Bėgimo takelis namuose: į ką verta atkreipti dėmesį? (0)

begimo takelis
Asociatyvi nuotrauka iš canva.com
Sveika gyvensena, subalansuota mityba, aktyvus gyvenimo būdas – ne tik reklaminiai žodžiai, bet ir daugumos žmonių kasdienybės dalis. Pandemijai sustabdžius pasaulį, pakito gyvenimo būdas, tačiau norintys išlaikyti tobulas kūno formas ir sveikai gyventi išmoko prisitaikyti. Taip perpildytus sporto klubus pakeitė sportas namuose. Visgi, įsirengti net ir mažą sporto salę namuose kainuoja, be to, neretai tam pritrūksta ir vietos, todėl sporto entuziastai ėmė vertinti universalius treniruoklius, vienu metu stiprinančius net kelias raumenų grupes.

 

Kaip išsirinkti jūsų poreikiams pritaikytą bėgimo takelį?

Vienas populiariausių universalių treniruoklių – bėgimo takelis. Juo treniruojami ne tik kojų raumenys – klubai sėdmenys, blauzdos, bet įtraukiami ir rankų, nugaros bei preso raumenys. Išnaudojant visas šio treniruoklio galimybes galima pasiekti tikrai stulbinančių rezultatų ne tik kūno formų srityje, bet ir bendroje savijautoje. Tačiau sporto specialistai pastebi, kad ne visi klientai žino kuo skiriasi ir kokias funkcijas gali pasiūlyti skirtingi bėgimo treniruokliai. Sporto ir laisvalaikio prekėmis Baltijos šalyse prekiaujanti įmonė PowerSport pasidalino šešiais pagrindiniais kriterijais, kurie padės išsirinkti namams pritaikytą kokybišką bėgimo takelį.

6 kriterijai, į kuriuos verta atsižvelgti renkantis bėgimo takelį

Kad bėgimo takelis ne tik ilgai tarnautų, bet taip pat būtų patogus, funkcionalus ir kokybiškas, svarbu atkreipti dėmesį į šešis kriterijus. Kaip teigia įmonės „PowerSport“ darbuotojai, atsižvelgus į šiuos aspektus, išsirinkti tinkamą bėgimo takelį neabejotinai bus lengviau.

 1. Bėgimo takelio tipas. Sportuojantiems namuose tinkamiausias bėgimo takelio tipas – buitinis. Žinoma, ir kiti du tipai (profesionalus ir pusiau profesionalus) gali būti naudojami namuose, tačiau sporto įrangos žinovai primena, kad profesionalūs treniruokliai ne tik kainuoja brangiau, bet taip pat yra didesni ir galingesni.

 2. Bėgimo juostos tipas (mechaninė ir elektrinė). Įprastai elektrinis bėgimo takelis – populiaresnis, nes leidžia lengvai reguliuoti juostos slinkimo greitį, pasirinkti norimą programą ar treniruotės laiką. Mechaninis bėgimo takelis išsiskiria tuo, kad šiam treniruokliui nereikia elektros energijos, o ėjimo ar bėgimo greitis priklauso nuo sportininko judėjimo intensyvumo.

 3. Bėgimo juostos matmenys lemia ne tik treniruoklio dydį ar užimamą erdvę, bet ir tinkamumą skirtingo ūgio žmonėms. Aukštesniems sportininkams reikia ilgesnės bėgimo takelio juostos, o kuo ši juosta platesnė, tuo stabiliau ant jos stovėti.

 4. Didžiausias naudotojo svoris. Renkantis treniruoklį svarbu atkreipti dėmesį ne tik į savo ūgį, bet ir svorį. Įprastai kiekvienas bėgimo takelis turi didžiausią leistiną naudotojo svorį, kurį rasite treniruoklio aprašyme arba naudojimo instrukcijoje.

 5. Galia ir greitis. Šie parametrai tiesiogiai priklauso vienas nuo kito. Kuo treniruoklio variklis galingesnis, tuo didesnį greitį jis gali pasiekti. Namų naudojimui skirti bėgimo takeliai gali pasiekti 12–18 km/h greitį, kurio pakanka tiek ramiam ėjimui, tiek bėgimui. Pusiau profesionalūs ir profesionalūs bėgimo takeliai puikiai tiks intensyvesnėms treniruotėms. Žinoma, galios ir greičio aspektai svarbūs tik motorizuotiems bėgimo takeliams, nes mechaniniai bėgimo treniruokliai neturi variklio.

Asociatyvi nuotrauka iš canva.com

 1. Priedai ir funkcijos suteikia daugiau komforto ir užtikrina intensyvesnę, saugesnę bei įdomesnę treniruotę. Transportavimo ratukai palengvina treniruoklio sandėliavimą ir pervežimą. Išorinių įrenginių (planšetinių kompiuterių, mobiliųjų telefonų) laikikliai užtikrina, kad treniruotė būtų nenuobodi. Virtualūs maršrutai suteikia galimybę lenktyniauti su kitais sportininkais virtualiame pasaulyje – kalnuose, pasaulio miestuose ar miškuose. Pulso jutikliai neleidžia persitempti treniruotės metu, o programos užtikrina efektyvią treniruotę. Žinoma, tai tik dalis priedų ir funkcijų, kurias gali turėti bėgimo takelis. Svarbu atkreipti dėmesį, kad nuo treniruoklio priedų, funkcijų ir programų įvairovės priklauso ir jo kaina.

Atsižvelgus į aukščiau išvardintus kriterijus, išsirinkti bėgimo takelį bus tikrai lengviau. Įvertinkite kiekvieną šio treniruoklio funkciją, kiek ji jums reikalinga, pasirinkite tinkamo dydžio ir tipo bėgimo juostą, atkreipkite dėmesį į galią ir greitį. O jeigu vis dar nerimaujate, kad išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį treniruoklį nepavyks – susisiekite su specializuota sporto prekių parduotuve „PowerSport“ ir pasikonsultuokite su šios srities specialistais.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.