu su pirmuoju savo pašnekovu. Tikiuosi, kad Jums patiks!
Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.
Komentarai
Palikite savo komentarą
Vertinu ir gerbiu zmones…
Komentaras
Vertinu ir gerbiu zmones.kurie siekia uzsibrezto tikslo.kuria grozi ir myli savo tevyne.nesvarbu.kur gyvena.Collette.didziausios sekmes graziuose.idomiuose Jusu projektuose
o as Alytuje nes Niujorkas…
Komentaras
o as Alytuje nes Niujorkas nepatiko labai daug ziurkiu metro ir vakare baisus siukslynas