10 žingsnių, kaip atkurti santykius po neištikimybės (1)

nuotr.
Neištikimybė – kokia ji bebūtų: fizinė ar emocinė, yra nepaprastai skausminga patirtis, galinti sugriauti meilę ir pasitikėjimą poroje. Tačiau partnerio akyse matoma kaltė ir gailestis gali suteikti vilties atleisti ir žengti toliau. Atkurti santykius po neištikimybės niekada nebūna lengva, tačiau noras susidoroti su iššūkiais, pastangos atkurti pasitikėjimą gali padėti išgyti ir sustiprėti. Ženkite šiuos dešimt esminių žingsnių siekdami atkurti santykius po neištikimybės ir pereiti šią sudėtingą susitaikymo kelionę:
 1. Pripažinkite išdavystę

 2. Prisiimkite atsakomybę

 3. Neslėpkite savo emocijų

 4. Ieškokite profesionalios pagalbos

 5. Atkurkite pasitikėjimą

 6. Ugdykite atvirą bendravimą

 7. Atkurkite intymumą 

 8. Nustatykite ribas

 9. Skatinkite asmeninį augimą

 10. Būkite kantrūs

 

Taip, visus šiuos žingsnius apjungia paskutinysis – duokite pakankamai laiko sau ir savo partneriui. Tik atkūrę emocinį ryšį galite pereiti prie intymumo, švelnesnių glamonių, kurios bus dar malonesnės su www.fantazijos.lt

 

Tad pradėkite pripažindami išdavystę

 

Pirmasis žingsnis atkuriant santykius po neištikimybės yra išdavystės fakto ir gilaus jo poveikio pripažinimas. Abu partneriai turi pripažinti neištikimybės egzistavimą ir atvirai išsakyti savo emocijas ir skausmą. Šis svarbus žingsnis leidžia pradėti nuoširdžius pokalbius, skatinančius judėti į priekį.

 

Parodykite apgailestavimą ir atsakomybę

 

Neištikimas partneris turi nuoširdžiai gailėtis, prisiimti visą atsakomybę už savo veiksmus ir būti pasirengęs pasitaisyti. Tai apima nuoširdų atsiprašymą ir įsipareigojimą keisti elgesį. Išduotas partneris savo ruožtu turėtų suteikti progą atsiprašyti ir būti atviras atleisti, kai tam bus pasiruošęs.

 

Neslėpkite savo emocijų

 

Tam, kad santykių atkūrimas po neištikimybės būtų efektyvesnis, abu partneriai turėtų pabūti atskirai: reikškite ir apdorokite savo emocijas. Sielvartas, pyktis, liūdesys ir pažeidžiamumas yra normali reakcija. Sukūrę saugią aplinką, skatinančią atvirą dialogą, kiekvienas partneris gali pradėti savo emocinio gijimo kelionę kartu ir atskirai.

 

Ieškokite profesionalios pagalbos

 

Jeigu jaučiate, kad išdavystė jumyse paliko skausmą, su kuriuo negalite susitvarkyti patys, apsvarstykite galimybę kreiptis pagalbos į kvalifikuotą terapeutą arba konsultantą, kuris specializuojasi porų terapijoje. Profesionalas gali patarti, palengvinti bendravimą ir pasiūlyti įvairias strategijas, pritaikytas konkretiems jūsų santykių iššūkiams.

 

Atkurkite pasitikėjimą

 

Pasitikėjimo atkūrimas yra gijimo po neištikimybės pagrindas. Neištikimas partneris, pripažinęs savo kaltę, turi imtis nuoseklių veiksmų, kad atkurtų pasitikėjimą. Išduotas partneris gali palaipsniui vėl atsiverti pasitikėjimui, ne tik girdėdamas atsiprašymo žodžius, bet ir matydamas realius veiksmus siekiant atkurti emocinį ryšį. 

 

Tam ugdykite atvirą bendravimą

 

Sukurkite saugią erdvę, kurioje abu partneriai gali išreikšti savo norus, poreikius ir baimes. Atsižvelkite į šiuos partnerio jausmus: efektyvus bendravimas skatina supratimą, empatiją ir ir didina tikimybę, kad jūsų santykiai gali ir vėl atgyti.

 

Atkurkite intymumą

 

Kai pasitikėjimas pradeda tvirtėti, sutelkite dėmesį į emocinio ir fizinio intymumo atkūrimą. Stenkitės atkurti gilesnį ryšį atvirai dalindamiesi troškimais, kol abipusiu sutarimu ir vėl norėsite, kad jūsų miegamajame dominuotų seksualūs žaidimai. Pirmenybę teikite kokybiškam laikui kartu, skatinkite vienas kito augimą, užsiimkite veikla, kuri jus suartins.

 

Nustatykite ribas

 

Aiškių ribų nustatymas yra dar vienas svarbus žingsnis norint atkurti santykius ir saugumo jausmą. Prisiminkite abipusiu sutarimu nustatytas ribas, pavyzdžiui, bendrinamus slaptažodžius. Tačiau labai svarbu rasti pusiausvyrą tarp privatumo ir skaidrumo, mokėti gerbti vienas kito individualumą ir kartu užtikrinti įsipareigojimą atkurti pasitikėjimą.

 

Skatinkite asmeninį augimą

 

Neištikimybė dažnai kyla dėl esminių santykių problemų. Abu partneriai turėtų įsipareigoti asmeniniam augimui ir savirefleksijai tam, kad nustatytumėte ir pašalintumėte pagrindines neištikimybės priežastis. Tai gali būti bendravimo problemos, emocinis atsiribojimas ar nepatenkinti seksualiniai poreikiai – sprendimo būdai ir daugiau informacijos čia.

 

Laikas ir kantrybė išties gydo!

 

Savaime suprantama, kad santykių atkūrimas po neištikimybės yra laipsniškas procesas, kurio negalima skubinti. Abu partneriai turi išlikti kantrūs, kartu skirdami pakankamai laiko gijimui. Supraskite vienas kito emocijas, nesėkmes ir nepamirškite pasidžiaugti pažanga puoselėjant savo santykius.

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.