Iššūkių kupini metai, bet darbai mieste nesustojo: kas įvyko per 2022-uosius? (45)
– Dar vieni metai, bet iššūkių nemažėja, kokiais nuveiktais darbais galite pasidžiaugti?
Alytaus miesto meras, Socialdemokratų partijos Alytaus skyriaus pirmininkas Nerijus Cesiulis:
– Pasidžiaugti tikrai yra daug kuo, bet labiausiai norėčiau akcentuoti bendrą kontekstą, kuriame mums teko dirbti. Metų pradžioje patvirtinome rekordinį biudžetą, suplanavome metų darbus ir švęsti daugybę projekto „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė“ renginių, kai vasario 24 dieną teko viską apgalvoti iš naujo.
Taip vietoje šokių ir dainų Alytaus kultūros centre įkūrėme pirmąjį Lietuvoje pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centrą, kuris vienintelis iki šiol, tik dabar kitoje vietoje, veikia mūsų šalyje. Ne kartą rinkome humanitarinę pagalbą, aš pats dukart apsilankiau karo niokojamoje šalyje veždamas mūsų susigiminiavusiam miestui alytiškių padovanotas transporto priemones. Neatsitiktinai Alytus šiemet apdovanotas „Auksine krivūle“ už ekstremalių situacijų valdymą.
Vidury metų mus jau pasitiko signalai apie artėjančią energetinę krizę, kuriai, nuoširdžiai manau, kad pasiruošėme atsakingai ir adekvačiai. Pasitelkėme kitus energijos šaltinius, atnaujinome šilumos katilus, todėl metus užbaigsime vienomis mažiausių sąskaitų už šildymą – esame antri Lietuvoje ir siekiame, kad ir toliau sąskaitos liktų panašios kaip ir prieš metus.
Ir visa tai nepalaužė dzūkiško vaišingumo ir noro linksmintis – Lietuvos kultūros sostinės renginiai, darbščių organizatorių ir dalyvių pastangomis net ir tokiomis aplinkybėmis nenuvylė. Miesto dienas aplankė rekordinis 40 tūkstančių žiūrovų skaičius – dar ir dabar menu tą ypatingą jausmą, kai tūkstantinė minia mintinai žinojo ir kartu su atlikėjais dainavo mūsų gimtojo miesto himną. Pirmą kartą Alytaus vaizdai tiesioginės transliacijos metu iškeliavo po visą pasaulį, kur milijonai išsibarsčiusių mūsų tautiečių kartu giedojo Tautišką giesmę. Ir tai tik keletas iš šimtų renginių, įvykusių šiais metais, o ir kiti laukia neprastesni – minėsime Dzūkijos (Dainavos) metus, tad švęsti progų dar turėsime.
Miestas auga – auga gyventojų skaičius ir gimstamumas, didėja investicijos Pramonės parke, miestas tvarkomas ir gražėja. Manau, tai pastebiu ne tik aš, kaip politikas, bet ir kiekvienas čia gyvenantis ar į svečius užsukantis žmogus.
– Mieste taip pat nenutrūko pradėti jo infrastruktūros gerinimo darbai. Kas nuveikta per šiuos metus?
Henrikas Šivokas, Alytaus miesto tarybos Aplinkos ir plėtros komiteto narys, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojas:
– Miesto gyventojai jau įprato, kad miesto gatvėse vyksta daugybė darbų. Nedarome pertraukų, dar nebaigus vienų jau pradedame kitus. Pagaliau baigta Ulonų gatvės rekonstrukcija su žiedu ties Pulko gatve. Šiuo metu didžiausios pajėgos pluša Santaikos gatvėje. Po daugybės diskusijų ir pastangų su Susisiekimo ministerija pasirašyta sutartis, kuri patvirtina, kad Ulonų, Santaikos gatvės yra ne vien Alytaus, bet ir valstybinės reikšmės objektai, todėl ir jų rekonstrukcija svarbi ne tik mums. Tad didžioji dalis darbų finansuojama valstybės lėšomis, o baigus trečiąjį etapą, toliau bus tęsiama ši rekonstrukcija.
Šiais metais tęsiame ir šoninio automobilių stovėjimo vietų gatvėse įrengimo darbus – užbaigti darbai daug rūpesčių gyventojams kėlusioje Šaltinių gatvėje. Per 50 automobilių stovėjimo vietų dienos metu praverčia šalia dirbantiems Putinų gimnazijos ir lopšelių-darželių „Obėlėlė“ ir „Šaltinėlis“ darbuotojams, į ugdymo įstaigas vaikus atvežantiems tėvams, o vakarais jomis naudojasi kiemuose neturintys parkavimo vietų gyventojai.
Šiemet išbandėme dar vieną naujovę. Pasitarę su specialistais ir įvertinę, kad gatvių lopymas yra daug pastangų, bet ilgalaikio rezultato nesuteikiantis procesas, vietoje to gatves užklojame vientisu asfalto sluoksniu. Tokia gatvių renovacija atlikta A. Jonyno, A. Juozapavičiaus, Daugų, J. Basanavičiaus, Maironio, Statybininkų ir Žalgirio gatvėse.
Ne viską spėjome atlikti šiais metais. Bet jau pradėtos žvyruotų Ateities ir Tiesos gatvių rekonstrukcijos, gyventojų ir daugybės įstaigų pageidavimu įrenginėjama stovėjimo aikštelė prie Vingio 15A daugiafunkcinio pastato.
Galime pasidžiaugti, kad net ir šiuo nelengvu laikotarpiu per 4 metus įvykdėme didžiąją dalį darbų, numatytų Socialdemokratų partijos rinkimų programoje.
– Pastaraisiais metais Alytus save pristato, kaip šeimai patrauklų miestą, o po pandemijos prireikė didelio dėmesio sveikatos klausimams. Įvertinkite nuveiktus darbus šiose srityse.
Jurgita Šukevičienė, Alytaus miesto mero pavaduotoja, Socialdemokratų partijos frakcijos Alytaus miesto taryboje vadovė, Kultūros, švietimo ir sporto komiteto narė:
– Alytus prisistato kaip šeimai patrauklus miestas tikrai ne be pagrindo – tą pagrindžia ir skaičiai. Pirmiausia tai ir vėl po daugelio metų pertraukos pradėjęs augti naujagimių, darželinukų, mokinių ir iš užsienio bei didžiųjų Lietuvos miestų į Alytų grįžtančių šeimų skaičius. 2022 metais mūsų mieste prieglobstį rado didelis skaičius iš Ukrainos pasitraukusių karo pabėgėlių. Dažnu atveju Alytuje apsistojo ukrainiečių šeimos su nepilnamečiais vaikais.
Tai pastebime ir švietimo įstaigose – šiemet Alytaus miesto mokyklose pradėjo mokytis per 160 moksleivių daugiau nei pernai, iš jų – 119 ukrainiečių. Vien į pirmą klasę įžengė 45 mažyliais daugiau, o mokyklose teko suformuoti papildomus keturis įvairių klasių komplektus.
Natūralu, kad augant vaikų skaičiui, vis didesnis dėmesys skiriamas ir neformaliam vaikų ugdymui. Praėjusiais metais Alytuje vyko 9 stovyklos, kuriose pramogavo 602 vaikai. Šiemet stovyklų skaičius paaugo iki 17-os ir vaikų jose beveik triskart daugiau – 1672.
Daug dėmesio skiriame švietimo įstaigų tvarkymui – užbaigėme Jotvingių gimnazijos sporto salės remontą, renovuota ir Dzūkijos mokykla. Šią vasarą darželiuose buvo įrengti mobilūs kondicionieriai, kurie užtikrino, kad vaikai grupėse neperkaistų. Pradėtas ir Šv. Benedikto gimnazijos langų atnaujinimas – avarinės būklės langai keičiami naujais.
Džiaugiuosi, kad Alytus toliau puošiasi neofreskomis, aktyviai gyvuoja gatvės menas. Pastatų sienos atgyja, įgyja naują veidą.
Kalbant apie sveikatą, galime pasidžiaugti, kad šiais metais pagaliau atnaujintas Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Chirurgijos skyrius, kurį galime vadinti šios gydymo įstaigos širdimi – čia dažnai vyksta pačios sudėtingiausios operacijos, čia balansuojama tarp mirties ir gyvybės, todėl labai svarbu užtikrinti maksimaliai geras sąlygas mūsų pacientams bei gydytojams.
Mūsų S. Kudirkos ligoninei tampant regiono centrine gydymo įstaiga, atidarėme ir dar vieną – Geriatrijos skyrių. Tokių skyrių net ir Lietuvoje yra vienetai, bet jų svarba – milžiniška. Senjorams čia suteikiamos kompleksinės sveikatinimo ir gydymo paslaugos. Jiems nebereikia iš skyriaus į skyrių vaikščioti skirtingoms procedūroms ar apsilankyti pas skirtingos specializacijos medikus. Viename skyriuje jie gauna ir kineziterapijos paslaugas, ir testuojami modernia diagnostine įranga.
Kalbant apie senjorus, prie jų sveikatinimo prisidedame ir kitais būdais. Bendradarbiaujant su miesto sporto klubais šiais metais juos pakvietėme pajudėti. Sporto klubuose ne piko metu jie gali naudotis treniruokliais, lankytis grupiniuose užsiėmimuose ir gerinti ne tik sveikatą, bet ir socialinius įgūdžius susirandant draugų. O kur dar didelio populiarumo sulaukę Miesto sode atgiję senjorų naktišokiai!
– Be švietimo šeimoms su vaikais labai svarbus ir aktyvus laisvalaikis. Kiek atsirado tam skirtų naujų vietų?
Laima Vincė Kirkliauskienė, Alytaus miesto tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininko pavaduotoja:
– Galima pasidžiaugti Jaunimo parko žaidimų aikštelių renovacija. Turime vienas įspūdingiausių laipynių, čiuožynių visoje Lietuvoje ir tai tapo dar vienu lankytinu objektu mūsų mieste, į kurį atkeliauja net šeimos iš kitų miestų.
Seni įrengimai iš šios aikštelės buvo rekonstruoti, perdažyti ir prikelti naujam gyvenimui. Dalis jų pastatyta žaidimų aikštelėje prie „Jotvingio“ prekybos centro, kita dalis perkelta į naują erdvę vaikams prie Baltosios rožės tilto pėsčiųjų take palei Nemuną. Dar vieną naują ir modernią žaidimų aikštelę įrengėme bendradarbiaudami su verslu – kartu su „Glass LT“ pasirūpinome, kad erdvę žaidimams turėtų mažieji Vidzgirio mikrorajono gyventojai.
Šeimoms su didesniais vaikais ar jaunimui šiemet pasiūlėme dažniau užsukti į atnaujintus stadionus. Prie Putinų, Šv. Benedikto gimnazijų įrengti aikštynai su įvairia įranga ir treniruokliais, darbai tęsiami ir prie Dainavos progimnazijos. Tai vietos, kur yra laukiama visa mikrorajono bendruomenė, vakarus gali leisti tėvai su savo vaikais. Prie Volungės progimnazijos, Alytaus kolegijos visiškai nuo dangos iki krepšinio tinklelių renovuotos krepšinio aikštelės. O Jaunimo, Kalniškės, Naujojoje gatvėse esančiuose kiemuose krepšinio aikštelės renovuotos iš dalies – vienur keitėme dangą, kitur pačius krepšinio lankų stovus, statėme suolelius ir šiukšliadėžes.
Pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Vytauto Didžiojo universitetu – nuo rugsėjo prisidedame ruošiant švietimo specialistus, kurie vėliau papildys Alytaus miesto mokyklų klases.
Didelis dėmesys skiriamas vaikų su specialiaisiais poreikiais ugdymui. Kaip žinia, švietimo įstaigose pastaraisiais metais daugėja vaikų su specialiaisiais ugdymosi poreikiais, reikia daugiau su jais dirbančių mokytojų padėjėjų. Stengiamės išspręsti šį jautrų klausimą, bet be valstybės pagalbos tai nėra paprasta. Džiaugiuosi, kad rastas kompromisas su švietimo įstaigose dirbančių maitinimo įstaigų vadovais, kurie kreipėsi dėl išaugusių energetinių išteklių kainų ir padidėjusių maisto ruošimo išlaidų, ir mokyklose maitinimas nepabrangs.
Norisi pasakyti, kad ne tik alytiškių laisvalaikiui, bet ir patogumui bei saugumui skiriamas didelis dėmesys. Tęsiami pradėti „bučiuoju-važiuoju“ sustojimo zonų darbai. Šiemet nuo rugsėjo 1-osios mokiniai į Šaltinių, „Volungės“, Vidzgirio progimnazijas, „Linelio“, „Du gaideliai“ lopšelius-darželius, „Drevinuką“ atvyksta saugiau – įrengtos „bučiuoju-važiuoju“ sustojimo zonos. Anksčiau tokios zonos įrengtos prie kitų miesto švietimo įstaigų.
– Alytus vis dar dažnai vadinamas pramonės miestu. Verslo įmonių kūrimasis Pramonės parke tikrai svarbus miestui.
Skaistė Ulčickaitė, Alytaus miesto savivaldybės tarybos Investicijų, ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkė:
– Pritariu, Pramonės parkas yra svarbi miesto dalis. Pritraukdami investuotojus sukurti patrauklias darbo vietas, suteikiame alytiškiams galimybę likti savo gimtame mieste, nevažiuoti laimės ieškoti į užsienį, o baigus studijas būti tikriems, kad čia ras galimybių augti profesiniame kelyje.
Per 2022-uosius į Pramonės parką pritraukti trys nauji investuotojai – jie sukūrė 76 naujas darbo vietas ir bendra investicijų suma viršijo 1,5 milijono eurų.
Šiuo metu Pramonės parke yra 18 investuotojų, kurių bendra planuojamų ir įvykdytų investicijų suma nuo 2019 metų yra beveik 48 milijonai eurų. Per šiuos ketverius metus jie sukūrė 473 naujas darbo vietas. Jaučiamas užsienio investuotojų susidomėjimas.
Manyčiau, kad investuotojų per pastaruosius metus būtų buvę daugiau, bet dabartinė situacija pakoregavo daugelio verslininkų planus dėl plėtros – nežinomybė dėl karo, infliacija, trūkinėjančios tiekimo grandinės, žaliavų brangimas ir kiti veiksniai verčia persvarstyti prioritetus.
Tačiau investuotojams sudaromos patrauklios sąlygos ir siūlomos įvairios lengvatos – žemės nuomos, nekilnojamojo turto mokesčių sumažinimas, žemės sklypų sutvarkymo darbų ir kitos kompensacijos.
Svarbus ir aukštos kvalifikacijos darbuotojų klausimas. Šioje srityje Alytus yra patrauklus – darbštūs žmonės, vidutinė atlyginimų mediana, patrauklios darbo sąlygos, perkvalifikavimo galimybės. Tuo tikslu buvome susitikę ir su Užimtumo tarnybos, Alytaus kolegijos, Profesinio rengimo centro atstovais bei verslininkais, su kuriais svarstėme, kaip perkvalifikuoti darbuotojus, o neturinčius darbo įtraukti į aktyvią darbo rinką.
– Tiek miesto svečiai, tiek alytiškiai iš tiesų pastebi, kad Alytus gražėja. Pati savivaldybė stengiasi kurti žalio miesto įvaizdį.
Edmundas Čečėta, Alytaus miesto tarybos Investicijų, ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininko pavaduotojas:
–Iš tiesų po apibūdinimu „žalias“ slepiasi net keletas prasmių. Taip, mes žadėjome kasmet pasodinti dešimtis tūkstančių sodinukų: gėlių, krūmų ir medžių atnaujinant miesto sodą. Įrengti nauji želdynai su visžaliais augalais, puošiantys miestą beveik visą sezoną, išskyrus metą, kai iškrenta sniegas. Apželdinti pradėjome ir miesto arterija vadinamą Naująją gatvę – jos viduryje išmontuoti atitvarai ir vietoje jų pasodinti kleveliai. Dar viena svarbi žaliosios veiklos sritis – kova su invazinėmis rūšimis, kurios, nors ir žaliuoja, bet nustelbia vietinius augalus. Reikia pastebėti, kad miesto želdinių priežiūros kaštai didėja, tačiau kiekvienas vakarietiškas miestas puoselėja žaliąsias erdves, tai ne mados reikalas, o būtinybė.
Atgaivinta ir dar viena miestiečių pamėgta vieta, kur ne viena dabartinė alytiškių pora paskyrė pirmąjį pasimatymą. Bendradarbiaujant su Lietuvos šaulių sąjungos Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-ąja rinktine, Alytaus šaulių namų kiemelyje po beveik 50 metų naujam gyvenimui prikeltas fontanas „Tulpė“. Anksčiau mano iniciatyva čia buvo atkurtas rožynas, miestiečius džiuginęs nuo tarpukario. Jau ruošiame fontano Žuvinto skvere renovacijos planą – mieste turi čiurlenti vanduo, kuris mus gaivina, ramina.
Žaliuoju miestu mus vadina ir dėl čia augančios žaliosios energijos gamybos – saulės energiją generuojančios elektrinės montuojamos ant mokyklų, kultūros įstaigų ir net savivaldybės stogų. Šiuo metu, taip svyruojant energetikos resursų kainoms, pasigaminti bent dalį elektros energijos yra labai svarbu, esu įsitikinęs, kad tai puiki investicija.
Kaip Investicijų, ekonomikos ir biudžeto komiteto narys norėčiau pasidžiaugti besikuriančiomis įmonėmis Alytaus Pramonės parke. Mūsų miestas yra patrauklus gamybos bendrovėms, bet norisi, kad Dzūkijos sostinę savo verslo plėtrai rinktųsi ir IT, Fintech ir kitos aukštus atlyginimus generuojančios įmonės.
– Vienas iš savivaldos prioritetų – kurti patogų miestą visiems. Ar galite įvardyti, kas dėl to daroma?
Valius Micevičius, Alytaus miesto savivaldybės tarybos Aplinkos ir plėtros komiteto narys:
– Pirmiausia norėčiau pratęsti kolegos Edmundo mintį – Alytus vis labiau tampa žaliu miestu ir dėl viešojo transporto atnaujinimų. Jau šiemet į gatves išvažiavo elektros energija varomi viešojo transporto autobusai, o kitais metais jų kiekis patrigubės. Tikime, kad vos po kelerių metų galėsime mieste džiaugtis aplinkai draugišku viešuoju transportu.
Itin kruopščiai dėliojami autobusų grafikai, nes mūsų prioritetas – patogumas. Patogu turi būti žmogui pasiekti miesto centrą, ligoninę, polikliniką ar prekybos vietas, stengiamės, kad moksleiviams būtų kuo patogiau nuvažiuoti ryte į ugdymo įstaigas ir deriname autobusų tvarkaraštį prie jų pamokų.
Patogumą užtikrina ir naujai renovuojamų autobusų sustojimų paviljonai – dešimt naujų stotelių papildo mūsų viešojo transporto koncepciją, yra šiuolaikiški, gražūs ir puiki užuovėja keleiviams nuo darganoto oro.
Didinamas patogumas miesto gyventojams ir kitose srityse – rugsėjį sudaryta sutartis su viešojo pirkimo laimėtoju „Viena sąskaita“. Ir alytiškiai nuo šiol už Alytaus miesto įmonių „Alytaus šilumos tinklai”, „Dzūkijos vandenys” ir Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras paslaugas sąskaitas gauna kartu, viename voke, ir internete, mokėjimų platformoje „Viena sąskaita”. Rugsėjį, iki pradedant siųsti visas sąskaitas viename voke, buvo išsiunčiama 62 tūkstančiai laiškų. Sąskaitas sujungus į vieną voką, šis skaičius sumažėjo dvigubai, o praėjus vos trims mėnesiams, šis kiekis sumažėjo iki 21 tūkstančio, dalis gyventojų pakeitė buvusius įpročius ir pradėjo sąskaitas apmokėti internetu.
– Kokie svarbiausi darbai ir prioritetai numatyti mieste 2023-iesiems?
Alytaus miesto meras, Socialdemokratų partijos Alytaus skyriaus pirmininkas Nerijus Cesiulis:
– Ketveri metai – labai mažas laiko tarpas miesto gyvenime. Rodos, tik įsivažiavome, o jau rinkimai ant nosies. Žinoma, alytiškiai geriausiai gali įvertinti, ką mes nuveikėme, ir suteikti galimybę tęsti pradėtus darbus.
Mieste dar liko daug darbų, kuriuos reikia atlikti ir kurių nespėjome padaryti per šią kadenciją dėl įvairių priežasčių – neturėjome tam biudžeto, ar tokio įdirbio ir patirties, kurią turime dabar.
Jau dabar yra suplanuoti infrastruktūros darbai, toliau didelį dėmesį skirsime gatvių remontui ir žvyruotų gatvių asfaltavimui.
Frakcijos vardu nuoširdžiai dėkoju visai socialdemokratų komandai, kolegoms tarybos nariams, administracijos darbuotojams už vieningą darbą vardan mūsų mylimo miesto Alytaus. Stengėmės sąžiningai išpildyti alytiškių mums iškeltus tikslus ir visuomet laikėmės principo, kad Alytaus interesai yra patys svarbiausi siekiant, kad miestas taptų sumanus, patogus ir kupinas galimybių visiems.
Naujųjų metų proga alytiškiams linkime, kad visuomet sulauktumėte artimųjų palaikymo, namuose netrūktų jaukumo, kuo rečiau tektų lankytis sveikatos priežiūros įstaigose, o dažniau – mūsų gražiuose parkuose. Būkite sveiki, laimingi, mylintys ir mylimi!
Daugiau: veido kremas
Kalbėjosi Alma Mosteikaitė
P. S. Spausdinama vadovaujantis Alytaus miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamentu.
Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.
Komentarai
Palikite savo komentarą
Ar teko girdėti ir…
Komentaras
Ar teko girdėti ir pasigilinti ką jis reiškia?
*****
Prezidentas Gitanas Nausėda, ketvirtadienį pasirašęs pataisas, leidžiančias savivaldai lanksčiau skolintis, sako, jog tai yra vienas svarbiausių įstatymų, pasirašytų per jo kadenciją. Anot prezidento, tikimasi, kad jas įgyvendinus žmonės regionuose gaus geresnes viešąsias paslaugas ir turės didesnes pasirinkimo galimybes.
*****
Alytaus miesto savivaldybės paskolų portfelis ~10 mln Eur.
Kodėl sutartinai tylu apie…
Komentaras
Kodėl sutartinai tylu apie paakolų būklę ir kitų metų deficitinį biudžetą? Bei strategijas švelnint? Ar ir alytiškiams tai nerūpi?
Alytiškiai išsirinko pačią…
Komentaras
Alytiškiai išsirinko pačią blogiausią tarybą iki šiol. Kur vieni kitų atvirai nemėgsta net blusinėdami vienas kitą ir skundinėdami per teisėsaugą. Būsimų kokybė dar blogesnė. Per didelė teisėsaugos instirucijų įtaka, ką užgriebė taryba per savivaldybės Wtikos komisijos tyrimę spr. Nr.KPPn-16, bet pabūgo išsiaiškint, kad neaiškumų neliktų. Trumpiau tesias, atskiriems leidžiama, kitiems ne.Silpniausia vieta per savivaldą, tarybos blogėjanti kokybė kur esmėj tik erzelynai tarp interesų grupių dėl mažėjančių biudžeto likučių. Kas kitais metais dar paaštrės. Ypač per aerodromo klausimą jei prie tarybos priartės.
SEPTYNI apgailėtini…
Komentaras
SEPTYNI apgailėtini komisarai. Pykina...
Kas tave įkvepia kurti…
Komentaras
Kas tave įkvepia kurti ilgiausias, sunkiai suvokiamas paklodes? Dangaus kūnas ar žemės kirminas?
Dėl pramonės parko visai…
Komentaras
Dėl pramonės parko visai kiti masto lygiai. Kitur dūzgia perpildyti nuo pritrauktų strateginių investuotojų. Kur reikalavimai iš kart, ne mažiau 20 milijonų investicijų, jau turintys įdirbius ir rinkas, tik plečiantys gamybų apimtis ir sugebantys užtikrint 100 n normaliai apmokamų darbo vietų kūrimus. Kad atsipirktų savivaldybių investuoti 10 n milijonų į parkų kūrimus. Kaip Alytuj prasileidžia smulkius su milijonu investicijų ir dar esmėj ar įbegės verslus, mokinukų lygius- parkai ne tokiems eksperimentuot. Nes per smulkius neastsipirks miestui. Kių pavyzdžiais Alytaus formate galėjo jau būt pritraukti tokie strateginiai investuotojai, kur sukūrę viso apie 2 tūkstančius normaliai apmokamų darbo vietų. Dabar Alytuj smulkmės prisileidę, kur ne visi žadėtus verslus užkuria, išdalinti ploteliais ir skundžias, kad nėra rimtų plotų strateginiam investuotojui. Kur miestas sudirbę su rajonu, gali bendrai į rajoną teritoriją didinant paruošt ir didelius plotus strateginiam investuotojui. Bet čia kaip užburta nejuda, nors kažkada ir rajono meras buvo prabilęs apie rajono pramonės parko steigimą, bet aptilta.
Dažnai dalyvauju miesto…
Komentaras
Dažnai dalyvauju miesto renginiuose, tai matau kaip ta "moterytė rausva suknele" atbėga į kokį nors renginį su fotografe iš paskos. Tai moterytei, aiškiai matosi, kad nerūpi nei renginiuose susirinkę žmonės, nei miesto problemos. Jos pagrindinis rūpestis yra fotosesija. Pasifotografuoja įvairiais rakursais ir tepa slides. Tai mačiau paskutinį kartą Rotušės aikštėje, kai vyko neįgaliųjų akcija. O savivaldybės komunikacijos skyrius pateikia jos dalyvavimą taip, kad net išsižioji iš nuostabos. Realybė ir aprašymas skiriasi kaip diena ir naktis. Tikra kreivų veidrodžių ceciulčina :)
gerai atrodo ta moteryte…
Komentaras
gerai atrodo ta moteryte rausva suknele
Vienok pagal įstatymus meras…
Komentaras
Vienok pagal įstatymus meras už savo ir savivaldybės veiklą atskaitingas tarybai ir bendruomenei. Mero didžiausios klaidos, kad neišreikalauta iš sav. Etkos komisijos konkretint nutrauktą ryrimą pagal spr. Nr.KPPn-16, kad nelikt kriminalio elemetro intrigose per savivaldą ir iš pat pradžių neoakeistas tarybos strateginio plėtros komiteto vadovas ė rimtą, kuris. Pagal komiteto kompetenciją febėtų strateguot sėkmingą galingų potencialų kaip pramonės parko ir aerodromo panaudojimų miesto labui. Kur didelės vertės ir turi strateginę reikšmę miesto vystymui. Trumpiau kur per tarybą atskiri jį į smulkmę per blusinėjimus klampino, sėkmingai pakilt į rimtą lygį nelabai sekėsi dėl anų destrukcinės energijos.
Savivaldoj mero ir tarybos…
Komentaras
Savivaldoj mero ir tarybos kompetencijas apibrėžia įstatymai. Sav. Įst. 4 str.- savivaldybės tarybos nariai, kur Alytaus mieste 27 tarrybos nariai jų tarpe ir meras, už savo veiklą yra atsakingi ir atskaitingi. 16 str.- tarybos išimtinė kompetencija priimt sprendimus dėl strateginių savivaldybės ir jos įstaigų vystymo krypčių. Taryboj sprendimai tvirtinami tarybos aritmetinės balsų daugumos dėka, kur tik vieno mero balso per mažai. Ten apačioj kur apie žioplus rašonėja, tai Alytuj įžymus net teismo salėse alpinėjantis nuo savo intrigų. Toks vienintelis per Alytaus politikos istoriją. Jau juodom raidėm įsirašęs į Alytaus politikos istoriją. Todėl niekas su juo taryboj nenori prisidėt. Degraduot iki tiek..
Šios kadencijos pradžioj…
Komentaras
Šios kadencijos pradžioj meras, įvertinant silpną strategijų kokybę, oaprašė tarybos narių teikt siūlymų dėl strategijų. Kur visi 27 tarybos nariai atsakingi ir atskaitingi. Prasidėjo škvalas siūlymų dėl voveriukų ir panašiai, apie 10 onterpeliacijų iki mirčių, kiti apeidami tarybą blusinėt kas kiek daro savivaldybėj ir net per užsakomus straipsnius vienpusiškas nuomones formuot, arba iš neapykantos kas ką sugeba tuos per teisėsaugą skundinėt tikintis teisėsaugos rankomis parklupdyt prieš savo įtakas...Pradžioj kadčncijos dėl silpnų strategijų vos ne vienbalsiai tvirtino. Kaip gavos ne kaip, vietoj atskomybės prisiimimo verst ant mero. Kurio tik virno balsas taryboj nelemia, jei aritmetinė dauguma nepalaiko. Kaip ir dalis taryboj trukdę, mėgsta dar pasišaipyt, kad nėr darbų.
Jei protingas žmogus ko nors…
Komentaras
Jei protingas žmogus ko nors nežino, jis ieško informacijos ir skaito. Bet yra tokių, kurie čia uždavinėja durnus klausimus, norėdami nukreipti dėmesį nuo nekompetentingo mero poelgių ir bando aiškinti, kad atsakingas ne meras. Žioplas žmogelis bent pasiskaitytų savivaldos įstatymus :)
Kas šios kadencijos taryboj…
Komentaras
Kas šios kadencijos taryboj lyderis, kur daugiausia keitę net frakcijas? Konkrečiai. Kokios paskutinės žinios iš atseit naujausios frakcijos su valstiečiais atskirus?
Apačioj komentaruose vardija…
Komentaras
Apačioj komentaruose vardija atseit konkrečius nepadarytus darbus dėl gatvių. Vienok. Čia kompetencija ir tarybos strateginio plėtros komiteto, kur pirmininkas lyg valdantys savo nesugebęjo pasiskirt, o gal esamas ir valdantis? Tad už tai dalinė atsakomybė ir strateginio plėtros komiteto pirmininkui, kodėl šių klausimų problemos nepastebėtos anksčiau ir komitetas pagal kompetenciją neteikė anksčiau siūlymų šioms problemoms sprest? Aplamai kokia šiam momente taryboj aritmetinė valdanti dauguma? Kuri prisiomtų atsakomybę už esamą padėtį? Kad per tarybą nusistrateguota blusinėjantis iki, kad kitų metų metinis biudžetas probleminis?
Pirmiausia siūlau…
Komentaras
Pirmiausia siūlau pasižiūrėti paskutinį tarybos posėdį ir pamatysite kaip niekšiškai ši frakcija pasielgė su neįgaliukais mokyklose. Ši frakcija garsi mero Cesiulio piaru ir tam skirta rekordine suma. Lietuvoje net terminas ,,ceciulščina,, atsirado :) Frakcija garsi ir perbėgėliais, kurie patrynę tuščiai kėdes, savo užpakalius pernešė pas socdemus. Ir kvailiai supranta, kad ne už gražius žodžius. Frakcija garsi ir Vyriausybės dotacijų, skirtų specialistų atlyginimų didinimui, neišmokėjimu. Frakcija garsi ir nelegaliom statyboms Jaunimo parke, už kurių įteisinimą mokėsim dabar visi. O garsiausia ši frakcija tai nekompetencija ir meilę sau, bet ne miesto žmonėms
Esamų ir būsimų tarybos…
Komentaras
Esamų ir būsimų tarybos narių veikla vertinama pagal sav. Įst. 16 str.- tik tarybos narių išimtinė kompetencija priimt sprendimus dėl miesto vystymo strateginių krypčių, tikslų. Ir už jų pasekmes būt atsakingais ir atskaitingais. Duoda priesaikas laikytis įstatymų, turi laikytis jų patys ir užtikrint teisingumą Alytuj. Pagrinde bertonimai makroekonomikos lygį, o ne blusinėtis pasekmėse. Taryboj sprendimai įsigalioja kaip jyos tvirtina aritmetinė dauguma iš viso 27 tarybos narių. Vien socdemų balsų maža, kad būt patvirtinti sprendimai.
Kalbate apie aukšto lygio…
Komentaras
Kalbate apie aukšto lygio specialistus, apie "vidutinio atlyginimo medianą". Tušti rinkiminai žodžiai. Realybėje socdemai net Vyriausybės tikslines doracijas, skirtas žmonių atlyginimų didinimui pradangina, liaudiškai- pavagia iš žmonių. Meras Cesiulis net ir šiandien nekreipia dėmesio į LR Prezidentūros raštą, kuriame jis raginamas išmokėti žmonėms, t.y. mokyklų bibliotekų darbuotojams, jų nusavintus pinigus
Gėda skaityt netiesą apie…
Komentaras
Gėda skaityt netiesą apie rūpestį neįgaliukais, mokyklų aplinka. Ponia Kirkliauskiene eikite ilsėtis, juk pensiją gaunate. Kartu su Šyvoku.
situ paistalu juk niekas…
Komentaras
situ paistalu juk niekas nebuvo atlikta o nesamoniu galima pripasakot labai daug
1. Zadejo sutvarkyt Santaikos gatve bet nebaige
2.Zadejo kad dirbs policija ir gaudys furas vaziuojancias po zenklais
3.Zadejo kad bus priziurimas apvaziavimas Lazdynu ir Vidzgirio gatvemis bet Vidzgirio gatve virto arimu duobe ant duobes o Lazdynu gatves atkarpa buvo isasfaltuota bet dabar nuo Santaikos gatves ivaziuojant i Lazdynu furos ismuse duobes ir nera kam uzlopyt.
4.Tipo padare patoguma '' viena saskaita '' taciau tas slamstas nera reikalingas nes silumos tinklu paslaugu nenaudojam uz siuksles mokama tik 1 karta 1 metus lieka tik vanduo uz kuri mokama kas menesi o kitos paslaugos nereikalingos tai kam ta viena saskaita
5. lapai rudeni nera grebojami ir isvezami jau antri metai is Santaikos gatves tai cia gal ir yra miesto grozis kai praeita ziema nebuvo sniego ir lapus puste vejas po Santaikos gatve
6.Aplamai merui laikas nustot dalinti pazadus miesto gyventojams reikia nors 1 pazada ivykdyt o ne meluot kuo tokiau tuo daugiau
7.Ziema kai sninga reikia valyti mieste kelius o si gruodi sniego buvo nemazai taciau buvo tokiu gatviu kur nei karto nepasirodde traktorius valantis sniega tik pravaziuodamas pagrindine gatve dar papildomai uzversdavo sniegu salutines gatveles kad zmones neisvaziuotu i darbus tai va tokia stebuklinga valytoju paslauga ir niekam niekas nesvarbu.
8.Svarbiausia reikia kazka daryt miesto labui o ne pasakas pasakot ir nieko nedaryt juk mes mokam mokescius o paslaugu nera tik pazadai
Socdemai taryboj iš kitų…
Komentaras
Socdemai taryboj iš kitų išsiskiria tuo, kad mažiausiai kompleksuoti ir gan pakantūs kitokioms nuomonėms. Nevengia bendraut su žmonęm. Kaip kiti gan nervingi, nepakantūs kitokiom nuomonėm, velia į oašaips ir blusinėjimus neįtinkančių atžvilgiu ir atskiri net per teisėsaugą bando skundinėt ja manipuliuojant. Privengia oligarchinio intereso intrigų.. Kuris bent atskirais atvejais Alytuj pamina net miesto interesą. Nors pagal įstatymus per savivaldą turi vyraut miesto interesas. Dčja, ir būsimiems rinkimams rikiuojas dar silpnesni už socdemus, net vertinant jų pliusus ir minusus.