AČIŪ kuriantiems tvarumą, dalijantiems gerumą! (1)

nuotr.
Daugiau kaip keturiasdešimt darbų, dvylika kūrėjų ir gausus būrys geros valios žmonių, kurių dėka dviem Alytuje apsistojusioms ukrainiečių šeimoms paremti jau surinkta apie tūkstantis eurų. Tokie konkurso „Ekologija sujungia“ rezultatai. Sakome nuoširdų AČIŪ visiems jo dalyviams ir sveikiname nugalėtojus!

Vertinimo komisijos sprendimu, kategorijoje „Atnaujinti namų apyvokos daiktai“ pirmąją vietą laimėjo Deimantė Utaravičiūtė iš Lazdijų rajono, meniškai atnaujinusi seną bufetą.

Kategorijoje „Atnaujinti drabužiai ir tekstilės gaminiai“ nugalėtoja tapo Lina Beleckienė iš Alytaus, naujam gyvenimui „prikėlusi“ rūdžių sugadintą megztinuką, iš senų užuolaidų, lino paklodės ir nėrinių pasiuvusi vaikišką patalynę ir etno prijuostes, iš naudoto gobeleno sukūrusi rankinę, iš įvairių naudotų detalių – basutes.

Kategorijoje „Iš senų daiktų sukurti nauji daiktai“ išrinktos dvi nugalėtojos. Po vienodą komisijos balsų skaičių surinko Justina Rydolė iš Alytaus ir Laima Griškevičienė iš Viečiūnų, Druskininkų savivaldybė. Justina iš senų skardų pagamino lentas magnetukams. „Nušveičiau rūdis, nulakavau ir prisukom prie baldu. Tvarkinga, gražu ir bus dar ilgai naudojama“, - apie savo darbą parašė ji.

L. Griškevičienę, iš senų daiktų kuriančią įvairiausius naujus, dalyvauti konkurse paragino Tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriaus pirmininkė Modesta Tarasauskienė. Laima audžia, audimui naudodama senus siūlus, kūrybingai panaudoja senus audinius. Tarp konkursui atsiųstų jos darbų – ir hamakas, kuriam audinį nuaudė neseniai, o pagalvei pritaikė prieš dešimtmetį austą takelį, kuriam vis nerasdavo pritaikymo. „Viskam savas metas“, - sako Laima.

Publikos numylėtine tapo aštuonmetė Alytaus Vidzgirio progimnazijos moksleivė Miglė Gutauskaitė, atnaujinusi senus keramikinius zuikučius. „Zuikučiai buvo labai apsitrynę, vietomis nučiupinėti mažų pirštelių, kailiukas nešvarus bei luposi. Kadangi Miglė labai myli gamtą, eidama gatve vis pakelia numestą šiukšlę ir neša išmesti, ji puikiai supranta, kad išmetami daiktai niekur nepradings. Tad gamtos saugojimo, taupumo bei tai, kad zuikučiai yra labai mieli, sumetimais, pasirinkus prie interjero derančią spalvą Miglė nudažė zuikučius, nuo savo senos striukės panaudojo kailiuką, kurį labai kruopščiai šukavo bei bendromis jėgomis piešiame akytes“, - rašoma Miglės darbų pristatymą.

Specialųjį Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro prizą ir „Superatnaujintojo“ titulą laimėjo Miglita Kašėtienė, Varėnos kultūros centro direktoriaus pavaduotoja, konkursui atsiuntusi keleto savo atnaujintų darbų: kėdės, kavos indelių, krėslo, staliuko, 3 padėklų, suoliuko, samovaro nuotraukas.

Nugalėtojai apdovanoti konkurso organizatorių – Alytaus miesto savivaldybės ir Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro – įsteigtais prizais: knygyno dovanų kuponais ir suvenyrais.

Baigiamajame konkurso renginyje netrūko ne tik tvarumo, bet ir gerumo dvasios. Ją sukūrė teatralizuoto aukciono rengėjai ir dalyviai.

DĖKOJAME aukcionui savo darbus dovanojusiems: „Redos keramikai“ – už keramikos dirbinių rinkinius, meno salonui „Dzyvai“ ir Anelei Zurlienei – už rankomis austą tautinį kaklaraištį, įmonei „Joglė“ – už išvalytus odinę striukę ir vintažinį kelioninį odinį drabužių dėklą-lagaminą, menininkams Arvydui Švirmickui, Audriui Sarpaliui - už paveikslus, Alytaus profesinio rengimo centrui – už kepsinę, Alytaus Soroptimisčių klubui – už tortą, meno ir amatų parduotuvei „Mini sodai“ – už kompozicijas, Alytaus dailiųjų amatų mokyklai – už keraminį indą, Jolantai Želvienei - už samanų ir augalų paveikslus, Zaporižės dailės akademijos studentei Alinai Kirilenko – už paveikslą.

Visi šie daiktai buvo parduoti aukcione. Jame gauta ir renginio metu paaukotų lėšų suma jau siekia beveik tūkstantį eurų.

Lėšos dar renkamos – iki gegužės 2 d. paramą galima pervesti į atsiskaitomąją sąskaitą Nr. LT907300010171811141, Alytaus autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ (juridinio asmens kodas 305500553), paskirtis – pagalba šeimoms iš Ukrainos. Prie paramos gali prisidėti ir aukcione nedalyvavę tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys.

Visos aukcione gautos ir paaukotos lėšos bus skirtos Alytuje apsigyvenusioms karo pabėgėlėms iš Ukrainos – Zaporižės dailės akademijos studentei Alinai Kirilenko ir šešių vaikų mamai Olhai Tkachuk.

AČIŪ Alytaus autizmo asociacijai ir jos vadovei Klementinai Gruzdienei už visokeriopą pagalbą organizuojant aukcioną ir kvapnią kavą renginio metu. Alytaus miesto teatro aktoriams, direktorei Inesai Pilvelytei – už šaunią nuotaikingą programą.

Renginio globėjai, Alytaus miesto savivaldybės vicemerei Jurgitai Šukevičienei, Alytaus miesto administracijos direktorei Onai Balevičiūtei, direktorės pavaduotojui Giedriui Griškevičiui, visiems renginio dalyviams – už dalyvavimą ir gražias emocijas.

 

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

  Komentaras

  It's so great and humble to see that these people are working for the needy. They may be blessed for this act of kindness. As a fashion designer at fit with kit I'm also trying to help women out there by providing them cheap and comfortable fajas colombianas to maintain their body shape after having postpartum surgeries.

Kiti straipsniai