Lėtinis prostatitas - kaip jį atpažinti? (1)

letinis prostatitas
Lėtinis prostatitas - tai prostatos, mažos graikinio riešuto formos liaukos, atsakingos už sėklinio skysčio, maitinančio ir pernešančio spermą, gamybą, uždegimas. Ūminis prostatitas dažnai pasireiškia staiga ir tinkamai gydant praeina, o lėtiniam prostatitui būdingas nuolatinis uždegimas, kuris gali tęstis ilgesnį laiką.

Lėtinį prostatitą galima suskirstyti į kelis tipus, iš kurių dažniausiai pasitaikantys yra lėtinis bakterinis prostatitas ir lėtinis nebakterinis prostatitas. Simptomai gali skirtis tarp atskirų asmenų, tačiau kai kurie bendri požymiai yra šie:

 • Nuolatinis dubens skausmas: Lėtiniu prostatitu sergantys vyrai dažnai jaučia nuolatinį diskomfortą ar skausmą dubens srityje, apatinėje nugaros dalyje ar tarpvietėje.

 • Šlapinimosi problemos: Tai dažnas šlapinimasis, skuba, silpna šlapimo srovė, skausmas ar deginimas šlapinantis.

 • Seksualinės funkcijos sutrikimai: Lėtinis prostatitas gali sukelti seksualinių problemų, tokių kaip erekcijos sutrikimai ar skausmas ejakuliacijos metu.

Priežastys ir rizikos veiksniai

Lėtinio prostatitas, jo priežastys gali būti įvairios, priklausomai nuo tipo. Lėtinio bakterinio prostatito atveju jį paprastai sukelia bakterinė infekcija, kuriai pavyko išsilaikyti prostatoje. Kita vertus, lėtinis nebakterinis prostatitas, dar vadinamas lėtinio dubens skausmo sindromu), nesusijęs su bakterine infekcija, tačiau gali būti susijęs su uždegimu ir dubens raumenų įtampa. Lėtinio prostatito išsivystymo riziką gali padidinti keletas veiksnių:

 • Prostatos sužalojimas: Lėtinis prostatitas: dubens srities trauma ar sužalojimas gali paskatinti ligos išsivystymą.

 • Stresas: Lėtinis stresas gali padidinti dubens raumenų įtampą ir taip sustiprinti simptomus.

Diagnozė ir medicininis gydymas

Norint diagnozuoti lėtinį prostatitą, būtina atlikti išsamų įvertinimą. Tai apima išsamią anamnezę, fizinę apžiūrą, o kartais ir laboratorinius tyrimus, kad būtų nustatyta pagrindinė priežastis. Gydymo galimybės gali būti antibiotikai nuo bakterinių infekcijų arba alfa adrenoblokatoriai raumenims aplink prostatą atpalaiduoti ir simptomams palengvinti.

Gyvensenos pokyčiai ir naminės priemonės

Be medicininio gydymo, lėtinį prostatitą gali padėti įveikti tam tikri gyvenimo būdo pokyčiai ir naminės priemonės:

 • Karštos vonios: Jos gali padėti atpalaiduoti dubens raumenis ir sumažinti skausmą.

 • Streso valdymas: Atsipalaidavimo pratimai ar meditacija gali padėti sumažinti stresą ir įtampą.

Prevencija ir perspektyvos

Nors ne visų lėtinio prostatito atvejų galima išvengti, tačiau sveikas gyvenimo būdas, gera higiena ir skubus šlapimo takų infekcijų gydymas gali sumažinti riziką. Tinkamai gydant ir prižiūrint daugelį lėtiniu prostatitu sergančių vyrų pagerėja simptomai ir gyvenimo kokybė.

Lėtinis prostatitas: Kaip nusiteikti gydymui?

Jei manote, kad sergate lėtiniu prostatitu, svarbu kreiptis į gydytoją. Gydytojas galės įvertinti jūsų simptomus ir padėti rasti geriausią gydymo būdą. Jie gali nukreipti jus pas urologą tolesniam įvertinimui ir gydymui. Kai kuriais atvejais gali prireikti atlikti papildomus tyrimus, pavyzdžiui, šlapimo mėginius arba prostatos biopsiją.

Gydymo būdai priklauso nuo prostatito tipo, tačiau gali būti taikomi vaistai, gyvenimo būdo pokyčiai ir fizinė terapija. Chirurginė operacija gali būti rekomenduojama kai kuriais atvejais atsparių ar pasikartojančių infekcijų gydymui. Bet kuriuo atveju svarbu laikytis gydytojo patarimo ir nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei pasireiškia nerimą keliantys simptomai.


 


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.