Aplinkos ministerijai – prokuratūros įpareigojimas dėl gaisro Alytuje (168)

prokuroras
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras skubos tvarka įvertino Aplinkos apsaugos departamento prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones uždarajai akcinei bendrovei „Ekologistika“. Minėtoje Alytaus bendrovėje, užsiimančioje naudotų padangų perdirbimu ir utilizacija, spalio 16-osios naktį kilo didžiulis gaisras, kurio padaryta žala aplinkai preliminariai vertinama daugiau nei 5,3 milijono eurų.

Praėjusią savaitę parašytame rašte Aplinkos apsaugos departamentas prašo prokurorų stabdyti UAB „Ekologistika“ registraciją Atliekų tvarkytojų valstybės registre ir stabdyti bendrovės turimo Taršos leidimo galiojimą. Aplinkosaugininkai motyvavo, kad pagal galiojančius įstatymus patys tokių veiksmų imtis negali.
Išnagrinėjęs šį prašymą, Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras Haroldas Urbonavičius konstatavo, kad prokurorai gina viešąjį interesą tuomet, kai valstybės ar savivaldybių institucijos atsisako imtis priemonių teisės aktų pažeidimui, kuris pažeidžia viešąjį interesą ir kuris yra padarytas jų veiklos srityje, pašalinti arba tokios institucijos nėra.


Lapkričio 4 dienos prokuroro nutarime rašoma, kad šiuo atveju veiksmų turi imtis LR Aplinkos ministerija ir Aplinkos apsaugos departamentas, kurie yra atsakingi už aplinkos apsaugą, atliekų tvarkymo koordinavimą, administravimą bei kontrolę, o taip pat už žmogaus teisės gyventi jo sveikatai ir gerovei palankioje aplinkoje užtikrinimą. „Manome, kad tiek Aplinkos ministerija, tiek Aplinkos apsaugos departamentas turi pakankamai teisinių priemonių ir privalo patys priimti sprendimus, gindami viešąjį interesą“, – sakė nutarimą surašęs prokuroras.


„Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymas numato, jog aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai turi teisę nedelsiant sustabdyti aplinkai kenksmingą veiklą, kai dėl taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimo ar taršos leidimo sąlygų nesilaikymo kyla tiesioginis pavojus žmonių sveikatai ar gyvybei ir kitais atvejais, jei fizinis ar juridinis asmuo teršia aplinkos orą, žemę, vandenį ir tai kelia tiesioginį pavojų žmonių sveikatai ar gyvybei“, – konstatuojama nutarime.
Prokuroras įpareigojo LR Aplinkos ministeriją ir Aplinkos apsaugos departamentą spręsti dėl priemonių šiame nutarime nurodytiems teisės pažeidimams, padarytiems jų veiklos srityje, pašalinti taikymo ir per 20 darbo dienų nuo reikalavimo gavimo dienos informuoti Kauno apygardos prokuratūrą apie priimtą sprendimą bei jo vykdymo rezultatus.

 

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Kiti straipsniai