Alytaus miesto teatras: tarptautinis šokio-teatro projektas – fantastiška galimybė jauniems žmonėms kurti, tobulėti, keliauti! (181)

nuotr.
Jei šokis – tavo gyvenimas, DABAR yra TAS laikas įsilieti į tarptautinį šokio-teatro projektą „Žmonių Galia Partnerystėje“ („People Power Partnership“). Šis tarptautinis projektas vyksta jau kelerius metus, tačiau šiemet jame kartu su partneriais iš 11 šalių dalyvauja Alytaus miesto teatrak ir galite prisijungti jūs.

NEPRALEISK PROGOS – registruokis dabar ir dalyvauk ATRANKOJE!

Jei tau 18 - 29 m., tu gali tapti vienu iš 104 jaunų žmonių ir dalyvauti projekto metu sukurtuose – 1 dideliame ir keliuose mažesniuose šokio spektakliuose, keliausiančiuose po tarptautinius pasirodymus ir festivalius įvairiose šalyse. Dalyvavimas projekte atviras visiems besidomintiems esamiems ir būsimiems šokėjams.

Projektas vyks dviem etapais. Dar šiemet 8 dalyviai iš Lietuvos kartu su 8 dalyviais iš partnerio Portugalijos Loule miesto surengs pasirodymą, kuris bus pristatytas Alytaus miesto šventės metu. Rugpjūčio mėnesį toks pat kūrybinis procesas vyks Didžiojoje Britanijoje Grimsby mieste. Pasirodymai atskleis visuomenei aktualias jaunimo gyvenimo temas, juos vienys ta pati kultūra - hiphopas. Turėsite puikią galimybę dirbti bei tobulėti su šokio-teatro profesionalais iš Vokietijos. O toliau – dar įdomiau...

Norint tapti šios kūrybiškos komandos dalimi reikia nufilmuoti atsakymus anglų kalba į keletą klausimų, kuriuos rasite čia https://bit.ly/2KGUrYE

ir iki vasario 20 d. siųsti per wetransfer.com platformą el. paštu: info@people-power-partnership.eu arba whatsapp +49 151 2263 9283.

Oficiali projekto bendravimo kalba - anglų. Detalesnė informacija Alytuje teikiama telefonu +370 650 81648 arba el. paštu: pppalytus@gmail.com.

Tiesioginės atrankos, jei leis karantino sąlygos, vyks vasario 26 - 28 dienomis (data gali būti tikslinama) Alytaus miesto teatre.

 

Dar daugiau apie „Žmonių galia partnerystėje“

Projektu PPP „Žmonių galia partnerystėje“ tęsiamas ankstesnis pagrindinio partnerio Aktionstheater Pan.Optikum vykdytas projektas „Įvairovės galia“ („Power of diversity“). Tarptautinis bendradarbiavimas, kuriant aukšto lygio menines produkcijas (pasirodymus/spektaklius), suteikė gerosios patirties visiems projekto partneriams, o jo dalyviams-paaugliams – naujų karjeros ir studijų galimybių.

Remiantis šia patirtimi kilo mintis išplėsti bendradarbiavimą ne tik kokybės, bet ir kiekybės prasme: šį kartą net 104 paaugliai bei kūrybinės partnerių komandos iš 11 šalių (Ispanija, Portugalija, Kroatija, Rumunija, Vokietija, Danija, Italija, Čekija, D. Britanija, Latvija ir Lietuva) susijungs į vieną reikšmingą projektą. 2021-2024 m. jie sukurs 13 konkrečiai viešai erdvei skirtų kūrinių, kurių turinys bus apjungtas į pagrindinį, didįjį šokio spektaklį, vėliau pristatomą visose šalyse partnerėse.

Nuo 2018 m. su pagrindiniu partneriu bendradarbiaujantis Alytaus miesto teatras prie projekto prisijungė 2019 m. Pirmajame etape 2021 m. teatras Alytaus mieste organizuos jaunimo – projekto dalyvių – atranką. Gegužės-birželio mėn. į Alytų atvyks partneriai iš Loule miesto Portugalijoje ir drauge su atrinktais jaunais žmonėmis sukurs mažos apimties šokio spektaklį, kuris bus pristatomas Alytaus miesto dienų metu 2021 m. Vėliau šie 8 jaunuoliai keliaus į Vokietijos Freiburgo miestą, kur kartu su to partnerio atrinktais 8 paaugliais kurs konkrečioms viešosioms erdvėms pritaikytą pasirodymą, kuris vėliau bus atliekamas per reikšmingą miestui ar partneriui renginį.

Antrajame projekto etape, nuo 2022 m. pradžios, bus kuriamas didysis šokio spektaklis, skirtas kelių tūkstančių žiūrovų auditorijai, kuris po premjeros Freiburge bus pristatomas įvairiuose partnerių festivaliuose. Spektaklis skirtas gastrolėms, tad pasibaigus projektui galės būti rodomas tarptautiniu mastu. Planuojama jog projekto vykdymo metu spektaklius matys daugiau nei 100 000 žiūrovų.

PPP projekto metu kuriami scenos meno kūriniai yra skirti unikalios viešosios erdvės socialiai aktualių klausimų atskleidimui. Kūrimo darbams pirmajame etape visi paaugliai veiks kaip bendraautoriai, t. y. jie pateiks idėjas, rezonuojančias savo asmeninį gyvenimą. Idėjos gali būti susijusios su visuomene, tarpusavio santykiais, ekologija ir kt. Kaip jungiamoji visų veiklų išraiškos forma pasirinktas hiphopas, kuris kartu yra ir miesto kultūros dalis, ir išreiškia fizinio judėjimo bei muzikos veiksmo turinį.

Per 4 projekto įgyvendinimo metus paaugliai turės galimybę net 10 savaičių kurti ir dalintis patirtimi kartu. Kiekvienas paauglys projekto metu keliaus mažiausiai į 4 skirtingas šalis. Pasinaudojant ilgamete tarptautinio darbo patirtimi bei įtraukiant daugiau žmonių, partneriai sukurs platesnės apimties tarptautinę bendradarbiavimo platformą, taip suteikiant projekto dalyviams dar didesnes karjeros galimybes.

Projekto metu bus kuriama, tobulinama ir pritaikoma auditorijų plėtros strategija, kuri bus naudinga panašių veiklų vykdytojams ir prieinama kaip el. knyga (2 kalbomis) visoms suinteresuotoms šalims. Sukurta interneto svetainė su diskusijų ir forumo puslapiu bei visos projekto eigos dokumentine medžiaga išliks internete mažiausiai 5 metus po projekto pabaigos; Nauja projektui sukurta muzika bus patalpinta projekto duomenų talpykloje, iš kurios bus galima nemokamai atsisiųsti mažiausiai 5 metus.

Šis žmonių tarpusavio bendradarbiavimo ir jaunimo mainų projektas atitinka paauglių bendravimo, susitikimų, mobilumo ir aktyvaus įsitraukimo į ES kontekstą poreikius. PPP projektas atveria vienodas paauglių ir kūrybinės komandos patirties ir gebėjimų mainų galimybes. Tarpusavio mainai suteikia galimybę paaugliams užmegzti profesinius ir asmeninius santykius tiek tarpusavyje, tiek su partnerių organizacijomis. Dėl intensyvaus prodiusavimo darbo vystosi naujos struktūros ir tinklai, formuojami meniniai darbiniai santykiai, kurie tęsiasi net ir pasibaigus projektui arba vystosi už projekto ribų, partneriams suteikiant pasirodymų ir rezidencijų galimybes.

Projektas į savo koncepciją integruos ir virtualią viešąją erdvę. Tuo tikslu naudojant specialiai sukurtą žaidimų ir virtualios realybės programėlę, PPP projektas padės įveikti spragą tarp virtualaus ir realaus pasaulio. Virtualus ryšys sukuriamas naudojant GPS bei atspindint kūrinių elementus skaitmeniniame miesto žemėlapyje siekiant, kad bet kur esantis jaunimas susidomėtų ir dalyvautų kartu su projekto dalyviais.

 

Šiuo projektu siekiama:

– Atskleisti ir meno kūrinių pagalba pristatyti XXI a. socialines problemas, įtraukiant kuo daugiau jaunimo iš skirtingų socialinių sluoksnių.

– Praplėsti jaunimo karjeros galimybes, didinant ir skatinant tarptautinį mobilumą ir bendradarbiavimo galimybes.

– Gebėjimų, įgūdžių ir tarptautiškumo ir partnerystės stiprinimas, patirties mainai ES mastu, sukuriant tarptautinę platformą, praplečiant kūrinių kūrimo galimybes bei praturtinant teatro repertuarą.

– Praplėsti, padidinti ir pritraukti naują auditoriją, pritaikant projekto metu sukurtą naują auditorijos plėtros strategiją.

– Gatvės meno, teatro, šokio, skaitmeninių menų, ir nematerialiosios kultūros bendrasaveika.

– Naujų idėjų kūrimas ir realizavimas.

– Įstaigų galių stiprinimas ir identiteto kūrimas.

Bebdras projekto biudžetas 1 990, 295 tūkst. eurų (Alytaus miesto teatro dalis –191, 905 tūkst. eurų).

Oficialus projekto puslapis: www.people-power-partnership.eu

 

Alytaus miesto teatro info

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.