Kodėl Alytuje iki šiol nėra informacinių technologijų gimnazijos?

Saulė Pinkevičienė
Komentarai (1)
2018 Lapkritis 16
Šarūnas Klėgeris. Zitos Stankevičienės nuotr.
Šarūnas Klėgeris. Zitos Stankevičienės nuotr.
„Pats faktas, kad Alytuje mažėja vaikų, tikrai dar nereiškia, kad apie švietimą mūsų mieste turime kalbėti vien kaip apie sritį, kurią būtina optimizuoti. Žiūrėkime ne atgal, bet į priekį – ieškokime būdų, kaip padaryti Alytaus švietimo įstaigas šiuolaikiškas ir patrauklias. Labai keista, bet man iki šiol neteko girdėti siūlymų, kad viena kuri gimnazija mūsų mieste galėtų rinktis informacinių technologijų pakraipą. Nors tai yra sritis, kurios specialistų labiausiai trūksta darbo rinkoje, o irAlytaus verslo perspektyvos neretai siejamos būtent su IT plėtra“, – pastebi verslininkas Šarūnas Klėgeris, kviečiantis alytiškius padiskutuoti, ar IT profilio švietimo įstaiga galėtų būti patraukli regiono jaunimui bei prisidėti prie šiuolaikiško mūsų miesto įvaizdžio.

Š.Klėgeris Alytuje pasigenda švietimo įstaigų, kuriose IT būtų dėstomos ne kaip neformalusis ugdymas (su visa pagarba jam), bet integruotos į kitų dalykų mokymo programas.

„Esu įsitikinęs, kad tokia specializuota gimnazija iškart taptų patrauklesnė, nes suteiktų moksleiviams daugiau galimybių renkantis studijas bei būsimą profesiją – įdomią ir reikalingą šiuolaikiniame pasaulyje“, – sako Š.Klėgeris. 

Kaip gerąjį tokios specializacijos pavyzdį jis įvardija Adolfo Ramanausko-Vanago gimnaziją, kurioje prieš keletą metų buvo įkurta moderni gamtos mokslų laboratorija ir po kurios stogu šiandien sėkmingai veika Jaunųjų chemikų mokykla. Gimnazija bendradarbiauja su Vilniaus universitetu ir Kauno technologijos universitetu.

„Statistika sako, kad informacinių ir technologijų specialistų paklausa darbo rinkoje yra labai didelė. Iki 2020 metų įmonėms Lietuvoje papildomai reikės apie 15 tūkst. tokių specialistų, beveik 30 proc. jų bus programuotojai. Akivaizdu, kad Lietuvos aukštosioms mokykloms tai yra rimtas iššūkis, ir jos tikrai bendradarbiaus su ta Alytaus gimnazija, kuri pasirinks IT profilį, o tokie akademiniai ryšiai būtų naudingi visam miestui“, – įsitikinęs Š.Klėgeris.

Jo manymu, IT specializaciją galėtų rinktis bet kuri iš keturių šiuo metu Alytuje veikiančių gimnazijų. Tam reikėtų ambicingo įstaigos vadovo ir pajėgių, kvalifikuotų bei entuziastingų IT mokytojų.

„Vieni žmonės suka pasaulį, o kiti bėga iš paskos ir klausinėja: kur link jis sukasi? Esu su pirmaisiais, noriu generuoti idėjas, kurios pagyvins Alytų. Nors neretai jos atrodo labai paprastos, tačiau yra svarbios. Tai ir kempingas pušyne priešais siuvimo fabriką „Dainava“, ir spalvingi pastatai miesto centre. Labai džiaugiuosi, kad idėjų šia linkme turi ir Alytaus miesto teatras, ant kurio pastato panduso atsirado pirmas legalus grafitis, man tai atrodo labai vykęs sprendimas. Būtų gerai nuspalvinti ir šalia esančią rotušę, nes vargiai jos pilkumą įveiks spalvingas apšvietimas“, – svarsto Š.Klėgeris.

Grįžtant prie švietimo, kaip pirmą naujos kadencijos miesto politikų darbą, kurį norėtų matyti, pašnekovas įvardija išsamų pokalbį su kiekvienos Alytaus švietimo įstaigos vadovu – kokią jie mato savo ir kitų mokyklų ateitį. „Turime galvoti, kaip įveiklinti tuščius mokyklų plotus, nes uždaryti tikrai neuždarysime nė vienos įstaigos – arbą ją teks nugriauti, arba optimizuoti ir įveiklinti, galbūt net keičiant veiklos profilį, bet tušti pastatai stovėti negali“, – įsitikinęs verslininkas, kandidatas į Alytaus miesto merus.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąskaitos. Užs. Nr. 1077

 

    Komentuoti

    Ribotas HTML

    • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.