Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos departamentas kreipėsi ir į Kauno apygardos prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą UAB „Ekologistika“ atžvilgiu

gaisras
Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos departamentas (AAD) informuoja, kad siekiant tiksliai įvertinti vakar įmonėje UAB „Ekologistika“ kilusio gaisro metu padarytą žalą aplinkai, po to, kai bus visiškai užgesintas gaisras, nedelsiant bus pradedamas neplaninis šios įmonės patikrinimas.

Pagal pirminius Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) duomenis, įmonės UAB „Ekologistika“ patalpose iki gaisro buvo laikoma 1880 tonų naudotų padangų atliekų. Aplinkai padarytos žalos skaičiavimo metodikoje nurodoma, kad sudegus 1 tonai gumos, yra taikomas 2678,16 eurų žalos dydis. Galutinė aplinkai padaryta žala bus įvertinta nustačius tikslų sudegusių gumos medžiagų kiekį.
Taip pat dėl galimai sukelto pavojaus daugelio žmonių sveikatai ir padarytos didelės žalos aplinkos orui bei kitiems aplinkos komponentams, departamentas vakar kreipėsi ir į Kauno apygardos prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą UAB „Ekologistika“ atžvilgiu.
Paskutinis planinis įmonės UAB „Ekologistika“ patikrinimas atliktas 2019 m. spalio mėnesio pradžioje. Nustatyti atliekų tvarkymo ir susidarymo apskaitos reikalavimų pažeidimai bei atliekų naudojimo ir šalinimo techniniame reglamente nustatytų atliekų laikymo zonų neatitikimas. Įmonė nustatyta tvarka nebuvo atlikusi aplinkos oro taršos šaltinių ir iš jų išmetamų teršalų inventorizacijos.
Už nustatytus teisės aktų reikalavimų pažeidimus įmonei bus taikomos administracinio poveikio priemonės. Dėl tolimesnių veiksmų bus sprendžiama atsižvelgiant į neplaninio patikrinimo rezultatus, o taip pat ir į Kauno apygardos prokuratūros sprendimą.

 

 

 

 

  Komentaras

  Spaudos infočigonai skalambija- nelaimė ,bėda,baisu,nečėstis.Bet iki šiolei nėra nė vieno, iš Alytaus savivaldybės pareigūnų, kuris jau būtų suimtas ir šildytų narus, vien už tai ,kad žmonių gyvybei pavojinga veikla buvo vykdoma mieste , ir kaip matome visiškai neprižiūrima atitinkamų tarnybų.Tai įrodo,kad vietos valdžia yra nusikalstamai aplaidi ir netgi Alytaus meras turi atsistatydinti,dėl pareigų neatlikimo nes ,kaip kitaip?Žmonės reikalaukime ,kad vykdomoji valdžia atsakytų pilnai,kad tokios situacijos būtų neužglaistomos,lauk neveiklius Alytaus valdininkus iš jų užimamų pareigų,pradedant nuo mero.Kalbant apie patį kompleksą, pačią įmonę, man iš tiesų keista, kad netoli nuo gyvenamųjų namų, tokiose apleistose patalpose vyksta pavojingų atliekų sandėliavimas, tvarkymas“, – LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“ sakė K. Mažeika, o prieš tai šios įmonės Paskutinis planinis Aplinkos apsaugos patikrinimas 2019 spalio mėn.pradžia.Klausykit, kas pas mus su tikrinančių pareigūnų kompetencija?Kur jųjų atsakomybė?O kodėl nesprendžiama patraukimo baudžiamajai atsakomybei pareigūnų, dėl neatlikimo pareigų?

  Komentaras

  Kreipiasi į prokuratūrą, kad žalas ir priežastis nustatyt. Dėl žalos būtent departamentas šios srities specialistai ir pirma gali suskaičiuot viską profesonaliai įvertindami. Nes teisėsauga šioj sritį ne specialistai ir silpna jų pusė. Kita vertus gal ir save vertint reikia prieš? Pav. jei yra atvejų, kaip sugeba lieptus į ežerą blusint, įeit į firmų teritorijas dėl kažkada galimai užkastų atliekų ir..? Sugebėt neįžvelgt firmoj galimų grėsmių rimtesniam pavidale, čia jau? Kuo užsiima departamentas ir už ką jiems dideli valdiški atlyginimai mokami? Kaip ir aplinkos ministras dėl medelyno žemių sugeba net į Alytų atvykt, o šiuo atveju nedrysta?

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.