5 problemos, kurias verslui padeda spręsti reguliuojamo aukščio stalai (190)
Tad ar šias problemas galėtų padėti spręsti reguliuojamo aukščio stalai?
1. Reguliuojamo aukščio stalai gali padėti sumažinti streso lygį
Stresas darbe neišvengiamas. Stresą kelia besibaigiantys projektų įvykdymo terminai, vadovų spaudimas, sudėtingos, kompetencijos neatitinkančios užduotys ar vangiai nebendradarbiaujanti komanda. Viename tyrime įrodyta, kad darbuotojai, dirbę prie reguliuojamo aukščio stalo, patyrė mažiau streso ir mažiau pavargo, lyginant su visą dieną sėdėjusiais kolegomis. Be to, ilgai nekeičiant kūno padėties gali padidėti depresijos ir nerimo rizika.
Manoma, kad, darbus atliekant stovint ar bent periodiškai keičiant padėtis, streso lygis gali sumažėti 33 proc. Stovėdami galime pamankštinti pavargusius raumenis, atsikratyti nuovargio ir nusivylimo, o kartu – ir išvengti dėl to kylančio streso.
Evaldo Lasio nuotr.
2. Dirbdami prie stovimų stalų darbuotojai tampa energingesni
Stingant energijos žmonės natūraliai daro daugiau pertraukėlių, jiems sunkiau susikaupti, o energijos lygį bando atkurti kava ar energiniais gėrimais.
Vienas pirmųjų efektų, kurį darbuotojai pirmiausia pastebi pradėję dirbti prie reguliuojamo aukščio stalų – didesnis energijos antplūdis. 87 proc. projekto „Take A Stand“ dalyvių teigė, kad dirbdami prie reguliuojamo aukščio stalo tapo kur kas energingesni. Darbuotojai, darbo dieną stovėdami praleidę bent 60–90 min., buvo aktyvesni ir turėjo daugiau jėgų.Reguliuojamo aukščio biuro stalai gali apsaugoti nuo lėtinių ligų
3. Manoma, kad reguliuojamo aukščio stalai gali padėti sumažinti kai kurių lėtinių ligų riziką:
-
Nugaros skausmas. Remiantis Štutgarto „Fraunhofer“ pramonės inžinerijos instituto atliktu tyrimu, kasmet Vokietijos įmonės patiria 35 mln. eurų nuostolių dėl pravaikštų ir sumažėjusio produktyvumo dėl nugaros problemų.
-
Širdies ligos. Nustatyta, kad sėdėjimas net 147 proc. padidina širdies ligų riziką. Todėl net ir valandą intensyviai mankštindamiesi po darbo sunkiai kompensuosime žalą, kurią organizmui padarė ilgalaikis sėdėjimas. Pasirinkę reguliuojamo aukščio stalą galėsite daugiau laiko praleisti stovėdami, pagerės kraujotaka bei sumažės širdies ligų rizika.
-
II-ojo tipo cukrinis diabetas. Viename iš tyrimų, kuriame buvo apžvelgiama reguliuojamo aukščio stalų nauda, buvo lyginami iškart po pietų už stalo sėdę ir stovėję darbuotojai. Darbuotojams, kurie papietavę 180 min. stovėjo, cukraus lygis kraujyje sumažėjo 43 proc.
4. Reguliuojamo aukščio stalai gali padidinti produktyvumą
Mokslininkai nustatė, kad darbas prie reguliuojamo aukščio stalo nedaro neigiamos įtakos produktyvumui. Dirbdami prie tokio tipo stalų, darbuotojai dirba mažiausiai 10 proc. efektyviau.