Alytuje planuojama plėsti bakalauro ir magistro studijų programas (11)

Alytuje bakalauro studijos
„Plėtoti studijas Alytuje būtų abipusė nauda tiek mūsų regionui, tiek universitetams. Norime, kad mūsų kolegija būtų sustiprinta ir, žinoma, kad nekonkuruotų programos, o vyktų jų tęstinumas, pvz., Alytaus kolegija siūlytų atitinkamos programos bakalauro studijas, o VDU Žemės ūkio akademija galėtų siūlyti magistro studijas“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.
Sustiprinti ne tik verslą, bet ir aukštojo mokslo išsilavinimą Alytuje yra labai svarbu, todėl planuojama plėsti bakalauro ir magistro studijų programų pasirinkimą. Norima, kad jaunimas universitetinį išsilavinimą įgytų ne kituose didžiuosiuose šalies miestuose ar užsienyje, o savo gimtajame mieste. Šiuo metu yra svarstoma galimybė nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vykdyti naujas bakalauro ar magistro studijas Alytuje, bendradarbiaujant su kitomis šalies aukštosiomis mokyklomis.

„Alytuje ketiname vystyti pramonę, pritraukti investuotojus ir kurti darbo vietas. Tačiau to neužtenka – reikia stiprinti ir aukštąjį mokslą, užtikrinti kokybišką ir rinkai paklausų išsilavinimą, kuris atneštų naudos visam regionui“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Alytaus kolegijoje jau keletą metų magistro studijas vykdo Kauno technologijos universitetas, tačiau siekiama ir platesnės studijų pasiūlos. Todėl šiuo metu kalbamasi su universitetais dėl galimybės suteikti alytiškiams ir regiono gyventojams platesnį universitetinį išsilavinimą. Norima praplėsti tiek magistro, tiek bakalauro studijų programas.

„Mums labai svarbi aukštojo mokslo plėtra, nes norime Pietų Lietuvos regione užtikrinti visus išsilavinimo lygius. Turime kolegiją, stiprų profesinio rengimo centrą ir, jeigu sustiprinsime universitetinį išsilavinimą, tai mums padės išlaikyti ir pritraukti jaunimą. Norime, kad jaunimui būtų motyvacija grįžti į Alytų arba likti čia, nes kartu su besivystančia pramone jis galėtų gauti kokybišką išsilavinimą savo gyvenamojoje teritorijoje. Mums labai svarbi aukštojo mokslo kokybė, kad žmogus iš Alytaus miesto ar regiono galėtų gauti kokybiškas bakalauro ir magistro studijas“, – kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Siekdami sustiprinti aukštojo mokslo plėtrą, šią savaitę Alytaus miesto savivaldybės vadovai susitiko su Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto ir Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos atstovais. Su aukštosiomis mokyklomis kalbėta, kuo savivaldybė gali prisidėti prie studijų programų įsteigimo Alytuje. Aukštųjų mokyklų atstovai mano, kad regionai yra patrauklūs ir jie nori kurtis juose, kad suteiktų žmonėms galimybę įgyti aukštąjį išsilavinimą jiems artimoje aplinkoje.

Abi aukštąsias mokyklas domina bendradarbiavimo galimybė. VDA norėtų prisijungti prie jau esamų studijų bazių, nes jai labai svarbus mikroklimatas ir aplinka. Galbūt ji plėtotų bendradarbiavimą ir su Dailės mokykla, Jaunimo centru ar Dailiųjų amatų mokykla. VDU ŽŪA studijos galėtų būti dalinai nuotolinės ar ištęstinės. Svarstoma galimybė, kad ir dalis dėstytojų galėtų būti alytiškiai.

„Plėtoti studijas Alytuje būtų abipusė nauda tiek mūsų regionui, tiek universitetams. Norime, kad mūsų kolegija būtų sustiprinta ir, žinoma, kad nekonkuruotų programos, o vyktų jų tęstinumas, pvz., Alytaus kolegija siūlytų atitinkamos programos bakalauro studijas, o VDU Žemės ūkio akademija galėtų siūlyti magistro studijas“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Šiuo metu daugiau kaip 800 Lietuvos ir užsienio studentų studijuoja vienintelėje aukštojo mokslo institucijoje Alytaus regione – Alytaus kolegijoje. Čia studentai gali įgyti nuo statinių inžinerinių sistemų, informacinių sistemų technologijų iki kineziterapijos, bendrosios praktikos slaugos, maisto produktų technologijų ar kitų specialybių.

Baigę kolegiją studentai turi galimybę tęsti studijas ir įgyti universitetinio bakalauro ar magistro diplomą šešiuose šalies universitetuose, tačiau siekiama, kad Alytuje gyvenantis jaunimas neišvyktų iš gimtojo miesto, o pasiliktų čia studijuoti bei turėtų galimybę įgyti universitetinį išsilavinimą. Taip pat pastebėta, kad į Alytų sugrįžta vis daugiau emigrantų šeimų, kurioms yra aktualios studijų galimybės gimtajame mieste. Todėl tikimasi, kad pavyks sutarti su aukštosiomis mokyklomis ir jau kitais metais pasiūlyti platų išsilavinimą Alytuje.

Komunikacijos skyriaus informacija

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  Ar mero poste esančiam atsistatydint? ir sudaryt galimybę per pirmalaikius rinkimus alytiškiams išsirinkt tikrą merą? Kuris nenertų į poilsį? O nebijotų įvertint rimtų didėjančių miesto problemų ir siūlyt tarybai tvirtint jų sprendimus? Kurie gerintų daugumos alytiškių gyvenimus. kaip kitose savivaldybėse tai pasiekia ir stengiasi ir per paskutinius mėnesius atlikt. Ar tęsia ir toliau kaip bejėgę imitaciją neriant į poilsį net pusmečio neatidirbus? Paliekant miestą ir toliau stagnuojantį kur su kasdien virš 3 gyventojų mažėja ir praleidžiamas brangus laikas kurio nesugražinsi? Ir ateitį vis nuo laiku nespręstų problemų taps vis sunkiau, daugiau susierzinimų... Kur jau pasakų lygio ..., kad ateity bus Vasiukai, neužteks. Ir tik didėjantys priekaištai ateitį, kodėl laiku nesiėmė priemonių gerint ir..? Kur klausimas, tai kam save kankint per savivaldą? Ne jau geriau nesugebama?

  Komentaras

  Gyvenimas eina savo vaga. Alytuj ne tipinė situacija net šalies mastu per savivaldą. Kaip kitur užvestos strategijos ir vasaros vidury dūzgia per projektus iš ES paramos kol eina, kad sustiprint ekonomiškai regionus. per tai ir žmonėms gyvenimus gerint. Alytuj sąstingis. Vasaros vidurį jokie realūs projektai nevyksta miestui reiškia mirimas visų akyse. Ir kaip merui pagal įstatymą papildomas poilsis, vicemerė atostogos pusmečiui nepraėjus čia..? Kitur net neįsivaizduojama. Bet tai gal reiškia, kad link laiko tempimo ir galimai masto apie atsistatydinimus? Kadangi jei žinotų ką daryt, ryžtingai dirbtų įrodydami savo kompetencijas. Nes esant rimtai opozicijai ir reikliai bendruomenei, tik kaip iš pirmų dienų vadovai į seminarą išvyko, kaip turi nors vienas likt, jau jie būtų ..ne valdžioje. Ar kaip anos kadencijos atsikartojimas per vicemerų interpeliacijų spektaklius, kur galėję eit į priekį jie įrodė ir tęsia.. Sugeba prieš eit ir per rinkimus valdžia imt, bet savo jėgom į priekį eit bejėgiai. Tas ir dabar. Reiškia eit savo jėgom, fiasko ar burbuliada...nuo ko patys pervargę. Rimčiau reiškia galimi mero pirmalaikiai rinkimai. Reiškia iš 27 tarybos narių, kur kiekvienas atsakingas už šios padėties atsiradimą, kad nėra švietimo pertvarkų ir rimtų strategijų bei nėra kam dirbt - reiškia kaip netiesiai pirmalaikiai ir prasidėję. Kur kiekvienas iš 27 tarybos narių turi galimybes reikštis ir galimuose pirmalaikiuose rinkimuose dominuot. Tai yra gyvenimas savo koreguoja. Nes padėtis rimtėja. Ir ateitį tik didėjantys priekaištai mero poste esančiam, kad savo laiku problemų nesprendžia. Tai yra galimybė ant vieno suverst ir patiems išplaukt ant ano...

  Komentaras

  Alytaus m. savivaldybės internetinėje dienotvarkėje patikslinta. Kad nuo šiandien merui pagal įstatymą papildomas poilsis.. O vicemerei atostogos. esmėj nesimato, kad pusmetį išdirbę. Vienok pagal situaciją, kaip kiekviena sąstingio diena virš 3 alytiškių emigruoja ir atsilieka savivaldybė terminuose per kuriuos kitos šiuo metu savivaldybės sparčiai per ES paramos projektus stiprina ekonomikas, Alytui niekas nesugražins. Kaip ir prieš pramiegotų kadencijų. Tai kaip dėl lėšų stygiaus susirems ar emocijos dėl aerodromo 100 ha, esmėj miestui tiek ir likę kaip šansas, patys alytiškiai ir atsakingi už neatsakingumą renkantis valdžias. Kaip ir valdžioms už nereiklumą sau. Kaip ir nesistengiant nors bandyt padaryt kas įmanoma. Nes per šiuos lozungus sotūs Alytuj nebus... Po naujo Prezidento inauguracijos prasidės... Nes kitais metais valstybei pradėt paskolas gražint ir dėl lėšų efektyvumo priemonės griežtės. ir alytiškiai galės tik guostis, kodėl savo laiku nesiėmė per savivaldą reikiamų priemonių sėkmingam vystymui. Kaip net 8 savivaldybės sugebėjo per šių metų pirmą ketvirtį pasiekt gyventojų daugėjimą optimizuojant savivaldybės finansų srautų panaudojimą naudingai žmonių labui. O Alytuj kaip atsilošę, tai seminarai, tai savaitėm komandiruotės, tai atostogos ir padidintas poilsio laikas... Visos schemos kaip lengvai gyvent...gaunant neblogus atlyginimus valdžios postuose. Čia kaip per genus perima.

  Komentaras

  Žmogiškai vertinant sunku žiūrėt kas dedasi Alytaus m. valdyme. Nes žvilgtelėjus į sav. vadovų internetinės dienotvarkes jei meras su vicemere atostogų .... - o miestas vasarą be gyvų projektų stagnuoja, tiesiog visų akyse mirinėja...? Kodėl Kauno m. meras, garbaus amžiaus ir dar tik trečia kadencija, po sunkios širdies operacijos iš pirmų šios kadencijos dienų per tarybą teikė strategijas ir iš kart užvedė į projektų vystymą.. Kur nuo jų pertekliaus net skundžiasi kauniečiai kad per daug, kaip ir valdininkai dejuoja dėl didėjančio darbo krūvio ir atsakomybės.... O Alytuj lyg jauni valdžioje, bet su didelėm patirtim, praktiškai nepajėgūs užvest Alytaus.. Nors per mandrumus galėjo žmoniškiau kalbėt su vietoj kas sugeba.. O čia eilė nepmatuotų sprendimų per tarybą kur sukelia įtampas visuomenėj ir patys pervargsta.. vėl nematymas švietimo didėjančių problemų. Juk po paviešintų audito išvadų jau turėjo taryboj būt dėl to priimti sprendimai. Ir jei nepadaryta, tai juk čia konkreti mero kompetencija kad tarybai laiku ir kokybiški būt teikti sprendimai... Savivaldybės raidos analizė būt laiku pristatyta taryboj ir veiksmų priemonės gerint. tai kam ėjo į rinkimus, kur pagal viešą informaciją ir nemažai finansavosi iš pirmų penketukų, kam ima postus kur bent rimčiau pasistengtų dirbt? Čia nei patys eina į priekį, nei kitiems.. Tad kur iš 27 tarybos narių nors bandytų padėtį normalizuot? Ne jau kaip bejėgiai per savivaldą stagnuot per neveiklumą...

  Komentaras

  Blogai, kad ignoruoja realybė. Ir į svajonių lygį kyla nesprendžiant dabartinių problemų. Ir kurios sparčiai didėja. Reiškia jei vykdytų švietimo pertvarką, kur auditą nuo anos kadencijos padarė, suvoktų. kad sparčiai mažėja gyventojų tarpe ir mokinių. Tad ir toliau išliekant, kokie gali būt studijų pritraukimai? kaip Lietuvos mastu bazinės aukšto mokslo įstaigos stambinamos. Reiškia jiems kur lieka paretintos ir tiems trūksta studentų. Kur turi bazes ir įdirbius. O čia steigs dar papildomus pajėgumus Alytuj..? Reiškia absoliutus atotrūkis nuo realybės kas dedasi Alytuj ir Lietuvoj. O tai, kad vasaros vidurį ir nesugebėta projektų užsukt - čia jau tragedija... Blogos pasekmės pasekmės jau čia pat... Kaip paskutinius praleidę, kaip ir kadencijas - kiti per tai pasinaudojo ir sustiprėjo. Alytuj viena vaga - link paspartinto nykimo...Sau pasakėles sekant.

  Komentaras

  Kodėl valdžia visuomenei nepaaiškina? Kodėl nesimato per tarybą sprendimų dėl švietimo pertvarkos tvirtinimo reaguojant į audito išvadas? Vadinasi tęsia neefektyvų lėšų naudojimą. Vėl dėl vandens kainų pakilimo, kaip savivaldybei priklausantys dzūkijos vandenys pasikelia kainas kreipdamasi į kainų komisiją, nors taryba prieš nubalsuoja, kam reikalinga tokia valdžia? Lozungams skelbt realybėj nesuvokiant?

  Komentaras

  Kodėl valdžia visuomenei nepaaiškina? Kodėl nesimato per tarybą sprendimų dėl švietimo pertvarkos tvirtinimo reaguojant į audito išvadas? Vadinasi tęsia neefektyvų lėšų naudojimą. Vėl dėl vandens kainų pakilimo, kaip savivaldybei priklausantys dzūkijos vandenys pasikelia kainas kreipdamasi į kainų komisiją, nors taryba prieš nubalsuoja, kam reikalinga tokia valdžia? Lozungams skelbt realybėj nesuvokiant?

  Komentaras

  Tęsiasi tradicija kalbėt aukštom materijom. Ir nepadaryt per paskutinius mėnesius kas ir įmanoma. Vėl nesimato per tarybą sprendimo dėl švietimo pertvarkos. Kur signalizavo prieš mėnesį viešintos audito išvados. Kad perteklius mokyklų. Reiškia taryba turėjo reaguot. Ir užvest pertvarkas. Kad nuo šių metų rugsėjo jau efektyviai lėšas naudotų. Ką visi savo laiku sugebėjo atlikt. Tik Alytus kaip bejėgiai vis rytoj. Kaip ir nesimato priemonių, kaip optimizuot savivaldybės sistemos finansinius srautus. Kad žmonių labui pasiekt gerus rodiklius. Nes blogėjant ekonominei situacijai apie ką straipsnį kalba be šansų. Trumpiau žiauriai nuo realybės atitolsta.

  Komentaras

  Ar Alytuj nepastebi? Kad Lietuvoje vienintelai iš rimtesnių savivaldybių vasaros vidurys, o jokie rimtesni projektai nevykdomi. Per paskutinius mėnesius dėl finansinių srautų optimizavimo nei piršto pakrutint nesugeba. Visur lozungų lygis gal bus po metų kitų? Per ką prarasta keli paskutiniai mėnesiai kaip ir kadencija prieš. Ko virš 30 proc. šalies savivaldybių užteko ir kelų mėnesių padėtį gerint, Alytuj ne? Nes jei realūs veiksmai liks tokie, bent kurios ir geros idėjos kaip lozungai.

Kiti straipsniai