Alytuje – trys koronavirusu užsikrėtę vyrai, vieno žmona dirba Greitosios medicinos pagalbos stotyje

Koronavirusas Alytuje
Pirmą Alytaus mobilaus patikros punkto dėl koronaviruso darbo dieną, kovo 24-ąją, ištirta 30 asmenų. Koronavirusas nustatytas 4 asmenims. 2 iš jų yra alytiškiai, 2 – iš Vilniaus regiono. Tikėtina, kad pastarieji izoliavimuisi buvo pasirinkę turimus gyvenamuosius plotus Alytaus regione.

Informacija apie koronavirusu užsikrėtusius alytiškius perduota Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Šio centro Alytaus departamento direktorės Dalytės Nekraševičienės teigimu, abu COVID-19 užsikrėtę vyrai yra 50-60 metų amžiaus.

Vienas yra turėjęs kontaktą Kaune su asmeniu, kuris užsikrėtęs koronavirusu, ir izoliavosi namuose. Nuo ko galėjo užsikrėsti kitas alytiškis, kol kas aiškinamasi.

Abu vyrai telefonu 1808 užsiregistravo išsitirti dėl koronaviruso, pajutę bendro pobūdžio negalavimus, šiek tiek jiems buvo pakilusi temperatūra.

Abu jie gyvena nedidelėse šeimose, darbinių kontaktų praktiškai turėjo mažai, ne tik jie, bet jų šeimos nariai pradėti stebėti visuomenės sveikatos specialistų. Šiuo metu jiems yra lengvas sveikatos pablogėjimas.

Kol kas dar neaišku, ar šie alytiškiai bus išvežti į stacionarias gydymo įstaigas, ar galės izoliuotis namuose.

Vieno užsikrėtusio koronavirusu vyro žmona dirba Alytaus rajono savivaldybei pavaldžioje Greitosios medicinos pagalbos stotyje slaugytoja, kuri nuo kovo 19-osios turi nedarbingumo pažymėjimą. Šiandien ji Alytaus mobiliame patikros punkte išsityrė dėl koronaviruso.

Šios savaitės pradžioje išaiškėjo pirmas alytiškis, užsikrėtęs koronavirusu. Tai maždaug 40 metų vyras, grįžęs iš Airijos, šiuo metu esantis Santaros klinikų Infekcinių ligų centre.

Kovo 25-ąją Alytaus mobiliame patikros punkte ištirta 40 asmenų, tiek pat gauta ir tyrimams reikalingų terpių. Jų tyrimų rezultatai turėtų paaiškėti šiandien vakare arba rytoj ryte.

Šiandien, kovo 26-ąją, Alytaus patikros punktas gavo 66 terpes tyrimams dėl koronaviruso.

Šis punktas veikia Alytaus kultūros centro automobilių stovėjimo aikštelėje, Pramonės g.1B. Į jį gali atvykti išsitirti tik asmenys, užsiregistravę telefonu 1808 ir gavę konsultanto priimtą sprendimą išsitirti tokiame punkte.

Jame tiriami iš užsienio grįžę, sąlytį koronavirusu atveju turėję, pradėję karščiuoti, kosėti ar dusti asmenys.

Jie į punktą turi atvykti individualiu transportu, mėginiai iš nosiaryklės ir ryklės imami neišlipus iš automobilio.

Tyrimai mobiliame punkte yra nemokami.

Plačiau apie pastaruoju metu koronavirusu užsikrėtusius alytiškius, gautus naujus tyrimų rezultatus dėl Alytaus mobiliame patikros punkte ištirtų asmenų skaitykite kovo 28-oios „Alytaus naujienų“ laikraštyje.

  Komentaras

  Kodel jus tyciojates is zmoniu ir skleidziate vien mela. Alytuja yra pataisos namai kodel tenai nieks nedaro jokiu tyrimu ir visiskai neduoda jokiu apsaugos bei dizenfekciniu priemoniu

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.