Alternatyvus verslo finansavimas - faktoringas (62)

Dažniausiai kai verslui prireikia papildomų lėšų, jis kreipiasi į banką. Tačiau banke nėra labai patogu greit gauti paskolą ir visas procesas gali užtrukti net ir mėnesį. Net praėjus visus formalumus verslas negali būti garantuotas, kad po šio termino tikrai gaus reikiamas lėšas. 

 

Visuose procesuose reikia nurodyti itin daug detalių, kurios vėliau gali neatitikti realybės, nes prognozės neišsipildys. Todėl verslai norėdami pagreitinti finansavimo gavimą vis dažniau ieško alternatyvių būdų. Vienas iš jų yra faktoringas. 

 

Kas yra faktoringas?

 

Faktoringas tai juridinių asmenų ar bankų teikiamas finansavimas, pagrįstas piniginio reikalavimo perdavimu. Paprasčiau tariant, sąskaitų finansavimas. Verslas pasirašęs sutartį su faktoringo bendrove perleidžia ne tik sąskaitų administravimą, bet ir nemokumo rizikas, bei skolų administravimą. 

 

Taigi kur čia kabliukas? Jo nėra. Šioje situacijoje išlošią visi. Faktoringo bendrovė, nes klientas kuris naudojasi sąskaitos išankstinio apmokėjimo paslauga (faktoringu) moka atitinkamus įkainius. Klientas, nes sumažina riziką ir nereikia laukti kol pirkėjai apmokės sąskaitas, todėl nuolat turi apyvartinių lėšų. Pirkėjai, nes pirkdami iš verslo naudojančio faktoringą gauna ilgesnį atidėjimo terminą, todėl gali geriau paskirstyti turimas lėšas. 

 

Kaip veikia faktoringas?

 

Tai yra itin greitas ir patikimas finansavimo būdas kai apmokamos gautos sąskaitos. Šiame procese dalyvauja trys aukščiau nurodytos šalys.  Taigi, pirkėjas įsigyja prekę ar paslaugą iš kliento (verslo kuris naudoja faktoringo paslaugą). Klientas perleidžia išrašytą sąskaitą faktoringo bendrovei, kuri per vieną darbo dieną perveda 70-90 % sąskaitos vertės. Pirkėjas gauna apmokėjimo atidėjimą net iki 120 dienų, o atėjus terminui sąskaitą apmoka faktoringo bendrovei. 

 

Faktoringas leidžia sumažinti riziką ir pagreitinti verslo plėtrą bei efektyvumą. Daugiau apie alternatyvų verslo finansavimą galite rasti čia SME Finance - finansavimas.


 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Kiti straipsniai