6 klaidos, kurių reikėtų vengti kuriant interneto svetainę (0)

Interneto svetaine
Vidutinė svetainės gyvavimo trukmė – 2 metai ir 7 mėnesiai. Tai nėra ilgas laiko tarpas ir tikriausiai kiekvienas, pradedantis savo internetinį projektą, kelia sau žymiai aukštesnius tikslus. Tam, kad svetainė sėkmingai veiktų: generuotų kokybišką srautą, pritrauktų potencialių klientų ir įtvirtintų jūsų prekių ženklą, svarbu atkreipti dėmesį į daugybę aspektų. Visgi dažnai į tai pažiūrima pro pirštus. Taigi, kokių didžiausių klaidų reikėtų vengti kuriant savo svetainę?

1. Plano neturėjimas

Svetainės kūrimą galima palyginti su parduotuvės, restorano atidarymu ar bet kokio kito fizinio verslo pradėjimu. Todėl nieko keisto, kad tam reikia kažkokio plano. Svarbu suprasti savo tikslinę auditoriją, tai, ką jai galite pasiūlyti, kaip ketinate reklamuotis ir kaip įsivaizduojate tolesnį verslo augimą.

Kiekvienam svetainės kūrimo etapui reikia daugybės tyrimų. Jų neatlikus svetainė kuriama tarsi aklai, nežinant, ko iš tiesų nori jūsų auditorija. Taigi plano neturėjimas yra viena iš didžiausių klaidų, kurių reikėtų vengti. Sprendimas šiuo atveju labai paprastas: tiesiog paskirkite laiko ir sukurkite jį.

2. Netinkamas domeno vardas

Renkantis domeno vardą svarbu atkreipti dėmesį, kad jis kuo geriau atspindėtų jūsų tapatybę, būtų susijęs su vykdomu verslu ir lengvai įsimenamas. Būtent tokie domenų vardai laikomi pačiais sėkmingiausiais. Taigi, kaip tai pasiekti? Atsakymas: atlikite tyrimus ir raskite tokį vardą, kuris geriausiai atitiktų jūsų veiklą. Norint įsitikinti, ar jis yra laisvas, paprastai reikalingas domeno tikrinimas. Paspaudę ant nuorodos, šį veiksmą galite atlikti itin greitai ir paprastai.

3. Netvarkingas pradinis puslapis

Kadangi internete yra tiek daug turinio, vartotojai turi mažai kantrybės. Todėl, jei pirmasis dalykas, kurį jie pamatys aplankę svetainę, bus netvarkingas pradinis puslapis, labai tikėtina, kad neteksite potencialių klientų. Sprendimas: stenkitės, kad šis puslapis būtų kuo paprastesnis, aiškesnis ir patogesnis.

4. Lėti serveriai

Lėti serveriai gali neigiamai paveikti svetainės įkėlimo greitį. Remiantis statistikos duomenimis, potencialūs jos lankytojai vidutiniškai laukia vos 4 sekundes, iki kol svetainė bus įkelta. Jeigu tai neįvyksta, jie tiesiog išeina ir apsilanko konkurentų svetainėje. Norint išvengti tokios klaidos, rekomenduojama pasirinkti patikimą ir pakankamai resursų galintį suteikti hostingo paslaugų teikėją.

5. Negalvojimas apie mobiliuosius įrenginius

Tai, be abejonės, dar viena didelė klaida, daroma kuriant svetainę. Dabar daugiau nei 60 proc. visų paieškų internete atliekama naudojant būtent mobiliuosius įrenginius, o 80 proc. – socialiniuose tinkluose. Todėl svarbu galvoti ne tik apie mobiliesiems pritaikytus šablonus, bet ir puikią vartotojo patirtį (angl. User Experience (UX)) užtikrinantį svetainės maketą. Ką daryti? Atsakymas: kurdami savo interneto svetainę, nepamirškite jos optimizuoti mobiliesiems įrenginiams.

6. Neefektyvus valdiklių naudojimas

Valdikliai (kitaip dar vadinami įskiepiais) yra naudingas dalykas, tačiau reikėtų pridėti tik tuos, kurie iš tiesų turi kažkokią įtaką jūsų svetainei. Pavyzdžiui, „WordPress“ leidžia įdiegti daugybę valdiklių, kas iš pradžių gali atrodyti puiki mintis. Tačiau kuo daugiau įskiepių turėsite, tuo jie labiau lems svetainės svorį ir tai, kiek laiko reikės jai įkelti. Sprendimas: pridėkite tik tuos valdiklius, kuriuos žinote, kad ketinate naudoti, ir jie padės plėsti verslą internete. Rinkdamiesi įskiepį įsitikinkite, kad jis yra reaguojantis, gali būti sukurtas taip, kad atitiktų jūsų svetainę, ir būtų saugus.

Geriausios svetainės yra tos, kurios nuolat tobulinamos ir pritaikomos besikeičiantiems vartotojų poreikiams. Todėl šie veiksmai yra būtini norint pasirūpinti savo verslo sėkme. Sukurkite svetainės strategiją, kad išliktumėte konkurencingi ir žengtumėte į priekį.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.