10 būdų praskaidrinti kasdienę rutiną (1)

nuotr.
Ar jums atrodo, kad jūsų kasdienybė nuobodi ir monotoniška? Vis trumpėjančios dienos, studijos ar darbas, buitis – normalu, kad laikui bėgant rutina nebeteikia malonumo. Tačiau kiekvienas galite įpūsti šiek tiek jaudulio ir džiaugsmo į savo kasdienį gyvenimą. Pozityvus požiūris ir pastangos paįvairinti savo rutiną gali reikšmingai prisidėti prie jūsų emocinės sveikatos ir bendros savijautos.

Tad siūlome net 10 veiksmingų strategijų, kurios padės jums praskaidrinti savo kasdienybę. 

 

Atraskite sprendimą sau, jeigu norite:

 • jaustis energingai;

 • išmėginti naują veiklą;

 • skirti daugiau laiko sau;

 • atrasti savo kūrybinį potencialą;

 • iš naujo atrasti gyvenimo džiaugsmą.

 

1. Kelkitės anksčiau ir mėgaukitės laisvu laiku

 

Tikriausiai esate girdėję, kad sėkmingi ir produktyvūs žmonės keliasi penktą ryte ir nieko nelaukę rengiasi iš vakaro suruoštą sportinę aprangą. Visgi norint įnešti šį tą naujo į savo rutiną, jums nebūtina lipti iš savo komforto zonos: pradėję dieną šiek tiek anksčiau, galite tiesiog pasimėgauti lėtu rytu, kol kiti miega. Susikurkite ritualą, kuris jums teikia džiaugsmo. Prieš gilindamiesi į savo kasdienes pareigas, apsvarstykite galimybę įtraukti sąmoningumo pratimus, mankštą ar skirti sau grožio valandėlę. 

 

2. Atnaujinkite savo garderobą

 

Kiekviena moteris sutiktų, kad ryte pasirinktas drabužių derinys gali ne tik priversti jaustis gražiai, bet ir sugadinti nuotaiką. Apart pabodusių džinsų ir palaidinės nerandate, ką apsirengti? Na o dabar pagalvokite: nusipirkote naują rankinę ir nekantraujate greičiau su ja išeiti į miestą – šiek tiek jaudina, ar ne? Palepinkite save ir atnaujinkite savo įvaizdį apsilankydamos https://textilite.lt/produkto-kategorija/moterims/aksesuarai/rankines/

 

3. Atraskite naujų pomėgių

 

Išeikite iš monotonijos įtraukdami į savo kasdienybę naujų pomėgių. Tai gali būti paprasčiausi dalykai, kuriuos dėl tam tikrų priežasčių apleidote – skaitymas, sodininkystė, siuvimo kursai ar prasminga savanorystė. Naujų pomėgių ieškojimas suteikia jūsų gyvenimui naujų įspūdžių ir leidžia atsikvėpti po dienos darbų.

 

4. Užsiimkite fizine veikla

 

Ne paslaptis, kad fizinis aktyvumas ne tik naudingas jūsų fizinei sveikatai, bet ir turi teigiamą poveikį jūsų psichinei gerovei. Įtraukite greitą pasivaikščiojimą ryte, jogą ar bet kokią jums patinkančią mankštą. Galbūt ilgai svarstėte užsirašyti į grupines treniruotes? Fizinė veikla padeda gaminti endorfinus ir enkefalinus – tai hormonai, kurių išsiskyrimas padeda lengviau pažvelgti į problemas kasdienybėje, gerina nuotaiką ir padeda nusiraminti.

 

5. Neapleiskite socialinio gyvenimo

 

Nors gali atrodyti, kad įtemptoje dienotvarkėje neturite laiko susitikimui su draugais, pabandykite kiekvieną dieną susisiekti su savo artimaisiais telefonu ar vaizdo skambučiais. Pasipasakokite apie savo dieną, dalinkitės įspūdžiais, juokitės. Nuoširdus pokalbis su sese ar geriausia drauge gali nepaprastai pagyvinti jūsų kasdienybę.

 

6. Domėkitės ir sužinokite ką nors naujo

 

Lavinkite savo protą nuolat mokydamiesi. Dalyvaukite internetiniuose kursuose, skaitykite edukacines knygas ar klausykitės informatyvių tinklalaidžių. Naujos žinios padeda nutraukti rutiną ir įkvepia naujoms idėjoms.

 

7. Užsiimkite kūrybiška veikla

 

O labiau nei žinios ir mokymasis mus įkvepia kūrybiška veikla. Įtraukite kūrybiškumo į savo kasdienybę užsiimdami menine veikla. Šiais laikais mes turime visas galimybes išreikšti savo kūrybinį potencialą, tik norėkite! Rašykite, kurkite turinį ar atsipalaiduokite keramikos būrelyje. Meninė saviraiška be abejonės leis pasimiršti apie problemas,  nemėgstamą darbą ir įkvėps pokyčiams. Įneškite į savo gyvenimą džiaugsmo bei spalvų.

 

8. Pakeiskite aplinką

 

Galbūt dirbate iš namų ir pavargote nuo monotonijos savo erdvėje? Apsvarstykite galimybę pakeisti savo aplinką perstatydami baldus, įvesdami naujų namų dekoro elementų ar net perdažydami kambario sienas naujomis spalvomis. Šie nedideli pokyčiai pagyvins jūsų kasdienybę ir leis vėl mėgautis aplinka. 

 

9. Pirmenybę teikite sau

 

Norint išlaikyti sveiką mąstymą, labai svarbu skirti laiko savęs priežiūrai. Įtraukite veiklą, kuri atpalaiduoja ir leidžia jaustis savimi. Prisileiskite karštą vonią, pasilepinkite nauja drėkinančia veido odos kauke, o ryte skirkite laiko paeksperimentuoti su nauja šukuosena – daugiau informacijos ir idėjų rasite čia. Jūsų gerovės puoselėjimas, be abejonės, leis atsikvėpti nuo varginančios kasdienybės. 

 

10. Svarbiausia – praktikuokite sąmoningumą ir dėkingumą

 

Norėdami pagyvinti savo kasdienybę, įtraukite kasdienį rašymą, savirefleksiją ar dėkingumo praktikas. Kiekvieną dieną skirkite keletą minučių meditacijai, padėkai už paprastus gyvenimo džiaugsmus ar teigiamą patirtį. Ugdydami pozityvesnį požiūrį į gyvenimą, be abejonės, išvengsite rutinos ir atrasite įkvepiančios energijos užsiimti mėgstama veikla.

 

  Komentarai


  Palikite savo komentarą

  Ribotas HTML

  • Leidžiamos HTML žymės: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
newspaper

Popierinė "Alytaus naujienos" laikraščio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti popierinę "Alytaus naujienos" laikraščio versiją rašykite mums el. paštu: skelbimai@ana.lt ir nurodykite savo vardą, pavardę ir adresą, kuriuo turėtų būti pristatomas laikraštis. Kai tik gausime jūsų laišką, informuosime Jus dėl tolimesnių žingsnių.

newspaper

Prenumeruokite „Alytaus naujienos” elektroninę versiją. Ir kas rytą laikraštį gausite į savo el. pašto dėžutę.