Auksė Čyžiūtė: „Darbas – tai vieta, kurioje jaučiuosi savimi, spinduliuoju įkvėpimu, kūryba ir beribiu bendravimu” (5)

– Simniškiai man Jus taip pristatė: „Auksė labai myli žmones, myli jiems padėti, domisi kultūra ir fotografija bei savo darbu.“ Dabar imkite ir prisistatykite pati, ką mylite, kur dirbate ir kuo domitės?
– Labai smagu ir malonu, jog simniškiai, kolegos, draugai (įtariu kas) mane taip pristatė. Dirbu Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Daugų filiale. Esu labai kryptingas žmogus, visada žinau, ko noriu pasiekti šiame gyvenime. Lengvai randu kalbą su įvairaus amžiaus žmonėmis. Turiu savo moralinius principus.
Stengiuosi vengti tokių poelgių, dėl kurių man būtų gėda. Kalbant apie asmeninius pomėgius, aš daug skaitau, groju gitara, savo malonumui fotografuoju, piešiu ir sukuosi begalėje kitų pomėgių. Esu atviras žmogus, norintis dalytis džiaugsmu su kitais.
– Bet Jūsų moksleiviški metai prabėgo Pivašiūnuose, juk esate baigusi šio miestelio gimnaziją?
– Esu gimusi ir augusi pačiame gražiausiame ir ramiausiame Alytaus rajono Radvilonių kaime, sunku šiuo klausimu kalbėti, nes prieš mėnesį teko tuos namus palikti.
Pivašiūnų gimnaziją pradėjau lankytis nuo 8 klasės, prieš tai mokiausi Alytuje ir galiu drąsiai teigti, jog Pivašiūnų gimnazijoje prabėgo patys gražiausi mokyklinės vaikystės metai.
– Kiek žinau, turite ir labai atsakingos savanoriškos veiklos. Esate jaunoji šaulė. Antrai karantino bangai kilus pagaminote ir Alytaus rajono bibliotekai padovanojote jos maketą. Šioje srityje laurus skinate seniai, gimnazijos laikais buvote rajono deleguota į respublikinę technologijų praktinio darbo olimpiadą „Mano laiškas rytojui“. Ar ir šis pomėgis yra arti širdies?
– Daugelis mūsų turi pačių įvairiausių pomėgių bei laisvalaikio praleidimo būdų, tad nenuostabu, jog kiekvienas, atrandantis laisvo laiko minutę, stengiasi ją praskaidrinti pačia įvairiausia veikla, leidžiančia atsipalaiduoti po įtemptos darbo dienos.
Viskas prasidėjo dar 7 klasėje, kai pirmą kartą technologijų pamokos metu į rankas paėmiau siaurapjūklį. Judėdama mažais žingsneliais į priekį, pradėjau dalyvauti rajono gimnazijų organizuotose technologijų olimpiadose, o vėliau atsivėrė ir respublikinis etapas. Baigusi gimnaziją pajutau, kad būtent tos veiklos labai ilgiuosi. Nenuleidau rankų ir namuose įsirengiau dirbtuvėles, kuriose leisdavau laisvalaikį. Pieštukas, trintukas ir liniuotė buvo geriausi draugai, jiems padedant gimdavo puikios idėjos ir nauji brėžiniai.
Brėžinius realizavusi, pati pranokdavau savo lūkesčius. Tad galiu drąsiai teigti, jog šis pomėgis – giliai širdyje. Už tai noriu padėkoti savo technologijų mokytojams Virgilijui Gudaičiui ir Raimundui Jomantui, kurie nenuleido rankų ir puoselėjo visas viltis į mane. Ačiū jiems.
– Daug fotografuojatės ir pati fotografuojate. Kas Jūsų mokytojas šioje veiklos srityje?
– Fotografija – visų pirma, tai galimybė matyti daugiau, nei mato kiekvieno žmogaus akys, tai kūryba, kurioje atskleidžiu savo jausmus. Mokytojas šioje srityje – patirtis, kuo daugiau sutinku žmonių, tuo daugiau aš sukaupiu savyje žinių bei idėjų.
Labai daug pamokymų ir patarimų gaudavau iš rajono gimnazijų mokytojų, jau mano minėtų R.Jomanto ir V.Gudaičio. Taip pat neseniai susipažinau su labai garsiu Alytaus miesto fotografu metraštininku Juozu Muzikevičiumi, tai be galo įdomi asmenybė, jo entuziazmas, energija ir darbai mane įkvepia.
– Nemąstote vien juodomis ir baltomis sąvokomis, skiriate ir atspalvius?
– Kurie mąsto tik balta ar juoda savo puse, nežino, kad dar yra ir vidurys. Kad yra raudonos, geltonos ir net violetinės spalvos atspalvių. Aš iš tų, kurie stengiasi įžvelgti daugiau atspalvių šiame margame pasaulyje.
– Ar nebijote būti nepelnytai apkalbėta?
– Apkalbų ir gandų kiekvieno žmogaus gyvenime netrūksta. Niekada su apkalbomis ir gandais nekovojau, kadangi ši kova prilygsta kovai su vėjo malūnais.
Esu jauna, pareiginga ir darbšti, todėl nebijau jokių iššūkių.
– Žmogus tobulėja tol, kol gyvena. Iš ko mokotės, kaip pažinti savo jausmus, poreikius ir kaip juos suvaldyti? Ar visuomet geras patarėjas yra internetas?
– Pirmiausia savo jausmus siejame su mūsų mintimis, nes mintys ir yra mūsų emocija, todėl kokias žmogus emocijas išgyvena, priklauso nuo jo paties aktyvumo. Taip pat reikia įvertinti, kad kiekviena asmenybė formuojasi ir keičiasi tam tikros gyvenimo patirties kontekste. Jau šiandien mes visi gyvename informacinėje technologinėje visumoje.
– Jūs esate šviesaus ir pozityvaus požiūrio jaunas žmogus. Kaip tuomet reaguojate į negatyvius žmones?
– Visur sutinkame žmonių, kurie yra negatyvūs, kurie mus „pasiųs toli“, prieštaraus mūsų idėjoms. Bet juk žmogus turi teisę į savo nuomonę kaip ir visi kiti.
Reaguodama į neigiamus dalykus, aš pati drumsčiau savo vidinę ramybę, psichologiškai kurčiau sau skausmą. Tad vadovaujuosi emociniu intelektu, taip tausoju savo sveikatą ir kartu užkertu kelią plisti neigiamiems dalykams.
– Daugiau esate linkusi save kritikuoti ar girti?
– Paskaičiusi mamai ir kolegai šį klausimą, sulaukiau jų vienareikšmiško atsakymo – esi viduriukas. Tam, kad mylėtume save, reikia mokėti balansuoti per vidurį: per daug savęs nelepinti, bet ir neskriausti.
– Esate dar viena, bet ne vieniša. Kas visuomet arčiausiai Jūsų?
– Mane supa daug įdomių ir savaip įkvepiančių, kūrybingų, veiklių draugų, bet vienintelis žmogus, kuris visada buvo ir bus šalia, tai – MAMA. Turiu sesę Akvilę ir brolį Mantą, kurie taip pat visada arti manęs.
– Su kokiu reiškiniu Jums asocijuojasi pavasaris?
– Man pavasaris asocijuojasi su gražia melodija, kuri perteikia pavasario atspalvius, kartais liūdnus, kartais džiaugsmingus.
Ta melodija nusileidžia į žemę tirštame rūke, pūsdama lengvą, šiltą, kvepiantį vėją. Tai ir yra pavasaris.
– Dažnai lankotės grožio salonuose? Ką Jums reiškia drabužiai?
– Grožis – pirmoji dovana, kurią gamta įteikia žmogui. Bet salone apsilankyti tenka, juk jei žmogus gražus, tai nereiškia, kad jis nenori būti dar gražesnis.
O drabužiai... Žinoma, vieni labiau pasiduoda madai, bet aš prie tų žmonių, kurie išlieka atsparūs naujiems vėjams ir nemėgsta žaisti su savo išvaizda.
– Kas yra pagrindinis šiandieninio, kovidinio, gyvenimo variklis?
– Ne tik kovidinio, bet ir įprasto gyvenimo variklis yra darbas. Tai vieta, kurioje jaučiuosi savimi, visa spinduliuoju įkvėpimu, kūryba ir beribiu bendravimu. Juk kai myli savo darbą, pasieki geresnių rezultatų.
– Aukse, Jūs gerai valdote žodį, mokate diskutuoti, o svarbiausia, kad pagarbiai bendraujate su žmonėmis. Ar yra pokalbio tema, kuri Jums būtų nepatogi?
– Taip, yra. Pasakojimas apie savo asmeninį gyvenimą. Vieni kalbasi apie viską, o kiti yra uždaro būdo, daugiau linkę nutylėti net nuo pačių artimiausių. Nemėgstu kalbėti apie asmenines problemas, mano problemos, tai tik mano reikalas, noriu su visais dalytis džiaugsmu, o ne problemomis.

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata
Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

Komentarai
Palikite savo komentarą
Mokslas prideda ir žinių, ir…
Komentaras
Mokslas prideda ir žinių, ir proto, ir pasitikėjimo savimi. O kuo čia dėtas pavydas- tikrai nesupratau: turiu ir gerą išsilavinimą, ir visa kita. Tiesiog reikia skatinti jauną merginą mokytis, nes gali daug pasiekt. Teko pažint ne vieną, kuriam atrodė, kad jis ir taip protingas. Deja... O jei pykstama už pastabą, tai proto daug nėra.
Ar čia Tamsta iš pavydo…
Komentaras
Ar čia Tamsta iš pavydo replikuojate? Mergina jauna, gabi, energinga, protinga ir be abejo, kad mokysis toliau, kadangi dar turi pakankamai laiko. Pagrindas, kad turi proto, bus ir žinių, tačiau akivaizdžiai matome, kad kai kuriems oponentams vyksta atvirkštinis procesas, net didelės žinios proto neprideda.
Gal ir gabi mergina, bet…
Komentaras
Gal ir gabi mergina, bet reikėtų mokytis, šiais laikais su vidutiniškai baigtu viduriniu nelabai kaip žiūrisi.
žurnalistę, tai jai dar…
Komentaras
žurnalistę, tai jai dar penkeri iki pensijos liko.
ALDONA DAR NE PENSIJOJE
Komentaras
ALDONA DAR NE PENSIJOJE