Alytiškis – dviejose „Auksinių scenos kryžių“ nominacijose (0)

Saulė Pinkevičienė, saulepinkeviciene@alytausnaujienos.lt
Cirkas
Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija iš 93 pateiktų pasiūlymų išrinko „Auksinių scenos kryžių“ nominantus už 2024 m. kūrybą pagal atskiras kategorijas. Pradedančiojo menininko nominacijoje siūloma apdovanoti iš Alytaus kilusį Kasparą Bujanauską (nuotr.) ir Luką Dirsę už šiuolaikinio cirko spektaklį „Maisto prekės“ (šiuolaikinio cirko trupė „Būda Collective“), šis kūrinys taip pat pretenduoja į apdovanojimą už Mažos formos spektaklį.
„Cirkas, bet kitoks“

Šiuolaikinio cirko žanras „Auksinių kryžių nominacijoje“ – gana retas atvejis. „Labai smagu, kad Kasparas ir Lukas yra pastebėti ir įvertinti, nors, man, kaip tradicinio cirko atstovei, užaugusiai jo aplinkoje,  šiuolaikinis cirkas yra ne toks artimas“, – sako Kasparo mama, Alytaus cirko studijos „Dzūkija“ vadovė (kartu su Albertu Chazbijavičiumi), oro gimnastė Jurgita Bujanauskaitė. Šioje cirko studijoje užaugo ir Kasparas, kaip ir kiti cirko artistų vaikai (jo tėtis – buvęs fakyras, šou artistas Pavelas Isakovas) į areną žengęs, kai tik išmoko vaikščioti. „Dzūkijos“ cirko studiją lanko ir jo sesuo Kristina Bujanauskaitė, ji yra oro akrobatė.

„Tai, ką kuria Kasparas ir Lukas, nėra tradicinis cirkas, bet spektaklis „Maisto prekės“ man patiko. Jo forma kitokia, suprasti nėra sunku, daugiaprasmė, šiuolaikiška. Kaip ir visi tėvai, žinoma, labai džiaugiamės sūnaus pasiekimu. Cirko artisto sėkmė priklauso nuo daugelio dalykų ir vien talento tikrai neužtenka. Dar reikia darbšumo ir kantrybės, o Kasparo sėkmės dalis turbūt yra ir jo charizma, kuri buvo pastebima nuo vaikystės. O savo pirmus spektaklius jis rodydavo mums namuose, nes artistų šeimose užaugusiems vaikams cirkas pirmiausia yra žaidimas, o paskui neretai tampa profesija“, – sako J. Bujanauskaitė.

Scenoje – Alytus

Šiuolaikinio cirko spektaklis „Maisto prekės“ tyrinėja visiems gerai pažįstamos vietos – paprastos lietuviškos parduotuvės kasdienybę. Nors spektaklio pirmame plane humoristinis maisto prekių parduotuvės vaizdas su joje esančiais veikėjais, spektaklyje kalbama apie skirtingą žmonių požiūrį į tas pačias gyvenimo situacijas. Naudojamos fizinio teatro ir cirko disciplinos: žongliravimas, manipuliacija daiktais, greito persirengimo technika (angl. quick change).

Visą straipsnį rasite naujausiame laikraščio „Alytaus naujienos“ numeryje (22 / 14082).

Geriausias, pigiausias būdas laikraštį skaityti – užsisakyti. Apie prenumeratą – čia.

© Publikacijų autorystė saugoma ℗ Perpublikavimas žiniasklaidoje draudžiamas

 

 

    Komentarai


    Palikite savo komentarą

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Kiti straipsniai