4 priežastys, dėl kurių verta rinktis rąstinį namą (1)

rastiniai namai
Vis daugiau dėmesio pasaulyje pradėjus skirti ekologijos klausimui, ne maža dalis būstą besirenkančių naujakurių rąstinį namą svarsto, kaip vieną iš nuolatiniam gyvenimui tinkamiausių būsto variantų. Toks namas ne tik pasižymi draugiškumu gamtai bei teigiama įtaka žmogaus sveikatai, specialistų teigimu, jam būdingas ir gana aukšto lygio ekonomiškumas. Todėl šiandien nusprendėme apžvelgti 4 pagrindinius rąstinio namo privalumus, kuriuos akcentuoja ilgus metus šių namų gamyboje besispecializuojantys profesionalai.

1. Aplinkai ir sveikatai draugiškesnis būstas

Į mums visiems rūpimus klausimus apie rąstinio namo privalumus sutikę atsakyti įmonės Meistro Namai ekspertai džiaugiasi, jog vis didesniam skaičiui žmonių statant būstą svarbus tampa ir draugiškumo gamtai faktorius. Jų teigimu, savo būsto statyboms rinkdamiesi atsinaujinančius gamtos išteklius, visų pirma, prisidedame prie aplinkos taršos mažinimo – nuodingų dalelių patekimo į aplinką statybinių medžiagų, tokių kaip blokeliai ar mūras, gamybos metu. Tiesa, renkantis medieną savo rąstinio namo statyboms ypač svarbu pasidomėti, iš kur atkeliauja medis, kurį perkate (ne visi tiekėjai rūpinasi, kad statybų reikmėms iškirsti miškai būtų atsodinami).

Vis dėlto, ne mažiau dėmesio nei į medieną, www.meistronamai.lt/ atstovų teigimu, reikėtų atkreipti ir į medžiagas, kurios bus naudojamos jūsų stogo įrengimui ar būsimų, medinio namo sienų apsaugai nuo išorės veiksnių. Vienu tokių pavyzdžių galėtų būti švinas – sunkusis metalas, ypač dažnai aptinkamas stogų dangoje, dažuose ir santechnikos įrangoje. Jis yra labai nuodingas, o greitai patekęs į kraujotakos sistemą imituoja kalcį, todėl geba prasiskverbti net pro galvos smegenų barjerą. Ne retai kenksmingos medžiagos naudojamos ir medienos apdorojimui, tokiu būdu nesąmoningai sumažinant medinio namo draugiškumą gamtai. Kad kuo ilgiau tarnautų, medis apdorojamas priemonėmis, kurios išskiria deguto, akmens anglių, gudrono ir vandens dujų dervos kreazotą, darantį tiesioginį poveikį vėžio vystymuisi. Panašų pavojų kelia ir stiklo pluoštas, dažniausiai naudojamas kaip terminė izoliacija ir stogo dangos medžiaga.

 

2. Aplinkai draugiškesnis statybų procesas

Nors pats statybų procesas neturi didelės įtakos gyvenimo kokybei, Meistro Namų specialistai teigia, jog statant rąstinį namą aplinka yra paveikiama gerokai mažiau, nei užsiimant kitų tipų namų statybomis. Taip atsitinka ne tik dėl atliekamų, labiau aplinką teršiančių darbų, bet ir dėl sunkiosios technikos, kuriai būtina patekti arti statinio, kad būtų galima atlikti reikiamus darbus, tokius kaip mūrijimas ar betonavimas. Medinio namo statybų atveju palyginus paprastas statybų procesas nereikalauja sunkiosios technikos, todėl leidžia išsaugoti namo aplinką, o paties namo statybose yra naudojama gerokai mažiau gamtai kenksmingų medžiagų, kurios kenkia ne tik aplinkai, bet ir mūsų bei mūsų artimųjų sveikatai.

 

3. Puiki namo izoliacija ir ekonomiškumas

Žvelgiant iš techninės perspektyvos, vienas pagrindinių privalumų statant rąstinį namą – ypač gera savaiminė jo izoliacija ir oro cirkuliacija. „Tai reiškia, jog šio tipo namą apšiltinę papildomai, jį ne tik galėsite naudoti visus metus, bet ir džiaugsitės ypač mažomis eksploatavimo išlaidomis“,– teigia Meistro Namų atstovai. Bene populiariausias ir ekonomiškiausias medienos variantas rąstiniams namams – lietuviškos ar Sibiro eglės, pušies ir maumedžio mediena. Pasirinkus kokybišką medieną, puiki jos izoliacija šilumą išlaikys gerokai ilgiau nei ekonominis medžiagų variantas. Kokybiškos medienos pasirinkimas lems ir tai, jog namui nebus privalomas papildomas vidaus ar išorės apšiltinimas, taip sutaupant ne mažai lėšų būtiniausiems darbams.

Tiesa, atsižvelgiant į statybai naudojamus unikalius, ilgus ir plataus skersmens rąstus, nesunku suprasti, kad tokių medžiagų, o ypač – jų paruošimo kaina išaugina paties namo kainą. Todėl svarstant apie namą, pagamintą iš natūralių rąstų, derėtų nusiteikti didesnėms išlaidoms. Tačiau, įmonės specialistų teigimu, egzistuoja ir pigesnis rąstinio namo variantas – klijuoto tašo medinis namas.

„Kalbant apie šio tipo rąstinius namus, visų pirma, reikėtų pabrėžti, kad jų gamybos procesas mažai kuo skiriasi nuo masyvių rąstinių namų gamybos, o toks namas taip pat išsaugo ir visas gerąsias savybes, būdingas iš natūraliu būdu apdirbtų rąstų pagamintiems namams“,– žiniomis dalijasi Meistro Namų atstovas. Neapdoroti rąstai specialiomis mašinomis išpjaustomi į pailgas lentas ir labai gerai išdžiovinami džiovykloje, o vėliau, juos nuobliavus, yra sujungiami hidrauliniu presu, naudojant specialius, vandeniui atsparius klijus.

Ekspertų teigimu, nors klijuoti ir laminuoti rąstai yra labai panašūs į masyvaus medžio namams naudojamus rąstus, iš jų pagaminti namai pasižymi keletu esminių skirtumų – jie nėra jautrūs aplinkos temperatūros ir drėgmės pokyčiams, todėl nėra linkę slinktis. Svarbu ir tai, kad, pasirinkus klijuoto tašo namą, dėl jo gamybos proceso yra mažiau ribojamos paties namo erdves ir architektūriniai sprendimai, nes klijuojant medieną nesunkiai išgaunama norima rąsto forma bei ilgis. Taigi, svarstant, kokį namą statyti savo sklype, šiuos privalumus rekomenduojame taip pat įvertinti.

 

4. Natūralesnė namų atmosfera

Nors egzistuoja daugybė argumentų, kurie skatina rinktis gamtai draugiškesnį, rąstinį būstą, medinių namą gamintojų teigimu, vienu svarbiausių tokio namo privalumų galime laikyti jo teigiamą įtaką sveikatai ir gyvenimo kokybei. Greičiausiai jau ne kartą girdėjote, jog medis, kaip natūrali medžiaga, pasižymi ne tik gera šilumos ir garso izoliacija, bet ir natūralia oro cirkuliacija. Tai reiškia, kad nusprendus savo nuolatiniam gyvenimui rinktis rąstinį namą, oras jame bus natūraliai švaresnis, lyginant su bet kokio tipo namu, kuriame nėra įmontuota speciali vėdinimo sistema.

Ne mažesnį privalumą tokiam namui suteikia ir medienos kuriama natūrali, gamtai artima atmosfera. Meistro Namų specialistų nuomone, ypač svarbu pabrėžti, jog rąstinio namo pasirinkimas nuolatiniam gyvenimui toli gražu nereiškia, kad jūsų būstas turėtų būti įrengtas paprastai, be didelių patogumų, arba pasižymėti primityviu kaimišku stiliumi. „Tai, kaip atrodys jūsų rąstinio namo interjeras ir eksterjeras – priklauso tik nuo pačių klientų fantazijos ir finansinių galimybių“,– teigia įmonės atstovas ir priduria, kad Meistro Namų įgyvendintų projektų sąraše – ne vienas prabangus statinys.

„Rinkdamiesi rąstinį namą kaip savo gyvenamąjį būstą džiaugsitės ne tik tvirtumu ir ilgaamžiškumu, būdingais mūriniams ar blokiniams namams. Kartu įsigysite ir neįkainojamą sveikesnę aplinką sau ir savo artimiesiems, o medienos kuriama natūrali atmosfera jūsų namus pavers ypatinga erdve, į kurią visuomet norėsis sugrįžti“,– patirtimi dalijasi mūsų kalbintas įmonės atstovas.

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.