Alytaus šv. Benedikto gimnazija mokslo metus užbaigia respublikiniais mokinių pasiekimais ir inovatyviomis idėjomis (1)

nuotr.
Pradėdama vasaros atostogas Šv. Benedikto gimnazijos bendruomenė džiaugiasi moksleivių pasiekimais.

Švietimo pažangos asamblėjoje pristatytos Šv. Benedikto gimnazijos inovatyvios iniciatyvos

Prezidentūra drauge su partneriais – VDU Švietimo akademija, EDU Vilnius, „Renkuosi mokyti“ ir Lietuvos moksleivių sąjunga Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga organizavo Švietimo pažangos asamblėją.

Atrinktos ir pristatytos 42 inovatyvios mokymo(si) iniciatyvos iš visos šalies mokyklų bei švietimo organizacijų. Tarp jų – ir Alytaus šv. Benedikto gimnazija, kaip organizacija, kurioje įgyvendinamos nacionalinės ir tarptautinio bakalaureato programos skatina įsitraukti mokinius ir mokytojus į bendras veiklas, didina lygiavertes galimybes mokytis, atliepia mokinių poreikius. Mokyklos pažangą grupėje „Lokalus ir globalus švietimas“ pristatė gimnazijos IIc klasės mokinė Gustė Martutaitytė.

„Man ši kelionė buvo labai įspūdinga. Įgijau daug patirties ir užmezgiau naujų pažinčių. Noriu padėkoti už šią galimybę ir garbę atstovauti mūsų mokyklai tokiame renginyje. Tikiuosi garsinti savo gimnaziją ir už Lietuvos ribų“, – įvertinimu respublikos mastu džiaugiasi Alytaus šv. Benedikto gimnazijos mokinė G.Martutaitytė.

Guste1

Džiaugsminga akimirka susitikus su šalies prezidentu Gitanu Nausėda.

Su mokytoja

Švietimo pažangos asamblėjoje Gustė ir gimnazijos direktorė Loreta Šernienė.

Guste 1

Mokyklos pažangą pristato gimnazijos IIc klasės mokinė Gustė Martutaitytė.

 

Septintokų pasiekimai

 

Respublikiniame mokinių kūrybinių darbų konkurse „Fizikos bandymai aplink mus“ vaizdo sekcijoje sėkmė lydėjo Alytaus šv. Benedikto gimnazijos septintokus Joną Mikelionį ir Emilį Dumbliauską. Už darbą „Šviesos lūžis“ berniukai, tikėkimės, jaunieji mokslininkai, iškovojo III vietą. Linksmus ir kūrybingus vaikus konkursui ruošė fizikos mokytoja metodininkė Laimutė Grigūnienė.

Fizikai

Respublikinio konkurso prizininkai septintokai Jonas Mikelionis ir Emilis Dumbliauskas.

Alytaus šv. Benedikto gimnazijos jaunųjų žurnalistų inf.


Apdovanojimas, kuris įpareigoja

Alytaus šv. Benedikto gimnazijos IIIc klasės mokinė Augustė Anisimova šiemet tapo laureate antrus metus Lietuvių kalbos draugijos organizuotame konkurse ,,Lietuviškos istorijos: pasakojimai apie kalbą“. Džiugu, kad beveik visus dalykus anglų kalba tarptautinio bakalaureato diplomo programoje besimokanti gimnazistė puoselėja lietuvišką žodį. Atsiimdama diplomą ir prizus, iš Valstybinės kalbos komisijos pirmininko Audrio Antanaičio laureatė išgirdo gaunanti rimtą įpareigojimą – tapti gimtosios kalbos ambasadore ir rūpintis naujų žodžių prijaukinimu moderniajame pasaulyje.

„Laba diena, su Jumis pilotas lietuvių kalba“, – taip su skaitytoju pasisveikina Augustė savo esė. Pasakotoja lanksto lėktuvėlį, kuriuo skrenda įvairių tautybių žmonės, kalbantys savąja kalba su „savais akcentais, sava žodyno gausa, sava raiška“. Lėktuvėlis – tikra lietuvių kalbos alegorija: tam, kad pilotas tinkamai vairuotų, keleiviai stengiasi net užkandžiaudami vengti to, kas kenkia – „batarėjos“, „bordavo“ ir pan. Kaip ir dera esė žanrui, autorė asociatyviai atsiremia ir į asmeninę mokyklinę patirtį, bendravimą su bendraamžiais socialiniuose tinkluose, jos dėmesį patraukia net eurovizinė Monikos Liu daina. „Ciek daug debesų, pakinkyci vėjai, a vat kalba tavi apkabinis i dzyką skrydį ramins“, – skambia dzūkiška tarme pabaigia autorė.

 

Aukuste

Augustė Anisimova ir jos mokytoja Rita Černiauskienė.

Auguste2

Renginio dalyviai prie Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto.

Aurelijos Baniulaitienės nuotr.

Birželio 13 dieną Augustė kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Černiauskiene dalyvavo konkurso baigiamajame renginyje Vilniuje Lietuvių literatūros ir tautosakos institute. Čia klausėmės konkurso nugalėtojų darbų, svečių ir rengėjų sveikinimo kalbų. Augustė skaitė ir savosios esė ,,Laba diena, su Jumis pilotas lietuvių kalba“ ištrauką, mokytoja Rita vedė patį renginį. Džiaugiamės, kad dalyvius kelis kartus šildė bendrai dainuojamos dzūkiškos dainos ir dzūkų šnekta, o konkurso komisiją ir dalyvius viltingai nuteikė Augustės įžvalgos apie būtinybę suvokti savo laisvę kalbėti gimtąja kalba ir atsakomybę už jos vartojimą.

Džiugu, kad šiame konkurse jau antrus metus suaugusiųjų grupėje dalyvauja ir alytiškė, literatų klubo „Tėkmė“ narė Scholastika Kavaliauskienė, kurios dzūkiškai parašytas apsakymas pelnė antrą vietą, o darbo ištrauką renginyje perskaitė irgi tėkmietė Rimutė Griškevičienė. Konkursui darbus siuntė ir Alytaus Dzūkijos mokyklos mokytojos Renatos Dudzinskienės 8 klasės mergaitės, kartu su mokytoja apdovanotos rengėjų padėkomis ir prizais.

Po renginio dalyvių laukė nepakartojama ekskursija su Gražina Kadžyte po istorinius Vileišių rūmus. Artimiausiu metu Augustės, kaip laureatės, esė ir ponios Scholastikos apsakymas bus publikuoti „Meno bangų“ svetainėje ir „Gimtosios kalbos“ žurnale. Nuoširdžiai kviečiu, kaip lietuvių kalbos mokytoja, dalyvauti mokinius ir suaugusius kuriančius žmones šiame konkurse ir kurti savąją istoriją apie gimtąją kalbą. Kas, jei ne MES...

Rita Černiauskienė

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

 

Geriausios jaunosios bendrovės titulas

Geriausia šių metų jaunoji bendrovė Alytuje bei TOP8 Lietuvoje yra „Goldfish“, kurios vadovės – Alytaus šv. Benedikto gimnazijos Id klasės mokinės Gabrielė Balionytė ir Laura Gataveckaitė (ekonomikos ir verslumo mokytojas metodininkas Modestas Raudonis). Komandos sąskaitoje septyni apdovanojimai ir įvertinimai skirtingose disciplinose: JA Lithuania Alumni lyderystės apdovanojimas, JA Europe Entrepreneurial Skills Pass bei Gen-E 2022 sertifikatai, JA accelerator_x veiklų baigimas su pagyrimu, ISM Verslo klasės bei AEVA diplomai, o dalyvaudamos tarptautinėje Europos antreprenerystės virtualioje eXpo atstovavo ne tik Šv. Benedikto gimnazijai, Alytaus miestui, bet ir Lietuvai.

Su Modestu
Alytaus šv. Benedikto gimnazijos Id klasės mokinės Gabrielė Balionytė, Laura Gataveckaitė bei ekonomikos ir verslumo mokytojas metodininkas Modestas Raudonis.

Modestas

 Viena iš jaunosios bendrovės vadovių ir mokytojas Modestas Raudonis.

Pristatymas

Pristatoma geriausios titulą pelniusi „Goldfish“.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  Masa tinggalnya di Liga Premier agak singkat, tapi sungguh manis. Ibrahimovic mengantongi 17 gol dan lima assist dalam 28 pertandingan liga di 2016/17, sementara juga membantu United meraih Piala Liga dan Liga Europa. https://nobartv.co.id/ nonton bola online , https://nobartv.co.id/piala-dunia-2022 nonton piala dunia 2022 , https://nobartv.co.id/sitemap daftar berita bola terbaru , https://live.nobartv.co.id/ live streaming bola online , https://live.nobartv.co.id/jadwal-world-cup-2022 jadwal world cup 2022 , https://live.nobartv.co.id/jadwal-bola/2022/11/All jadwal bola november 2022 Dia, Paul Pogba dan Jose Mourinho membentuk trio serius musim itu. Sayang sekali dia terluka dan mantranya berakhir dengan agak disayangkan.

Kiti straipsniai