Nauja Alytaus rajono taryba: pateko šeimų nariai, dauguma TS-LKD atstovų dirba savivaldybei pavaldžiose įstaigos (16)

Alma MOSTEIKAITĖ, alma@ana.lt
Rasa Vitkauskiene
Rasa Vitkauskiene
Kovo 24-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino antro turo 34 savivaldybių merų rinkimų rezultatus ir šių savivaldybių tarybas. Tarp jų – ir Alytaus rajono savivaldybė. Pastarosios mere patvirtinta Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė Rasa Vitkauskienė ir 25 rajono savivaldybės tarybos nariai. Į naujos kadencijos rajono tarybą išrinkti ne vienos šeimos nariai, dauguma Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovų dirba šiai savivaldybei pavaldžiose įstaigose.

Dėl rajono tarybos valdančiosios daugumos vis dar tariamasi

VRK jau skelbia, kad pirmieji naujų kadencijų tarybų posėdžiai Alytaus miesto ir Alytaus rajono savivaldybėse vyks balandžio 25-ąją.

Naujai ketverių metų kadencijai išrinktoje Alytaus rajono taryboje, kaip ir iki šiol, dirbs 25 nariai. Tiesiogiai išrinktas meras jau nebebus tarybos narys, jis tampa savivaldybės vykdomosios institucijos vadovu.

Kovo 24-ąją VRK patvirtino, kad antrame Alytaus rajono mero rinkimų ture šios savivaldybės mere išrinkta Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė R.Vitkauskienė. Ji pakeis 23-ejus metus rajonui vadovaujantį ir jau dabartinę kadenciją baigiantį TS-LKD atstovą, šios politinės organizacijos Alytaus rajono skyriaus pirmininką Algirdą Vrubliauską.

Naujos kadencijos rajono taryboje dešimt mandatų turi TS-LKD atstovai. Juos iškovojo Gintaras Chščenavičius, Danielius Jakubavičius, Gintarė Jociunskaitė, Dalia Kitavičienė, Gediminas Krasauskas, Jūratė Overaitytė-Jakubavičienė, Živilė Patinskaitė, Kęstutis Patinskas, Kęstutis Tumynas ir A.Vrubliauskas.

Devynis mandatus turi naujos merės atstovaujama Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Jie bus suteikti Šarūnui Bernatavičiui, Povilui Dzenkui, Lukui Grigaravičiui, Rimui Marčiulynui, Mariui Mickevičiui, Česlovui Mulmai, Justui Truncei, Aurimui Truncei ir Vitalijai Vitkauskienei.

Tris mandatus naujos kadencijos Alytaus rajono taryboje valdys Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai – Stasys Supranavičius, Petras Valiūnas ir Algis Žėkas.

Šioje taryboje dirbs du socialdemokratų atstovai – Aloyzas Jaciunskas ir Virgilijus Pranskevičius bei Darbo partijos atstovas Raimundas Markauskas.

Tuoj po pirmo merų rinkimų turo, kai į antrą Alytaus rajono mero rinkimų turą pateko R.Vitkauskienė ir A.Vrubliauskas, rajono TS-LKD lyderis A.Vrub­liauskas, Socialdemokratų partijos rajono skyriaus pirmininkas V.Pranskevičius ir Darbo partijos rajono skyriui vadovaujantis R.Markauskas pasirašė deklaraciją dėl bendro darbo ir tai viešai paskelbė.

Sutarta, kad antrame mero rinkimų ture bus remiama A.Vrubliausko kandidatūra ir veikiama kartu 2023–2027 metų rajono tarybos kadencijos laikotarpiu.

Naujai išrinkta Alytaus rajono merė R.Vitkauskienė sakė, kad dėl naujos rajono tarybos valdančiosios daugumos vis dar tariamasi, su kai kurių partijų atstovais jau buvo susitikta, šią savaitę apie tai bus diskutuojama Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Alytaus rajono skyriaus valdyboje.

 

Rajono taryboje – šeimos ir su savivaldybės įstaigomis susiję atstovai

Naujos kadencijos Alytaus rajono taryboje dirbs trijų šeimų atstovai. Pagal TS-LKD kandidatų sąrašą išrinktas D.Jakubavičius ir jo žmona J.Overaitytė-Jakubavičienė, Ž.Patinskaitė ir jos tėvas K.Patinskas. Kaip Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovai čia darbuosis A.Truncė ir jo sūnus J.Truncė.

Iš dešimt mandatų rajono taryboje gavusių TS-LKD atstovų dauguma jų darbuojasi pačioje savivaldybėje ar jai pavaldžiose įstaigose. Į naujos kadencijos tarybą išrinkta visa dabartinės rajono valdžios grietinėlė: meras A.Vrubliauskas, jo pavaduotoja D.Kitavičienė, savivaldybės administracijos direktorė G.Jociunskaitė. Į ją pateko Alytaus seniūnijos seniūnas K.Tumynas, rajono savivaldybei pavaldžios Greitosios medicinos pagalbos stoties vyresnysis specialistas G.Chščenavičius, šiai savivaldybei pavaldžios Priešgaisrinės apsaugos tarnybos Makniūnų ugniagesių komandos ugniagesys-gelbėtojas D.Jakubavičius, taip pat rajono savivaldybei pavaldaus Pirminės sveikatos priežiūros centro Simno ambulatorijos vedėja, šeimos gydytoja J.Overaitytė-Jakubavičienė, rajono Kultūros centro Butrimonių skyriaus choreografė Ž.Patinskaitė.

Kadenciją baigiančio Alytaus rajono mero A.Vrubliausko šeimos nariai taip pat turi sąsajų su šiai savivaldybei pavaldžiomis įstaigomis. Jo žmona Vida Vrubliauskienė yra Alytaus rajono vietos veiklos grupės pirmininkė, sesuo Marytė Mačiukienė dirba rajono Pirminės sveikatos priežiūros centre vyriausiąja finansininke.

Beje, Alytaus seniūnijos seniūnas K.Tumynas tvirtino svarstantis galimybę atsisakyti rajono tarybos nario mandato, nes jo pareigos nesuderinamos su šios tarybos nario mandatu.

Naujos kadencijos rajono tarybos nario mandatą iškovojo ir dabartinis šios savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas socialdemokratas V.Pranskevičius.

Vieną mandatą rajono taryboje gavusios Darbo partijos atstovas R.Markauskas taip pat susijęs su dabartine valdžia. Jis yra visuomeninis mero A.Vrubliausko patarėjas.

 

Turi su energetikos veikla susijusias įmones

Dabartinę ketverių metų meravimo kadenciją baigiantis rajono meras A.Vrubliauskas ir savivaldybės administracijos direktorė G.Jociunskaitė oficialiai deklaruoja turintys sąsajų su neseniai įsteigtomis bendrovėmis, kurių veiklos sritis – energetika.

Meras yra akcininkas Alytaus rajone, Pivašiūnų seniūnijoje, registruotoje bendrovėje „Vrua“, o ši bendrovė užregistruota praėjusių metų kovo pabaigoje. „Vrua“ direktorė – rajono savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja Danutė Kazakevičienė. Ji sakė, kad ši bendrovė veiklos nevykdo, o anksčiau jai vadovavo A.Vrubliauskas. D.Kazakevičienės pasiteiravus, ar jos pareigos rajono savivaldybėje suderinamos su direktoriavimu privačioje įmonėje, ji pareiškė, kad tai oficialiai deklaruota.

G.Jociunskaitė vadovauja pernykštės gegužės viduryje įsteigtai ir Alytuje registruotai bendrovei „Amber and co“. Ji yra ir šios bendrovės akcininkė.

Tad meras ir savivaldybės administracijos direktorė minėtose įmonėse, kurios buvo įsteigtos baigiantis dabartinei rajono tarybos kadencijai, nusimatė veiklą privačioje, dabar tikrai populiarioje energetikos srityje.

 

Tarybos sudėtis:

Šarūnas BERNATAVIČIUS
Gintaras CHŠČENAVIČIUS
Povilas DZENKUS
Lukas GRIGARAVIČIUS
Aloyzas JACIUNSKAS
Danielius JAKUBAVIČIUS
Gintarė JOCIUNSKAITĖ
Dalia KITAVIČIENĖ
Gediminas KRASAUSKAS
Rimas MARČIULYNAS
Raimundas MARKAUSKAS
Marius MICKEVIČIUS
Česlovas MULMA
Jūratė OVERAITYTĖ-JAKUBAVIČIENĖ
Živilė PATINSKAITĖ
Kęstutis PATINSKAS
Virgilijus PRANSKEVIČIUS
Stasys SUPRANAVIČIUS
Justas TRUNCĖ
Aurimas TRUNCĖ
Kęstutis TUMYNAS
Petras VALIŪNAS
Vitalija VITKAUSKIENĖ
Algirdas VRUBLIAUSKAS
Algis ŽĖKAS

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  p.Rasa,tvirtybės Jums spręndziant klausymus su susireikšminusiais vidutinybėm.Turėkite didelę kantrybę ir stiprius nervus,kitaip bus labai sunku.Mes Jums linkime sėkmės ir Dievo palaimos.Pirmas darbas turėtų būti,tai nuoseklus auditas.Tada tikrai daug atsikratytų tarybos narių pagal p.vrubliausko poreikį.

  Komentaras

  Labai gaila ką išdarinėja konservatoriai 33 metus su Lietuvos žmonėmis.
  Perėmę iš rusų galingą ekonominį potencialą,
  konservai viską ištaškė .Ar mes blogiau dirbame už vokietį ,prancūzą, ispaną ..? Kodėl 33 metai darbo užmokestis ir pensijos 2- 3 kartus mažesnės už Europą?
  Tik dėl konservatorių nusikalstamo vadovavimo. Mažeikių nafta ,Ignalinos elektrinė ,sugriauta ekonomika 2008 m, Snoro bankas, sugriauta prekyba su Kinija – tai nusikalstamo konservatorių susitarus su grybauskaite vadovavimo pasekmės.
  Dabar dar bruka narkotikus ir gėjus.
  Konservatoriai naikina Lietuvos ateitį.
  Tik pirmalaikiai seimo rinkimai padėtų išvyti konservatorius.
  Tauta atsibuskite

  Komentaras

  Na va,daugiškiai,ypač kurie rublį šiukšlynan metėt ir fejerverkus šaudėt,ar dar poemas kuriat ?Ko gero už metų kapeiką mesit ir iš nusivylimo epitapijas rašysit.Ką naiviems žada toks sąrašas?Ogi špygą.

  Komentaras

  Įdomu, kaip paskutiniuose šios kadencijos tarybos posėdžiuose elgsis Alytaus miesto ir rajono tarybose? Nes Kauno miesto meras šios kadencijos Kauno miesto tarybos posėdyje patvirtinta mero ir tarybos metinės veiklos ataskaitos. Taip pat meras padėkojo konservatoriams taryboje už skundinėjimus teisėsaugai ir siūlė sveikinantis su juo nekišt konservatorių purvinų rankų per skundinėjimus ir kitokius trukdymus Kauno miesto savivaldybei sėkmingai dirbt. Alytaus rajone buvus opozicija lyg skundinėjimais ir trukdymais neužsėmė. O štai Alytaus miesto meras ir valdininkai turi kam padėkot agresyvaus elgesio atskiriems populistams už, nesugebant teikt tarybai savalaikių ir kokybiškų siūlymų svarstyt problemoms sprest, už blusinėjimus, skųndinėjimus institucijoms ir teisėsaugai, padėkot į akis yra už ką ir kam kžnkrečiai. Kur pagalba miestelėnams, drysusiems per rinkimus eliminuot atskirus agresuvius populistus, prieš kuriuos bejėgė teisėsauga, politikai.. Kurie manė, kad atskirais atvejais manipuliuodami net teismais, tyčiosis iš miesto intereso kaip tik nori. Nepaisant elementarių žmoniškumo normų..

newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.