Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys: „Atsistatydinu“

juonys
Zitos Stankevičienės nuotr.

Laba diena,

jau kurį laiką jaučiau tarybos narių priešiškumą, todėl nusprendžiau nekelti bereikalingos įtampos šiuo priešrinkiminiu laikotarpiu ar suteikti papildomos erdvės politinėms spekuliacijoms, todėl atsistatydinu. Išeinu ramia sąžine – nesu padaręs kažką bloga, niekam nesu skolingas ar neįvykdęs man skirtų užduočių.

Man puikiai pažįstami politiniai užkulisai. Puikiai suprantamas ir dalies tarybos narių noras pasirodyti prieš artėjančius Seimo rinkimus. Tačiau viskam yra ribos. Kai kritikuojami darbo  metodai ar rezultatai yra viena, tačiau kai paliečiama šeima – visiems aišku, kad tikslai yra visai kiti.

Nebuvau patogus administracijos vadovas. Du kartus panaikinau išduotas pažymas dėl uolienų perdirbimo gamyklos veiklos Pramonės rajone, o neteisėtai leidimus išdavusiam darbuotojui už tai skyriau papeikimą bei inicijavau tyrimą dėl drausminės nuobaudos skyrimo. Natūralu, kad suinteresuotiems tarybos nariams tai labai nepatiko. Todėl Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Chirurgijos skyriaus kapitalinio remonto viešųjų pirkimų konkursas buvo tiesiog geras pretekstas.

Nors esu kaltinamas dėl neskaidraus viešųjų pirkimų konkurso organizavimo, viešųjų pirkimų komisijos posėdžiuose tuo metu, kai buvo atmesti sąlygų neatitikę konkurso dalyviai, net nedalyvavau, nes atostogavau su šeima ir jokių sprendimų priimti negalėjau. Viešųjų pirkimų komisijoje dirba profesionalai, savo darbą puikiai išmanantys specialistais, kuriais pasitikėjau. Nors miestui jokios žalos nebuvo padaryta, faktus ir argumentus šį kartą nugalėjo emocijos ir garsus šaukimas.

Šios pareigos man asmeniškai buvo išbandymas ne tik sprendžiant ūkinius miesto klausimus, bet ir vadovaujant tokiam dideliam kolektyvui. Niekada nesistengiau būti aukščiau darbuotojų ar įrodinėti, kad viską geriau suprantu. Mano kabineto durys visuomet jiems buvo atviros. Galbūt ne viską pavyko įgyvendinti taip, kaip norėjosi, tačiau tam buvo įvairių priežasčių.

Visiems administracijos darbuotojams ir savivaldybės įmonių vadovams dėkoju už bendrą darbą. Tarybos nariams norėčiau palinkėti mažiau asmeniškumų, o daugiau teisingų sprendimų Alytaus miestui. Tikiuosi, kad tarybos nariai ir meras Nerijus Cesiulis sėkmingai užbaigs pradėtus projektus, drąsiai imsis naujų, kad Alytus būtų pavyzdys ne tik alytiškių, bet ir visos Lietuvos akyse.

Ačiū ir sėkmės!

  Komentaras

  Save gerbianti taryba turėjo atstatydint merą su direktorium už negebėjimus teikt tarybai tvirtint pertvarkų ir strategijų planų. Kur meras su direktorium turi sugebėt laiku teikt. Gavos, kar per gausias darbo grupes dar ir tarybos narius sukišo dirbt už juos, nei vienam mieste save gerbianti taryba už tai ne dovanotų. Gauna gerus atlyginimus ir dar tarybos nariai už juos dirbt turi, čia..? Dar palyginus švelniai leidžia atsistatydint.

  Komentaras

  Rimčiau vertinant socdemai šioj situacijoj gan ne rimtai išsidūrė. Nes per viešus ryšius galėjo atsilošt. Bet mandri ir nėra stiprūs kaip politikai. Kur po šio ir merui galvot, jei save rimčiau gerbia. Nes čia ir mero spragos eilinį kartą lygioj vietoj. Kur klausimas kaip su tokiais silpnais lygiais eina į postus ir gan ilgai išsilaiko? Na aišku miesto interesai per tai daug praranda. Ir rinkimas į seimą nuo Alytaus gana silpni. Net tarybos narių kompetencijų lygių rimčiau ne siekia. Laura kaip aklus viščiukus lygioj vietoj n kartą sudelioja.

  Komentaras

  Savivaldoj meras ir direktorius svarbiausi asmenys. Už viską atsakingi ir negali būt, kad kur nežinojo. Nežino, reiškia ne savo rogėse ir nereikia eit į tokius postus. Dabar pats socdemų meras pasakė pasitraukt, kalti kiti. Kad socdemai valdyme žaidžia vaikų darželį. Atsakinguose postuose po nežinau pasislėpę. Kas būtų, jei daktarai gydydytų nežinodami, ar kiti dirbtų darbus kur nesugeba? Visur yra kompetencijos ir atsakomybė. Konkurencinė įtampa išsilaikyt, kad išlikt. Ir valdyme tas pats - politinė konkurencija. Čia socdemams ir dėl mero pagalvot. Ne gali amžinai vaikiškas šou valdyme testis. Nuo pat kadencijos pradžios lygiose vietose patys slidinėjas parpuldami ir kiti kalti. Turi ne matyt. Kaž kokie net nesubrendę rimtai politikai. Nors skaitos partija su didele patirtim miesto valdyme. Absoliučiai be lyderių, asmenybių ir be iniciatyvų. Valdyme taip ir negabūs išmokt šiuo laikiškų ir sėkmingų savivaldos vystymo metodų. Per visur tokiais apsodinta ir stagnuojama. Ne gali praeit sugebantys.

  Komentaras

  Pagal įstatymus direktorius pavaldus tarybai, atskaitingas merui ir tarybai. Meras už savo ir savivaldybės veiklą atskaitingas tarybai ir bendruomenei. -Teoriškai direktorius be .. negalėjo. Esmėj pakištuku eina. Kita pusė, kad savivaldybėj pribrendę rimtos pertvarkos. Retint trečdalį ir į valdymą įvest žmones. Sugebančius šiuolaikiškai ir sėkmingai vystyt miestą pagal šalies vystymo bd prioritetus per es paramos projektus. Pastovėt už miesto interesą. Kuris iš 27 tarybos narių gali eit į priekį su kūrimo ir vienijimo energija. Sustabdyt miestą alinančią stagnaciją ir užvest į sėkmingą vystymą viso apie 50 tūkstančių alytiškių labui? Nes Alytus vertesnis ir geresnio valdymo.

  Komentuoti

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.